Srdce

Datum: 12.08.2014
.
Srdce
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com
.

.
Srdce a alternativní péče
..
Saša Pueblo: Klasickou péči o srdce zajišťují lékaři a jejich pracoviště, to je základ péče. Ale na druhé straně jsou zde i jiné možnosti. V první řadě je to vlastní péče založená na poznání, jak funguje srdce a jaké hrozby na něj číhají.
.
Další možnost je nechat si u léčitele intuitivně diagnostikovat stav srdce, pravidelně jej diagnostikovat a preventivně přeléčit. Další z možností je naučit se postupně vnímat mimosmyslově přímo z neuronů velkého mozku, jak se má srdce a co by potřebovalo.
A tak zkusme začít tím, že se naučíte dělat takové jednoduché zátěžové testy na srdce. Kolik snese vyšlapat do schodů a jak rychle se unaví. Jak vaše srdce reaguje na různé rychlé pohyby nohou na stacionárním kole. Jde o zkoušky pod zátěží, které lépe odhalí, v jakém stavu a jaké výkonnosti je srdce.
 .
Pak je zde klasické denní testování, zda v oblasti srdce, nebo v hrudní části, nebo v rukou a nohou necítit tlaky a slabost a podle zjištění vhodně zasahovat a léčit nebo osobně přeléčit.
.
Dobře je vědět, že asi 60% lidí umírá na srdeční choroby. A jak je zvykem, lidé se začnou zajímat o své srdce až když je chorobný stav v akutním stavu a hrozí infarkty a selhání srdce. Pečujte o své srdce, dokud je zdravé a ne když je již trvale poškozeno. To je již často pozdě dát ho do pořádku.
.
Vlastně ta nejlepší prevence jsou pravidelné pohybové aktivity a sportování. K prevenci srdečních chorob patří i trvalá péče o to, aby části a orgány těla a další menší oblasti jako buňky, bílkoviny, aminokyseliny byly v pořádku. A to je směřování k léčitelským diagnostikům a preventivní léčbě začínajících chorobných stavů.
Je třeba si dále uvědomit, že o srdce je třeba se starat tak, aby bylo zdravé a výkonné i ve starším věku. Po 50. roku života se snižuje produkce nitroglycerinu v těle, což zatěžuje srdce a vyvolává jeho nemocnost. A tak jakékoli náznaky tlaku v hrudníku a pocity tíže by měly vést k užití nitroglycerinu a aspirinu. Nitroglycerin uvolní tlaky kolem srdce a aspirin zase naředí případně zahuštěnou krev. Pokud neužijete tyto přípravky, tak zatěžujete nepřiměřeně srdeční sval při jeho činnosti. Ve starším věku klesá produkce růstového hormonu, ale mnohaleté užívání mumia vede uvnitř svalových buněk k tvorbě růstového hormonu. Ve starším věku je hrozba poklesu pohlavních hormonů (testosteron, estrogen) a srdeční sval špatně pracuje, když hladina pohlavních orgánů klesne dolů. Bez těchto hormonů srdce kolabuje.
Celkově ucpávání cév a žil cholesterolem a jinými toxiny dlouhodobě poškozuje a oslabuje srdeční sval, který musí měnit svou aktivitu a celkový pohyb. Stejně v tomto věku se mohou začít ucpávat samotné mezibuněčné prostory cholesterolem a často i lepkem. A třeba to řešit v rámci trvalé diety. Ve starším věku je třeba dostatek i rychlého pohybu, aby srdečních sval byl v dobré kondici. Je dobré pravidelně během týdne zkonzumovat čajovou lžičku rozdrcených sušených mladých větviček borovice případně puků a to během celého roku a nepřestávat s tím až do smrti. Věštecky jsme zjišťovali, jak dobře působí na srdce konzumace takových sušených větviček borovice. Je dobrá pravidelná detoxikace pomocí různých detoxikačních postupů a to tak, aby se v samotném nitru buněk nehromadily toxiny. V některých případech je možné dosáhnout posilování a růst srdečního svalu i ve starším věku. No na to třeba silnou vůli a množství vizualizací při vyhrožování se břišnímu mozku – speciální meditační techniky. Je dobré pečovat o své srdce doslova od narození a trvalo do pozdního stáří.
Pokud v organismu přetrvává určitý závažnější chorobný stav a to delší časové období, tak vždy se to objeví i na srdečním svalu jako změna tvaru, změna kvality buněk, změna nervstva a stejně celková změna výkonnosti srdečního svalu a jeho srdečních komor. Každý z nás se rodí se srdečním svalem a určitým potenciálem síly a výkonnosti. K tomu je třeba připočíst i určité menší nebo větší vady na srdci a jeho komorách, nervstvu a celkově buňkách.
Není se pak čemu divit, když asi 60% úmrtí připadá na nemoci související se srdcem. Je to hrozivé číslo, když víme, na co všechno může člověk zemřít. Když zvážíte, že každá dlouhotrvající nemoc poškozuje i srdeční sval a snižuje jeho výkonnost, tak bychom se měli více starat o to, aby v těle člověka neprevládali dlouhodobě chorobné stavy. A musíme se věnovat i celému procesu stárnutí, kde jde vlastně o to, že organismus likviduje sám sebe a postupně destabilizuje celý systém kvalitního a výkonného fungování. A právě ve starším věku a myslíme věk po 50. roce života se naplno projeví, v jakém stavu máme srdce a jakým způsobem si ho dokážeme udržet v dostatečné síle a výkonnosti. Je tedy třeba rozumět, že je zde určitý potenciál životnosti srdce a jeho schopnosti pumpovat krev do cév a žil. Je zde na místě i to, abychom se zamysleli, co alternativní můžeme udělat pro zdravé a výkonné srdce i ve vyšším věku.

Comments are closed