Krevní tlak – II.

Datum: 15.10.2014
.
Krevní tlak – II.
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com
.
Léčba rozkolísaného krevního tlaku a pulzu - II. .
Jak postupuje Saša Pueblo při alternativní diagnostice a léčbě rozkolísaného krevního tlaku a pulzů – II.
.
Saša Pueblo: Zinek, měď a chrom. Za určitých okolností přílišný přebytek zinku v krvi zvyšuje dočasně krevní tlak a hlavně, když není v krvi protiváhy jako je měď. Při vysokém krevním tlaku užíváme měď a při nízkém krevním tlaku užíváme zinek. Věštecky se zjišťuje hladina těchto prvků v krvi a do určité míry ovlivňují výšku krevního tlaku. Zinek není problém koupit v lékárně a je v zásadě jedno, od kterého výrobce je. Měď se dá koupit výjimečně na internetu. Když nenajdete, tak rádi poradíme.
.
Poměr O2 + CO2. Toto je kapitola sama o sobě. Jde o stav plic a schopnost nabrat na červené krvinky kyslík a vyexpedovat je hlavně k neuronovým a nervovým buňkám. Jde o dodávku plynů do buněk a z buněk. Bude záviset v první řadě, v jakém stavu máte plicní buňky, které se jmenují alveoly.
.
Celou kapacitou plic dýcháme pouze při vysoké fyzické námaze. Tedy jsme zvyklí dýchat pouze určitou částí plic a to často během celého života a v starším věku je dobré se naučit dýchat mnohem větší částí plic jako v mládí. Má to svou jasnou logiku. Celkově v chorobných stavech plic nebo ve stavu stáří se do krve a z krve pomaličku a špatně dostává kyslík a kysličník uhličitý. A pokud chce mít daná osoba v těle a hlavně v mozku dostatek kyslíku, je třeba dýchat větší plochou plic. Pokud není v těle dost kyslíku a nejen v mozku, tak buňky rychleji stárnou a stůňou. Při onemocnění plic nebo ve starším věku se může stát, že do organismu jde hodně kyslíku a z toho může stoupat krevní tlak. V některých případech je to naopak a stoupá v krvi kysličník uhličitý a to způsobuje snižování krevního tlaku. A tak je dobře se naučit regulovat množství kyslíku a kysličníku uhličitého v krvi. A když je kyslíku hodně, tak se těsně pod nos dá prst a sníží se přívod kyslíku do těla. Postupně se plíce a srdce umoudří a v těle bude přirozená hladina kyslíku a kysličníku uhličitého. V jiných případech, kdy není dost kyslíku v plicích, je třeba se rozdýchat a například poklepat si rukou po plicích. Vhodná je i terapie čistým kyslíkem. Často se v plicích může objevit astma a ta jde z dětské žlázy, zaplavuje plíce bioenergií a blokuje alveoly v činnosti dýchání. A to vyžaduje koncentraci do této oblasti a její doslova fyzické zablokování. Náročná technika, ale dá se zvládnout za pár měsíců cvičení. I ovládnutí vysokých a nízkých pulzů lze regulovat zadržením dechu a prudkým vydechnutím, jako kdyby to šlo ze střev v těle.
.
Psychický stav, deprese, stres, psychická propracovanost. Jde o stav psychiky a její vliv na nízký a vysoký krevní tlak a kolísání pulzů. Ve starším věku po 50. roce života se obtížněji překonávají a přijímají změny. Jednoduše mozek 50-ti leté osoby se uzavřel a už nemá potenci přijímat zásadnější změny. A čím je osoba starší, tím je to horší. Přestěhovat 80 letou osobu z rodného domu do ústavu znamená rychlou smrt, protože nezvládne hlavně přechod do nového prostředí. Pokud někdo musí přijmout zásadní změny a nutí svůj mozek a své tělo, aby se adaptovalo, tak musí změnit a upravit chemické pochody. A přijetí změn vyvolá depresi, tedy zablokuje některou emoci a usiluje nitro člověka odradit od přijetí změn. Pokud přesto postupně ke změně sledujete, může vám organismus způsobit nepříjemné dočasné zvýšení nebo snížení krevního tlaku. Pak je třeba vhodné techniky, jak přijmout změnu a jak s ní pracovat. Tedy jde o vhodnou psychoterapii, jako třeba změnit k určité věci zásadně svůj postoj. A když to víte, tak změnu řídíte. Naberete změnu do sebe a počkáte, dokud organismus změnu odmítne. A i vy ji odmítnete, ale pouze dočasně a pak to postupně a pomaličku přijímáte kousek po kousku a celkové přijetí absolvujete během několika měsíců. A to je vynikající způsob překonávání změn v životě starší osoby.
.
Hustá a řídká krev. O husté nebo řídké krve rozhodují počty krevních destiček. Tedy kolik jich kostní dřeň uvnitř některých kostí vyprodukuje a jak reagují na události, které se odehrávají v krevní plazmě. Krevní destičky mají za úkol hlavně ošetřit oblasti, které byly v těle fyzicky poškozeny. Tedy zabránit vykrvácení tvorbou krevního koláče z odumřelých krevních destiček. Na to, aby se krevní destičky v krevní plazmě rozumně chovali, působí odhadem asi 22 ukazatelů a stačí, že některé ukazatele v krvi nejsou v pořádku, tak to vede k zahušťování nebo ředení krvi. Platí, že vysoký krevní tlak je spojen se zahuštěním krve a naředěná krev více směřuje k nízkému krevnímu tlaku. No jako vždy v lidském organismu jsou možné i opačné reakce. Každopádně příliš řídká nebo hustá krev může být v organismu trvalý jev a tehdy mluvíme o poškození kostní dřeně a musí zasahovat léky od lékařů.
.
Nás spíše zajímají stavy, kde se zahuštění nebo naředění objevuje dočasně a zase se vrací do normálu. Při zahuštění krve se jde po aspirinu a přípravcích, kde základ tvoří komonice lékařská. V případě dočasného naředění krve je to užívání vitamínu K, který je na lékařský předpis. Ve starším věku po 50. roce života se hustota krve stává kolísavá a nepřímo zvyšuje nebo snižuje krevní tlak. Jde o to, že srdeční sval musí reagovat a pozměňovat svou činnost při naředění nebo zahuštění krve.
.
Hormonální soustava se také výrazně podílí na kolísání krevního tlaku. V chorobných stavech nebo u osob po 40. roku života se destabilizuje tvorba hormonů v hormonálních žlázách celého těla a také se snižuje jejich produkce u žen i u mužů. Tyto procesy voláme klimakterium a andropauza. Hormony jsou rozlítané a je jich stále méně. Taková hormonální soustava stejně destabilizuje krevní tlak a pulznosť.
.
Je zde možnost užívat hormonální látky předepsané lékařem a jsou to většinou synteticky vyrobené hormony. Dnes už je množství přípravků na částečně přírodní bázi, kde se podařilo geneticky vyšlechtit bylinky se zvýšenou produkcí látek, které podporují tvorbu hormonů. To je jedno řešení. Druhé alternativní řešení je přinutit části tukových buněk koncentrací síly vůle tvořit hormonální látky. U některých žen se přirozené ženské hormony začnou tvořit v tukových buňkách. Samozřejmě, ne u všech stejně. Pak je možné aktivizovat i takzvané náhrady hormonálních žláz, které jsou u každé osoby v latentním a spícím stavu ještě od dětského věku. Stejně je možné tyto náhrady kolem každé hormonální žlázy koncentračními cvičeními přimět k aktivitě. Takové probuzení trvá několik měsíců aktivních cvičení.
.
Trávicí systém. Je jednoznačně mimořádným viníkem, který se podílí na procesech destabilizace krevního tlaku a srdečních pulsů. Jde o to, že ve starším věku se trávicí soustava destabilizuje. Například v trávení už nejsou ty ideální mikroorganismy a trávení neprodukuje dostatek vápníku, železa a dalších prvků. A tím začíná celkově destabilizace trávení, které již nedodává dostatek živin a jejich kvalita je mizerná. Říkáme, že požadované živiny mají pozměněny chemické vzorce. A mnoho prvků, minerálů a celkově živin připomínají neúčinné až jedovaté látky. V některých případech dokonce trávení začne produkovat jedovaté látky (anorektici, cukrovkáři a pod.). Trávení se doslova přidá k ničení organismu. Trávení produkuje u dané osoby B vitamíny ve změněné formě, spíše to připomíná čistící přípravek jako vitaminy a osoba často začne trpět ekzémem kůže. Osoba má cukrovku a trávení produkuje látky ničící oči nebo nohy nemocné osoby. Osoba trpí vysokým krevním tlakem a trávení produkuje látky na podporu vysokého tlaku a ne naopak. Toto mohou být pro osobu s vysokým krevním tlakem nebezpečné momenty s náběhem na infarkt a mozkovou příhodu. Například trávení začne produkovat látky blokující aktivitu nervstva nebo naopak látky prudce aktivující nervová zakončení. Pohroma v organismu je jistá.
.
Pod trávicím systémem zde rozumíme přívěšek mozkový v hlavě, slinné žlázy, játra, žlučník, žaludek, slinivka a jeho trávicí enzymy, tenké střevo a tlusté střevo. A k tomu nervový systém a to dvě ganglie o velikosti palce v hlavě, něco podobného za žaludkem a za měchýřem. A v tenkých střevech k tomu patří i břišní mozek složený z množství drobných ganglií.
.
Co se dá dělat s trávením a jak jej vrátit do dobré kondice? V první řadě diagnostikovat a zjistit, co už trávení buňkám těla neposkytne a pak to doplnit přes množství vyživovacích doplňků používaných převážně v oblasti sportu. Když je trávení příliš doničené, tak zahájit výživu přes kůži a po pár měsících se nejčastěji trávení opraví a začne fungovat normálně.
.
Tuk těla a jeho stav. Na lidském těle najdeme specifický tuk pár milimetrů pod kůží a je jedinečný, protože pokud vám nefunguje trávení, je zde možnost vyživovat se přes kůži a tuto vrstvičku tuku. Můžeme mluvit o kožním tuku, který je schopen zpracovat to, co dostanete na kůži podobě nějakého roztoku. Například šťáva z jablek a ovoce, ale i rozpuštěné minerály v kokosovém oleji. Stejně různé olejíčky jdou přes kůži, lázeňská léčba, rašelinové a bahenní zábaly a jiné.
.
Pak tu máme klasický tuk na těle hlouběji pod kůží. Tuk má už i plod v matce a v něm je usazen jedinečný mechanismus tukových buněk a nervového systému a embryo může upravovat živiny z matky přicházející přes pupeční šňůru. U některých dospělých lidí funguje a sem patří jedinci, kteří běhají maraton a podobné disciplíny. Náš věštecký výkon na maratonských běžců a moderních viacbojárov naznačoval jasně o aktivitě tohoto systému začínajícího u pupku. Dá se otevřít i v dospělém věku koncentračními cvičeními a mnohaletým výcvikem.
.
Klasický tuk v mládí je, jak se říká, požehnáním a je jako čerstvá chutná mast. Trávení člověka je s tímto systémem tuku spojené a dolaďuje a optimalizuje vyživování buněk. Ve starším věku se tuk stává bílý a tuhý a je to jako tuk po 5. letech po vytopení ze slaniny prasete. V pozdějším věku asi po 60. roce života se mění na hnědý a je to hotová žumpa, která začne zabíjet organismus. Ale je možné koncentračními cvičeními přinutit tukové buňky, aby byly užitečné pro tělo. Jednak tukové buňky obsahují množství takových buněk, které se mohou měnit na jiné buňky a putovat po těle na nemocné a poškozená místa. Mluvíme o specifických a nespecifických kmenových buňkách. Je třeba ve starším věku ozdravovat tukové buňky a to anticelulitidní masáží. Jde o bolestivou masáž, při které doslova praskají zásobníky tukových buněk a starý hnědý tuk vyteče ven. Organismus jej zpracuje a zlikviduje. Tukové váčky jsou při každé tukové buňce. Do váčku přijde čerstvý tuk. Stejně je vhodné používat skořicový gel, který poškozuje tukové váčky chemicky a takto ozdravuje činnost tukových buněk. Dobré je i používání ultrazvuku na poškození a ozdravení tukových buněk.
.
U některých jedinců je tuk ve starším věku doslova zdrojem například náhradních hormonálních látek. Stejně tukové buňky mají potenciál omlazovat orgány těla a to tím, že se přesunou do oslabeného orgánu a zde se dále dělí.
.
No tuk u běžných jedinců je ve starším věku hotová pohroma. Neustále žádá další živiny z trávení, které již není schopno dodávat kvalitní živiny v dostatečném množství. Tukové buňky do těla pouštějí toxiny a zatěžují již tak stářím unavené ledviny. Například jsme našli případ, kde tukové buňky produkovaly látky podporující vysoký krevní tlak. Často nacházíme u lidí s ledvinovými a žlučovými kamínky tukové buňky, které produkují chemii podporující tvorbu kamínků a písku. Organismus člověka se často zbaví nevhodných toxických látek tak, že je uloží do tukových buněk a po čase se tukové buňky rozhodnou tyto toxiny ve velkém uvolnit. Když tukové buňky stárnou, tak se doslova do sebe zarůstají a tuhnou jako kamenné boule nebo ledové kry a začínají dusit a svírat cévy, žíly a lymfatické řečiště. Mimořádně nebezpečné je to v oblasti nohou. Zvyšuje to riziko nemoci a slabosti končetin těla. Rozhodněte se, zda vás tuk zabije, nebo povede do aktivní dlouhověkosti.
.
Ledviny a stav toxinů v krvi. Problém nemocných ledvin je, že buď příliš likvidují toxiny z krve, nebo je nechávají v krvi hodně. A když je toxinů málo, tak hypofýza a játra nepracují dostatečně dobře, protože na svoji produkci potřebných látek potřebují určitou vhodnou hladinu toxinů v krvi. A když je toxinů zase příliš v krvi, tak játra a hypofýza produkují velké množství hormonů a látek, což může být devastační. Přebytek toxinů v krvi nebo nedostatek se podílí jednoznačně na vysokém nebo nízkém tlaku nebo nesprávných pulsech. Pokud nejsou ledviny závažně poškozeny, tak je rozumné ve starším věku pít pravidelně urologický čaj. A pokud mám zkušenosti, tak to funguje dobře.
.
Cholesterol v krvi. V zásadě v játrech se, laicky řečeno, tvoří dva druhy cholesterolu – jeden jakože dobrý a ten druhý jakože špatný. Není to zcela tak, organismus potřebuje jeden i druhý. A spíš se stane to, že jeden cholesterol chybí a ten druhý se pak nevhodně usazuje v cévách a žilách a to může být značný problém, který je třeba řešit léky a také klasickými čaji na regulaci cholesterolu v krvi. Samotný cholesterol nedestabilizuje optimální tlak krve a pulznosť. Ale ucpávání cívek a žilek je už problém, který při značném rozsahu bude mít vliv na destabilizaci krevního tlaku a pulznosti. A hlavně pokud se ucpávají žilky a cívky v mozku a na srdečním svalu. To jsou mimořádně riziková místa pro infarkt a mozkovou příhodu.
.
Nekvalitní krevní plazma. Jak asi víte, tak játra vyrábí něco jako krevní plazmu, která proudí v cévách, žilách a likvorových dutinách mozku a míchy. Při chorobách jater se zhoršuje produkce krevní plazmy a i její kvalita. Ve starším věku je přirozeně nekvalita a nedostatek krevní plazmy. Ale je zde určitá jedinečná náhrada a to je panenský kokosový olej lisovaný za studena. Víme o tom z popsaných případů amerických vojáků v Indonésii, kde jejich zachraňovali převařenou kokosovou vodou rovnou do žíly. A tak během nemoci jater a v starším věku je užívání kokosového oleje přes ústa, ale i přes kůži nutná záležitost na udržení kvalitní krevní plazmy.
.
Nekvalitní krevní plazma distribuuje velmi špatně živiny a látky pro buňky. A pokud je fyziologické složení krevní plazmy špatné, tak to má vliv na destabilizaci krevního tlaku a pulznosti.

Comments are closed