Tuk těla

Datum: 09.07.2014
.
Tuk těla
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com
.
Tuk těla - požehnání nebo prokletí
.
Tuk těla – požehnání nebo prokletí?
.
Saša Pueblo: Není pravda, že tukové buňky žijí během celého života člověka. Tuk dítěte do jednoho roku je jiný než tuk dospělé osoby. Tuk dítěte slouží k tvorbě hormonálních látek a u některých osob může i v dospělosti pokračovat tvorba hormonů přímo z tuku.
.
Jsou to takoví jedinci, co jsou schopni snášet extrémní zátěž. Je možné například v 40. nebo 50. roku života znovu obnovit činnost v tukových buňkách, zprovoznit tu dětskou hormonální činnost a doplnit již odchozí hormonální činnost dospělé osoby. Mám na mysli snížit deficit z důvodu klimakterických změn u žen a andropauzy u mužů.
.
Realizovali jsme věštecký průzkum stavu tukových buněk u starších osob nad 60 let a zjišťovali jsme, zda mají všechny tukové buňky živé a tato skutečnost se nepotvrdila. Počet tukových buněk klesá s věkem, u starších osob se najde až 40% odumřelých tukových buněk. Samozřejmě, tyto údaje jsme získali nestandardními postupy a nelze je brát za medicínsky ověřené skutečnosti. Ale i tak jsme se snažili o seriózní průzkum na dostatečném vzorku respondentů.
.
Úplně jinak fungují tukové buňky u starších osob nad 40 let. Tukové buňky již tak dobře nepomáhají organismu a začínají mu škodit. Tukové buňky mění obsah tuku z bílého tuku na stále více hnědý tuk.
.
Pokud se obsah tuku v tukových buňkách vymění z bílé formy na hnědou, tak tuk se celkově stává pro organismus škodlivý, třeba si tuk v tukových buňkách udržet v průsvitné nebo bílé formě.
.
Tuk člověka obsahuje řadu tajemství. Např. část tukových buněk se může nevhodně změnit a geneticky se posunout do roviny škodících tukových buněk. Dlouhodobým věšteckým diagnostikováním jsme zjistili, že tukové buňky a jejich nevhodná činnost přispívá k tvorbě žlučových a ledvinových kamenů.
.
Tuk člověka se může nevhodně modifikovat a působit jako producent látek zvyšující krevní tlak a to hlavně u osob s obezitou. A to není nic příjemného a je třeba takové tukové buňky přeléčit a změnit na neškodné tukové buňky.
.
Tukové buňky se během života mohou stát skladem neuvěřitelného množství toxických látek a živin, kterých se organismus jinak neumí zbavit. A tak tukové buňky mohou být i jako časovaná bomba, která může tyto toxické látky vypustit do krevního řečiště. A překvapivě je jedno, zda je osoba hubená nebo tlustá. Každá osoba má tukové buňky, dokonce i extrémně hubená osoba má tukové buňky. Obsah tuku v tukové buňce je minimální, ale je. Při obézní osobě je obsah tuku v tukové buňce výrazně vyšší než u hubené osoby.
.
Tukové buňky mohou škodit staršímu organismu i jinak. Přes tukové buňky a to hlavně na zádech, rukou a nohou vede množství cívek, žilek, lymfatických vlásečnic a nervových drah. Tukové buňky se ve starším věku seskupují do celulitidních shluků, které pak tlačí a blokují činnost krevního a lymfatického systému. Stlačují cévy a žíly a takto zpomalují a v některých případech i zastaví proudění krve. A pak je tu blokace jiného charakteru a to je blokace nedostatku vyživovacích látek pro danou oblast těla. Starší tělo už nemá nazbyt vitamínů, minerálů, hormonálních látek a tyto tukové buňky zkonzumují pro svou existenci.
.
Tukové buňky jsou jedinečné, neboť obsahují množství tzv. kmenových buněk různého druhu a jsou schopny se měnit a přizpůsobovat. Je na každém, jestli ho tukové buňky budou zabíjet a zkracovat život nebo budou požehnáním pro organismus a přispějí k dlouhověkosti člověka a jeho celkové vitalitě.
.
Zkusme se na tuk podívat trochu jinak než je to běžné v medicíně. Podívejme se na tukové buňky jako na fantastický fenomén pro dlouhověkost. Pokud se člověk začne zajímat o své tukové buňky a jejich tajemství, zjistí, že tukové buňky lze ovládnout a doslova přinutit, aby se staly základem dlouhověkosti. Ale v první řadě je třeba se začít na tukové buňky dívat jako na vzácný dar a ne jako na něco, co by bylo třeba zničit a zlikvidovat.
.
Podkožní tuk a jeho význam pro člověka
V první řadě máme takzvaný několikamilimetrový podkožní tuk. Na co je dobrý tento druh tuku? Osobám ve starším věku asi tak v 50. roce života přestává pořádně fungovat celé trávení. Již nefungují slinné žlázy v ústní dutině. Žaludek už neumí dostatečně dobře zpracovat potravu, žluč z jater je málo účinná, už chybí množství enzymů na pořádné trávení a organismus nedostane vhodnou výživu. Buňky začínají hladovět nebo musí konzumovat nevhodně upravené látky a takto se ničí. Celkově je třeba si uvědomit, že množství lidí nemá v pořádku trávení. Tento stav se přirozeně zhoršuje po 50. nebo 60. roku života. V tenkých střevech se neudrží například dobrá mikroflóra a to nedovoluje přijmout přes tenké střeva železo a například vápník. Ale stav se může postupně zhoršit natolik, že tenká střeva a systém trávení se změní na výrobnu toxinů a jedovatých látek. A tento stav je přirozený výsledek stárnutí. A tak to, co člověka úspěšně vyživovaly skoro 50. let, začíná tím, co vyrábí, člověka ničit a zabíjet. Trávení produkuje obrovské množství nepotřebných cukrů a způsobuje cukrovku. Případně produkuje látky ničící imunitní systém, nebo ledviny nebo něco jiného. Může produkovat látky a zahušťovat krev a ničit kdeco v těle. A v zásadě s tím nic nenaděláte. Říkáme tomu stáří.
.
No pokud bude člověk přemýšlet, pochopí, že se dá přece jen něco dělat a to obejít trávení, které není schopno dodat do těla vhodné sacharidy, bílkoviny, aminokyseliny, prvky, minerály a vitamíny. Jak na to? V prvé řadě je zde stále ještě schopnost dostat do těla například vitamin B12 a to takový, který se rozpustí pod jazykem a do těla dostat potřebné nitráty v podobě nitroglycerinu. V těle je nutná určitá hladina nitrátů, jinak je srdce silně namáhané. Přes ústní dutinu můžete dostat do těla i koloidní minerály z Utahu. A to vše nemusí jít přes trávicí trakt. A jak jinak dostat do těla potřebné látky jako je B komplex, minerály, chlorellu, spirulinu, chelátově upravené minerály Sona, kokosový olej, D vitamin, C vitamin, vanad na tvorbu inzulínu, jód, fosfor, vápník, síru, jádrové mýdlo obsahující produkty z kostí, žloutek a různé druhy mastí a kolagenů? No tak, že je natřete na kůži a podkožní milimetrová vrstvička kožního tuku je zpracuje a dodá tělu. A to je snad jediná cesta po 60. roce života, jak mít v krvi požadované minerály, které již trávicí systém není schopen dodat buňkám těla, které pak rychleji stárnou.
.
Devastace tuku a celulitidní shluky
Tuk na lidském těle postupně stárne, zhrčuje se do skupinek a vytváří celulitidní tuk. A taková celulitida se může objevit i u lidí, kteří jsou relativně hubení. V zásadě u všech lidí se tuk stává více či méně celulitidní, ztužuje se a postupně blokuje průtok krve v cévách a žílách hlavně rukou a nohou. Když se tento stav neřeší vhodnými masážemi, tak celulitida se stává akutní a tuk na celém těle ztuhne do takové ledové kry, která nakonec zničí všechny svaly, šlachy a klouby v těchto oblastech. Navíc takový tuk odebírá z těla stále více hormonálních látek a to oslabuje organismus a způsobuje jeho stárnutí.
.
Tento stav po celém těle třeba začít likvidovat anticelulitidními masážemi, kterými se tuk drtí na drobné samostatné skupiny buněk. Říkáme, že tuk se ze stavu ledové kry dostane do stavu najemno rozdrceného ledu. Tuk těla se poškozuje, starší bílý nebo hnědý tuk z poškozených tukových buněk vytéká a po zahojení prasklé tukové buňky se znovu naplní novým funkčním průsvitným tukem. A v tomto okamžiku tuk propouští krev přes cévy a žíly a samotný průsvitný tuk v tukové buňce pomáhá trávení lépe fungovat ve prospěch co nejlepší výživy buněk těla.
.
Speciální tuk na povrchu a uvnitř svalů
Jde o jedinečný tuk, který asi do 30. roku života člověka zajišťuje asi 1000 údržbových a vše zrychlujících enzymů a koenzymů. A budete překvapeni, že je organismus zablokuje, a tak ukončí vlastně mládí člověka. Nepřítomnost těchto enzymů a koenzymů má za následek zpomalení obnovy a údržby buněk těla. Uvědomte si, že tento tuk organismus nezničí, ale zablokuje a tak je možné jej odblokovat a následně uvést do částečné produkce byť 700 enzymů. Například sem funguje olejíček nebo mastička z jantaru – to je ten pryskyřičný minerál. A někdo v 60. roce života jako by našel zdroj své mládí a vitality. Samozřejmě, nedoporučuji dělat svévolné experimentování v tomto směru.
.
Tuk na povrchu srdečního svalu
Jde o specifický tuk, který ve starším věku přestává podporovat srdeční sval vhodnými látkami a stává se přítěží jako vnitřní tuk na ostatních orgánech. Je těžké běžnému smrtelníkovi aktivizovat tyto tukové systémy na povrchu srdce, pokud se neumíte dlouhodobě koncentrovat do svého nitra. Ale platí, že pokud si daná osoba dá do pořádku tuk pod kůží na celém těle, tak se přes tento povzbudit tuk upraví i fungování tuku na povrchu srdce.
.
Tuk vnitřní na povrchu orgánů
Jde o tuk, který se objevuje v prostoru mezi orgány. V případě jater se může objevit i uvnitř jater. Tento druh tuku blokuje průtok cívek a žilek do daného orgánu a požaduje po celém systému těla, aby tento tuk živil a udržoval v dobré kondici. Ve starším věku není na vyživování tuku již dostatek hormonálních látek, minerálů a vitamínů a hlavně, pokud nefunguje dobře trávení a to z důvodu různých nemocí trávicího systému a také z důvodu stáří, kdy trávení přirozeně selhává. Na tento tuk se dá působit v rámci kavitace, existují přístroje na bázi ultrazvuku. A platí zásada, že upravení a přeléčení tuku mezi kůží a svaly napravuje i tuto oblast.
.
Co prospěšné můžete dosáhnout z tukových buněk?
Pokud se rozhodnete starat se vzorově o svůj tuk a pravidelně jej po 30. roce života drtíte a zbavujete se celulitidy, tak si v první řadě zachováte průtok krve přes cévy a žíly. A celkově cirkulace se zlepší hlavně v končetinách. Pokud přibývají roky a s tukem se nic nedělalo, tak z celulitidního tuku se stává ještě něco horšího a to kusy ztuhlého tuku. Tento tuk mimořádně silně blokuje cévy a žíly a neuvěřitelně zpomaluje průtok krve do končetin a dalších částí těla. A to v konečném důsledku znamená méně živin do rukou a nohou. Špatná výživa a odumírání buněk svalů.
.
Pokud se nestaráte o tukové buňky, tak ty během desítek let naberou do sebe množství různých toxických látek a ty blokují činnost tukových buněk ve prospěch těla. Péče o tukové buňky znamená, že je poškozujete masírováním na způsob drcení, ultrazvukem z kavitačních přístrojů. Tuková buňka má dvě oblasti a to klasickou buňku a samostatný váček s obsahem tuku. A třeba se starat o to, aby se po určitém čase poškozovaly vačky, aby praskly a tuk z nich vytekl. Váček se zocelí, uzavře a znovu se naplní čerstvým tukem. A to jsme chtěli dosáhnout.
.
Tukové buňky jsou hotový poklad v těle a je jedno, jestli jste obézní nebo anorektický. Pokud se staráte o své tukové buňky a udržíte si jejich funkčnost, tak se vám královsky odmění. V první řadě je třeba si uvědomit, že tukové buňky obsahují mimořádně mnoho specifických a nespecifických kmenových buněk. To znamená, že pokud budete na tukové buňky působit tlakem své psychiky a také chemickými látkami, tak tukové buňky budou fungovat pro organismus jako gigantická chemická fabrika, která podpoří hormonální žlázy, ale i činnost orgánů v těle. A to je mimořádně důležité například již po 40. roku života, abyste si udrželi výkonnost, chuť žít a fungovat na plný plyn.
.
Na tukové buňky se působí například jádrovým mýdlem od různých výrobců. Snažíme se zkoumat dlouhověkost a v rámci toho jsme vyšetřovali lidi, co se po práci musí každý den mýt jádrovým mýdlem nebo manufakturně vyrábějí mýdlo, výrobce kostěných knoflíků a podobně. Zkoumali jsme je na dálku mimosmyslovými schopnostmi. Zjištěné informace jasně mluvili o tom, že u těchto osob se tukové buňky chovaly jinak než u běžných osob. Tukové buňky podporovaly svou činností lidské tělo. Pokud ovšem bylo jaderného mýdla hodně, tak se tukové buňky ucpaly. Tedy, pokud si pravidelně alespoň dvakrát do týdne umyjete tělo jádrovým mýdlem, tak to je to pravé a dosahujete to, že tukové buňky dlouhodobě produkují užitečné látky pro tělo. No to by nestačilo, ještě třeba intuitivně přidávat na tělo mýdlo s bahnem z Mrtvého moře, lázeňskou síru, sopečné bahno, rašelinu. Vhodná je i zemina z kamenného lomu nebo jeskyní. Je zde i možný individuální věštecký přístup, co dávat na tuk, aby fungoval ve prospěch dlouhověkosti.
.
Tukové buňky umí být i mimořádně nebezpečné, pokud se nedostanou pod dostatečnou kontrolu. Například produkují látky vedoucí k tvorbě písku, bahna a kamínků v ledvinách, ale také v játrech a žlučníku. Tukové buňky mohou produkovat látky k vyššímu krevnímu tlaku. Tukové buňky mohou v některých případech devastovat v těle doslova cokoliv.

Comments are closed