Reiki Hayashi II.

Datum sběru: 18.08.2015
Strana 1 z přibližně 161 výsledků
.
Reiki Hayashi II.

reiki-3
.

.
SAŠA PUEBLO PORADENSTVÍ
REKLAMA: Terapeut, bylinkář, léčitel, esoterik, reiki na dálku. Hledáte konkrétní věc? Potřebujete odborně poradit v oblasti reiki Hayashi? Neváhejte, kontaktujte mě. Odpovím každému osobně. Vstupní konzultace je bezplatná. Diagnostika zdraví je bezplatná a kontroluji 80 položek. Odpovím každému:
sasapueblo@meditacia.sk
.
Každou druhou sobotu meditujeme reiki, cvičíme ręki, zasvěcujeme reiki, vše bezplatně a špičková úroveň. Doporučuji připojit sa online na živou relaci GM Sašu Puebla.
https://forumzdravie.sk/onlinesasapueblo…

.
Japonský reikista Chujiro Hayashi
WIKI: Chujiro Hayashi (vyslovuje se: čujiro Hajaš) byl námořní lékař a léčil své pacienty Reiki. Začal studovat s Usui v roce 1925, dělal jeho větev, Hayashi Reiki Kenkyu-Kai v Tokiu, Shinano-machi, zatímco jeho pán Usui byl stále naživu, a udržuje stále způsob učení Usui
KOLEKCE 57 VIDEÍ REIKI FOSÍLIE
.
ZVUKOVÁ NAHRÁVKA K VIDEÁM
.
Saša Pueblo

Toto je pokračování přednášky o reiki znacích. Budeme se věnovat reiki znakem o kostech. Základ reiki je v Japonsku. Abyste poznali japonskou kulturu, nemusíte chodit do Japonska. Můžete se dívat na videa a poznat japonskou kulturu takovýmto způsobem. Je třeba si projít videa o ikebaně, bonsaj, samurajích, o japonských klášterech, památkách, hřbitovech, náboženských zvyklostech, které vyplývají ze šintoismu, poslouchat bubny, japonskou hudbu výborně zpracovanou meditačně i duchovně. Můžete se věnovat meteoritem, napojit se na dálku na meteorit, jako kdybyste měli přírodní vědomí, nerozlišujete mezi sebou a meteoritem, jste jako siamská dvojčata, máte stotožnenou mysl s meteoritem nebo japonskými systémy reiki. Cítíte se jako jednovaječná dvojčata, to je sugerace a lež, zatlačíte na mozek a můžete si meditovat.

Saša Pueblo se skoro 20 let věnuje Japonsku a zkoumá jeho esoterické a duchovní potenciály. Není jednoduché proniknout do šintoismu a o čem to je. Bylo třeba napozerať spoustu videí o japonských klášterech a japonských tradicích. Při prohlížení videí se Saša Pueblo vždy energeticky a duchovně napájel na daná místa v Japonsku. Jak seansový spiritista probouzel energií kostí vzpomínky na duchovní osobnosti a vedl s nimi seansové rozhovory, aby se dozvěděl o japonských duchovních tajemstvích. A tak vzpomínky Mikao Usuiho promluvili v rámci spiritistické seance, kde přítomní dávali energie z vlastních kostí.

Věnujeme se zde reiki systému, který nepovažujeme za esoterický systém, který by patřil nějakému náboženství nebo nějakému druhu léčení. Jde o platformu vytvořenou meditacemi nad rozjímáním a druhem práce s meteority. To, že tato tradice byla tak silně rozvinuta právě v Japonsku, je pouze shoda náhod. Základem reiki je přemostění neuronů a psychiky člověka na různé druhy meteoritů. A tak kdo dělá nebo dělal v historii s meteority, tak dokázal lépe ovládat své neurony, ale i neurony jiné osoby. A o tohle tady jde, reiki meteorit je o určitém typu přenosu určitých dovedností z jedné osoby na jinou osobu. Není to přenos moudrosti a znalostí o meteoritech. Jde o přenos vlastně pohybu s danými meteority, které daná osoba během svého života udělala.

A může jít o přenos vzpomínek o pohybu meteoritů z nyní žijících osob, aneb už i zemřelých osob. Živé osoby, které někdo zasvětil do reiki, mají v auře nad sebou znak průzračného kotoučku s drobnými kotoučky. Takový znak mají v auře i živí zasvěcovatelé reiki. Tento znak je i nad hrobem Mikao Usui a i Chujiro Hayashi a také dalších, jejichž Chujiro Hayashi zasvětil. Snahou Sašu Puebla je zkopírovat každému zájemci zasvěcovací znak reiki rovnou z hrobu těchto prvních zasvěcovatelů a ne přímo od Sašu Puebla, který si zkopíroval znak z hrobných měst Mikao Usui a i Chujiro Hayashi. A to je zásadní rozdíl mezi klasickým zasvěcením od mistra reiki a od Sašu Puebla.

Reiki meteorit je o tom, jak do aury zasvěcované osoby dostat reiki znak a to přímo kopii z hrobu Mikao Usuiho. A je to možné zrealizovat i na dálku. Proč byste měli mít tento reiki znak? Protože tento znak vám dovolí mnohem intenzivněji pronikat do vlastních neuronů a lépe je ovládat. Tento druh reiki znaku dovoluje, abyste intenzivně působili do neuronů přítomné nebo vzdálené osoby a například přenesli reiki znak z vás na jinou osobu nebo jinak řečeno do jejího aury a to je už něco. Dále ovládnutí reiki meteorit je také o tom, jak převzít někoho praxi s meteoritem ve smyslu kolikrát s ním za života pohnul. A tolik pohybů s meteoritem bychom nestihli za života zvládnout. I Mikao Usui dostal reiki znak (průzračný kotouček) do aury od jiné osoby, která celý život dělala s meteority.

Když dostanete zasvěcení do reiki meteorit, tak je nutné k jeho aktivizaci zablokovat myšlení a aktivovat mikropohyby ve svalech. Nebo děláte alespoň rukama drobné pohyby. Můžete i s celým tělem. Tehdy se reiki znak v auře tohoto druhu silně aktivizuje. Pokud chcete o něm přemýšlet, vytvářet obrazy, jak bude léčit, jak bude pronikat do člověka, tak jeho léčivé účinky oslabí a spíše budete pronikat do paměti člověka jak ho léčit. Toto je důležité upozornění. Takové upozornění dáváme všem, co chtějí reiki meteorit zasvěcovat, ale i léčit sebe a jiných. Tedy reiki meteorit spojen se zasvěcením je vynikající základ esoterické, ale i léčitelské praxe. A doporučuji meditovat na hrob Mikao Usui nebo Chujiro Hayashi a tam opakovaně na jejich reiki znak.

K takovému přemostění doporučuji toto naladění: nalaďte se do svého nitra a zablokujte veškerou paměť a rozumovosť. Jste schopni pouze pohybu. Nerozlišujete mezi sebou a stromem, meteoritem nebo znakem reiki nad hrobným místem. Musíte přinutit svůj mozek, aby neviděl a nedělal rozdíly mezi vámi a například meteoritem a znakem reiki. Reiki znak a například i meteorit je něco živé a jste jako dvojčata nebo siamská dvojčata. Není žádného rozdílu a v takovém stavu se napojíte na znak reiki nad danými hroby.

Zajímavá může být i informace o reiki meteorit, který se praktikuje v Tibetu a tady je známo, že z meteoritů se vyrábějí sochy Buddhy a takové reiki už má v sobě určitý jasný obsah duchovního stylu. A je na vás, zda tento reiki duchovní styl naplněn tibetským buddhismem přijmete. To je pouze poznámka na okraj výzkumu, který jsme realizovali i tímto směrem.

A dovolím si upozornit, že pokud budete reiki používat s tím, že o něm budete neustále přemýšlet a vytvářet představy ve své hlavě, tak se může stát, že ve vašich neuronech se začnou produkovat některé energetické objekty plné představ a to může být dost nepříjemná věc. A proto se nedoporučuje při praktikování reiki přemosťovat reiki znak v energetickém obalu kolem těla a spojovat ho s nějakým přemýšlením. Může to ublížit. A některé linie zasvěceni přenesených z Ameriky do Evropy mohou být takto poškozené a znehodnocené. Známe takové případy a to hlavně u příliš přemýšlivých lidí, kteří reiki znak propojily na své představy a poškodily si svou psychiku. Nejčastěji se reiki meteorit znak dostává do oblasti lidského pupíku. Měl by aktivně pracovat v energetické auře nad hlavou člověka. Reiki takto praktikované funguje na způsob migrény nebo na způsob mírného epileptického záchvatu. Ale když přestanete myslet a myšlení zablokujete, tak reiki znaky proniknou hluboko do nitra buněk a to může být zajímavý proces léčby a různých zásahů do organismu. Velmi dobře si rozmyslete, od koho zasvěcení reiki přijmete. Pouze upozorňuji na tuto linii reiki.

Samozřejmě, chceme se věnovat i dalším znakem reiki. Ještě stále se pohybujeme v základních stavech reiki, ale tentokrát vyměníme meteority za kosti a to všechny druhy kostí jako jsou živé kosti lidské a zvířecí, mrtvé kosti lidské a zvířecí, ale i prehistorické jako dinosauří, a tak jistě zkameněliny například stromatolitů, ale i schránky trilobitů a podobných prehistorických struktur. A mimořádně nás budou zajímat i živé lidské kosti napadené tuberkulózou. Vím, že je to minimálně zvláštní, ale možná by bylo zajímavé prozkoumat kosti filipínských léčitelů a asi by bylo hodně překvapení o jejich chorobném stavu. Samozřejmě ne u všech. V zásadě v léčitelství platí, že určitý druh lidské choroby může výborně léčit jiné chorobné stavy člověka. Nemoci kostí jsou ideální patologie na léčení jiných chorobných stavů. A to platí i o uložených radioaktivních látkách v kostech.

Na prvním místě jde o to, aby celý systém reiki přijal další objekty, které již nejsou o síle zasvěcení, ale o síle léčivých efektů. A tedy půjde nám zde o specifické léčivé objekty spojené s různým druhem kostí, které mají významní léčitelé na Filipínách, v Brazílii a například v Rusku. Tyto objekty vypadají jako malé slunečnice, jako rotující žhavý kotouček. A zase tu přijde k jejich zkopírování a uvedení do aktivity ve vlastní auře.

Zkopírování budeme mít jednodušší, protože už máme zasvěcení reiki meteorit a tak ho přeneseme na danou osobu. Doslova tuto osobu nebo hrobné místo zasvětíte a také pozůstatky mrtvého léčitele a pak není problém tyto znaky léčivého reiki dostat do své aury. Ne sebrat, ale pouze zkopírovat, to úplně stačí. A můžete léčit skoro jako filipínský léčitel, ale jenom trochu. Je třeba se naučit, jak Filipínci dělají své specifické pohyby, když léčí a to jsou jejich pohybové rituály, které prudce aktivizují jejich znaky reiki kosti, když léčí nemocnou osobu. Tedy zasahují hlavně do kostní houby a do mitochondrií v nich. Jde o orgániky uvnitř kostních buněk a tvoří v tisících něco jako výkonné fabriky. V stárnoucím lidském těle bývají často zablokovány, a tedy jejich stačí spustit a léčba se může rozjet. A tak nepodceňujte pohybové aktivity filipínských léčitelů a tendenci vám předvádět operaci těla.

Filipínští léčitelé nemají nad hrobem kotouček, protože ho odevzdají jinému léčiteli, takže se to dá zkopírovat pouze od živých filipínských léčitelů. Nad hrobem filipínského léčitele lze věštecky vnímat, že někdo znak odebral a zůstala tam po tomto zásahu takzvaná negativní stopa. Věštec to pociťuje jako prázdný prostor, kde před tím něco bylo a je to někde jinde. Stopa vede k živému filipínskému léčiteli. Je možný i takový postup, ale sebrat znak z hrobného místa má mimořádně neblahé následky na psychiku člověka a vede k určitému typu šílenství, neschopnosti dobře kontrolovat vlastní psychiku. A tak tyto postupy nedoporučuji. Zajímavý postup je zkopírovat léčící znak z osoby, kterou přeléčit filipínský léčitel. Věštecky vyhledáte takovou osobu a v silném přírodním vědomí, které jsem již popsal výše, se na proléčenou osobu napojíte a dáte jí meteoritické reiki zasvěcení a potom léčivý objekt slunečnice přecházející jeho tělem zkopírujete. Uděláte si něco jako kopii, otisk a přenesete do své aury.

Samozřejmě, že tento druh znaků, které se podobají na malou krystalickou slunečnici, najdete také u jiných žijících léčitelů a také nad hrobnými místy a to hlavně v Číně, kde je a byla dobře rozvinuta ritualistika s živými kostmi. A pokud třeba, můžete senzibilně a věštecky a s přírodním vědomím vyhledat hrobní místa, kde znak reiki slunečnice zkopírujete do své aury přes reiki meteorit. I mrtvé zvířecí kosti vykazují dobré léčivé potence. Stejně prehistorické kosti a zkamenělé fosilní pozůstatky. V historii byly i léčitelé, kteří léčili prehistorickými kostmi, kostmi velkých zvířat nebo zkamenělinami.

Zvláštní případ jsou mrtvé lidské kosti, s nimiž pracoval daný terapeut nebo léčitel. Tehdy se jedná o znak kotoučku s takovým něčím jako kousky dlouhých bílých pásků. Jedná se zase o objekt stvořený z pohybu s mrtvými kostmi. Není to vytvořené z myšlenek a představ o kostech. Pozor na tento zásadní rozdíl. Kopíruje se přes znak reiki meteorit. Aktivizace takového znaku vyžaduje pohyby rukou, ve kterých máte lidské kosti. Případně se na dálku napojíte na kosti a ve svalech děláte patřičný pohyb, jako kdybyste hýbaly kostmi opravdu.

Tyto reiki znaky z manipulace s kostmi nejsou vhodné pro přímou léčbu, ale blokování chorobných stavů, nebo nevhodných psychických projevů. I to může být vítaná pomoc při chronických stavech a poškozeních, kde léčba již není možná, ale zpomalení chorobného stavu je možné. Případně se dá použít při onkologických případech. Znak reiki z mrtvých lidských kostí se využije na tvorbu určitých geometrických tvarů a struktur podobných písmenům a číslicím. Ale spíše je to taková organizovaná pavučina, která bude působit jako blokace fungování některých neuronových spojů v rámci neuronové sítě. Návodem vám může být automatická kresba a automatické písmo. Vyhledejte si problematiku různých znaků, značek a světových písem. Ale vhodné je pozorovat, jak pracují s automatickou kresbou někteří terapeuti tohoto druhu. Znovu je dobré automatickou kresbu převádět kyvadélkem, což je kus provázku se zavěšeným závažím, což může být například kousek lidské kosti a k tomu miniaturní kousek kovového meteoritu.

Zpět 

Svatozář
Svatozář – ve tvaru drobných kotoučků ve větším kotoučků
WIKI: Svatozář je v uměleckých dílech ztvárnění světla, nejčastěji ve tvaru kruhu nebo kružnice, vyskytující se za hlavou určité postavy
Aura z ozáření radioaktivitou
WIKI: Akutní radiační syndrom známý také jako otrava radiací nebo nemoc z ozáření, je forma poškození orgánových tkání způsobená nadměrným vystavením se ionizujícímu záření
Základní údaje o radioaktivitě a jejích účincích na člověka
PDF: Radioaktivní nuklidy způsobují podle svých vlastností, výskytu a pohybu v jednotlivých složkách životního prostředí vnější nebo vnitřní ozáření. Vnější ozáření způsobují zdroje ionizujícího záření, které se nacházejí mimo ozářenou osobu. Vnitřní ozáření je způsobeno zářením z radioaktivních nuklidů, které se nacházejí v lidském organismu
.
Nemoci živých kostí
WIKI: Onemocnění kostí, kloubů a svalů patří mezi nejčastější nemoci a svou povahou nepříznivým způsobem ovlivňují život. Zde si najdete seznam nemocí kostí a kloubů
Seznam webů o nemocech kostí a kloubů na web stránce Cimax
.
.
Zvířecí živé kosti
WIKI: Opěrná soustava je orgánová soustava tvořící oporu a ochranu organismů. U živočichů se opěrná soustava nazývá kosterní soustava nebo kostra (skelet). Je místem úponů orgánů kosterní soustavy. Spolu tvoří oporně-pohybovou soustavu, kde skelet vystupuje jako její statická část. Kostra může být vnější – exoskelet (např. hmyz) nebo vnitřní – endoskelet (např. obratlovci)
Rohy zvířecí
WIKI: Rohy zvířecí jsou duté párové útvary, které mají na hlavě některé druhy přežvýkavých sudokopytníků. Rohy mohou být různé pokroucené, ale nikdy se nerozvětvují jako parohy. Jde o deriváty pokožky, vznikají postupně po celý život jejím rohovatěním, podobně jako lidské nehty
.
Tuberkulózní živé kosti 
WIKI: Tuberkulóza též TBC je chronické zdlouhavé infekční onemocnění vyvolané mikroorganismem Mycobacterium tuberculosis. Většinou napadá plíce, ale může postihnout i kosti
Tuberkulóza kostí na esoterika Magnum
.
Tuberkulózní kosti živé a magmatické síly 
WIKI: Zde jsou zveřejněny zkušenosti z 20-letého bádání filipínských léčitelů o čem jsou tyto léčby, jak získat schopnosti filipínských mistrů a podívat se na problematiku tohoto léčení pomocí medicíny a její poznatků
.
Želví živý pancíř
WIKI: Želvy jsou řada z třídy plazi, od ostatních plazů se odlišují především tím, že je jejich tělo obvykle chráněno kostěným pancířem, který se vyvinul z jejich žeber. Nejstarší druhy želv žili před zhruba 220 miliony let v období triasu, což z nich dělá jednu z nejstarších dosud žijících skupin plazů
Fosilní krunýř
WIKI: Karapax je hřbetní část krunýře želvy, vnější ochrana těla členovců (korýši, pavoukovci) překrývající hlavohruď.
.
Kosti mrtvé lidské
WIKI: Kostnice je místnost pro ukládání lidských kosterních pozůstatků. Většinou se jedná o klenuté podzemní – sklepní prostory sakrální stavby, kde jsou poskládány lidské kosti do různých geometrických útvarů – mohyl, jehlanů, obrazců, obkladů stěn, kleneb, ale také v podobě lustrů
Seznam kostnic
WIKI: Zde je seznam 25 stránek v této kategorii
Kosti mrtvé zvířecí  
WIKI: Fosílie (nepřesně zkameněliny) jsou zkamenělé i neskamenelé zbytky a otisky jiných než recentních organismů, nebo jejich stopy a výkaly. Studiem fosílií a fosilních zbytků se zabývá paleontologie. Nejznámějšími fosíliemi jsou například pozůstatky pravěkých živočichů (trilobitů, dinosaurů, mamutů,…)
.
O kostech v léčbě a esoterice
PORTÁL: Zde se věnujeme celkově oblasti živých lidských kostí a kostní dřeně v kostech. Jak meditovat na kosti, jak je léčit, jak dělat reiki kostí
.
Meteority 
WIKI: Meteorit je těleso, které vznikne po dopadu meteoroidu na Zemi, nebo na jiné kosmické těleso s pevným povrchem. Převážná většina meteoritů jsou kamenné chondrity, existují však i železné meteority
Slovo meteorit na webe Sašu Puebla
Meteorit na esoterika Magnum
PORTÁL: Meteorit je menší kosmické těleso, které díky příznivým podmínkám dopadlo na povrch Země (popřípadě jiné planety)
Seznam meteoritů minerálů
WIKI: Toto je seznam asi 295 minerálních druhů, které byly identifikovány v meteoritech
Slovníček pojmů Meteority
WIKI: Meteorit minerál je nerost nacházející se hlavně nebo výlučně v meteoritech nebo meteoritů odvozeného materiálu. Toto je seznam nerostů, kromě minerálů, obyčejně nalezených v pozemských horninách
Meteorit – galéria
WIKI: Zde je seznam největších meteoritů
.
.
Zkameněliny – fosílie
Fosilizácie jsou chemické, fyzikální a diagenetické pochody, které způsobily přeměnu organických zbytků rostlin a živočichů minulých geologických období a umožnily jejich zachování až do dnešních dob
Paleontologie
WIKI: Paleontologie je věda o vývoji života na planetě, o starých rostlinách a živočiších, které zkoumá na základě jejich fosílií zachovaných ve skalách. Patří sem studium fosílií, stop, doupat, částí těl, fosilizovaná výkalů (koprolitů) a chemických reziduí
.
.
Mikrofosílie
WIKI: Mikrofosílie jsou fosílie do velikosti 1 mm (někdy i větší), obecně ty zkameněliny, jejichž identifikační znaky nelze pozorovat a studovat pouhým okem, ale na jejich identifikaci je nutný mikroskop (ať už optický, nebo elektronový).
.
.
Zkameněliny stromatolitů
WIKI: Stromatolity jsou nejčastěji v prekambrických usazeninách, tehdy pravděpodobně vznikaly po celém světě. Mikroorganismy, které se podílely na jejich tvorbě, patřily mezi první fotosyntetizující organismy a měli pravděpodobně velkou zásluhu na obohacování atmosféry kyslíkem
.
Zkameněliny trilobitů
WIKI: Trilobiti jsou vyhynulé mořské organismy tvořící jediný vyhynulý podkmen členovců. Jejich výskyt je spolehlivě doložen od kambria v prvohorách (přibližně 550 milionů let). V zkamenělinách se zachovávají zejména jejich chitinový pancíře. Jsou vedoucími zkamenělinami pro prvohor
.
Zkameněliny jantar
WIKI: Jantar je mineralizovaný zbytek třetihorní pryskyřice jehličnatých stromů, tvořící amorfní minerální masu. Název jantar (amber) pochází z perštiny. Staří Řekové jantar označovali elektron, protože při tření o kůži vyvíjí statickou elektřinu. Někdy označován jako “slzy moře” nebo “dar slunce”
Modrý jantar
OBRÁZEK
Video
Japonská kultura
WIKI: Japonsko je stát ležící na východním okraji asijského kontinentu, na východ od Číny a Koreje. Rozkládá se na severu Ochotského moře po Východočínské moře na jihu. Skládá se z více než 3000 ostrovů, z nichž největší jsou Hokkaidó, Honšú, Šikoku a Kjúšú
.
Japonská kultura
WIKI: Velmi známé je japonské umění krásného písma – kaligrafie, komiksy – manga (čtou se jako je pro Japonsko typické, zprava doleva), origami (skládanky z papíru), ikebana (umění aranžování květin), a čajové obřady
Japonská kultura ve zkratce
Japonská hudba
WIKI: Hudba Japonska zahrnuje širokou škálu umělců v různých stylech a to jak tradiční a moderní
 Japonské umění
WIKI: Japonské umění zahrnuje širokou škálu uměleckých stylů, včetně starobylé keramiky, sochařství, tušové malby a kaligrafie na hedvábí a papír, Kirigami, origami
Japonská keramika a porcelán
WIKI: Japonská keramika a porcelán je jedním z nejstarších uměleckých forem v zemi, sahá až do období neolitu
Japonský obraz
WIKI: Japonský obraz je jedním z nejstarších a nejvíce vysoce rafinovaných z japonského vizuálního umění, který zahrnuje širokou paletu žánrů a stylů
Japonská kaligrafie
WIKI: Japonské umění kaligrafie není jen malováním znaků na podklad. Je vlastně duchovním cvičením, při kterém by se měly do harmonie dostávat všechny části vašeho těla i mozek s vaším dechem
Japonská socha
WIKI: Většina japonských soch pocházející z modloslužby v buddhismu nebo animistických rituálů šintoismu
Kategorie: Japonská kultura
.
Japonská historie
Kodžiki
WIKI: Kodžiki doslova Zápisky o starých věcech, je nejstarší japonská dochovaná kronika a jedna z nejvýznamnějších japonských literárních památek pro poznání nejstarších japonských dějin
Nihonšoki
WIKI: Nihonšoki Japonská kronika je druhou nejstarší japonskou kronikou. Dílo bylo sepsáno roce 720 na příkaz císařovny Gens jako pokračování a doplnění předchozí kroniky Kodžiki z roku 712, se kterou tvoří nejdůležitější pramen pro poznání nejstarších japonských dějin
Historie a kultura
WIKI: Nihonšoki Japonská kronika je druhou nejstarší japonskou kronikou. Dílo bylo sepsáno roce 720 na příkaz císařovny Gens jako pokračování a doplnění předchozí kroniky Kodžiki z roku 712, se kterou tvoří nejdůležitější pramen pro poznání nejstarších japonských dějin
Stručná historie Japonska
Dejiny Japonska
WIKI: Archeologické výzkumy naznačují, že první lidé přišli na Japonské ostrovy okolo 30 000 před Kr. zejména z Korejského poloostrova. Existují však i důkazy, že někteří obyvatelé přišli z jihovýchodní Asie
Kategorie: Dějiny Japonska
Japonské šintoistické svatyně
WIKI: Šintoistická svatyně také džindža je druh svatyně, typická pro šintoismus a Japonsko. Nejznámější džindža je svatyně Ise ve městě Isa v prefektuře Mie nejsvětějším Izumo tais v Sima
Svatyně Ise
OBRÁZEK
Svatyně  Izumo Taisha
OBRÁZEK
Svatyně Kamo
OBRÁZEK
Svatyně Toshogu
OBRÁZEK
Svatyně Kumano Hongú
OBRÁZEK
Kategorie: Šintoistické svatyně
Seznam známých svatyň šintoismu v Japonsku
Japonské písmo
WIKI: Japonština je slabičný jazyk a tedy základní jednotkou není hláska, ale slabika. Kana má méně znaků než Kanji. V Japonsku se tedy v současné době používají tři systémy písem
Hiragana
WIKI: Hiragana je jedno ze dvou japonských slabičných písem, sestává ze 46 symbolů (45 slabičných symbolů a písmeno n)
Katakana
WIKI: Katakana doslova: “částečná kana” je japonský sylabár, jeden ze čtyř systémů zápisu japonského jazyka (ostatní súhiragana, kandži a romadži)
Kanji
WIKI: Kandži jsou původně čínské, dnes sinojaponské ideogramy používané spolu se slabičným písmom hiragana a katakana (spolu kana) při zápisu japonštiny
.
Japonské kuriozity
.
Japonská ikebana 
WIKI: Ikebana je japonské umění aranžování květin známé i jako kado – cesta květin. Na rozdíl od dekorativního aranžování květin v západních zemích se japonská ikebana snaží vytvořit harmonii lineární konstrukce, rytmu a barvy
.
Japonská zahrada
WIKI: Japonská zahrada je charakteristický typ okrasné zahrady, maximální využití volného prostoru. Typickou součástí japonské zahrady jsou bonsaje
Japonské bonsai 
WIKI: Bonsaj je japonské umění miniaturizace stromů a jejich pěstování v miskách. Doslova přeloženo má slovo bonsaj význam strom v misce, kde bon znamená tácek nebo miska a sai znamená sázet, pěstovat. Další a přesnější definice říká, že bonsaj je miniaturní strom pěstovaný v misce, který je bonsajovými technikami tvarován tak, aby navozoval iluzi starého stromu
.
Japonští samurajové
WIKI: Samurajové byli středověcí japonští válečníci, vždy cvičení od velmi útlého věku, posílali je na místa plná strachu – hřbitovy, márnice, husté lesy nebo opuštěné zříceniny budov. Na začátku bojovali hlavně s lukem, později s mečem (Bušidó)
.
Japonská kuchyně
WIKI: Japonská kuchyně je styl vaření typický pro Japonsko. Základními ingrediencemi japonské kuchyně jsou rýže, zelenina, ryby a mořské plody. Japonské pokrmy jsou často připraveny z čerstvých ingrediencí s minimální tepelnou úpravou, podávané studené nejčastěji s rýží. Některé pokrmy se tepelně upravují, nejčastěji vařením, dušením či smažením. Jídlo se dochucuje různými druhy dochucovadel (zázvor, wasabi, sojová omáčka), velmi ceněnou chutí je umami
 .
.
VIDEA FOSSILS SHOW
VIDEA FOSILNÍ KÁMEN
VIDEA KAMENNÉ STROMY
.
VIDEA BALTIC JANTAR
Japonský jantar
Jantarová komnata 
Modrý jantar 
VIDEA KOSTI ŠPERKY

Comments are closed