Hubnutí a pohyb

Datum: 05.12.2014
.
Hubnutí a pohyb
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com.
 Hubnutí a pohyb
.
Hubnutí a pohyb
.
Saša Pueblo:
Pohyb při hubnutí je vhodnější pro věkově mladší kategorii jedinců. Při obezitě bych nedoporučoval začít zostra a ledajaký způsob fyzické aktivity. Dále je třeba si uvědomit, že hubnutí extrémním pohybem je schéma vedoucí k jojo efektu. Pokud je nadváha vysoká, tak je lepší pohyb přesunout do plaveckého bazénu a ne běhat nebo jít do posilovny.
.
Když se rozhodnete věnovat každý den 1-2 hodiny pohybu, tak si kupte speciální tenisky, které jsou odpružené, abyste si neničili klouby. A je moudré, abyste si pravidelný pohyb a pravidelné cvičení zavedli jako způsob života, pokud máte sedavé zaměstnání bez pohybu. Je moudré si uvnitř sebe a ve své mysli uvědomit, že na jedné straně je příjem jídla a kalorií, něco z kalorií potřebuje tělo, ale zbytek se uloží do tuku. A aby se to nestalo, tak přebytek kalorií je třeba zlikvidovat pohybem.
.
Dá se zhubnout pohybem, velkým množstvím pohybu se tuku zbaví zejména mladší osoby. Ve starším věku po 40. roce života to bude stále těžší. A tak při technice hubnutí velkým množstvím pohybu je třeba počítat s jojo efektem. Tedy po skončení aktivního pohybu se poruší příjem dodávání kalorií do těla a jejich spalování. Méně pohybu znamená více ukládat kalorie do tukových zásob. A jojo efekt narůstá s tím, že dáváte organismu podněty, že budou období hladu a třeba zefektivnit a zlepšit trávení. Tedy z přijaté potravy dostat všechny živiny a dostat je do tuku. A když zase v budoucnu bude hodně pohybu, tak třeba ještě více tukových zásob. Takto bude chápat žaludek vaše aktivity při hubnutí.
Když se neradi pohybujete, to nemusí být problém. Nepohybujte se, zkuste ve své nechuti pohybovat se jít častěji na pořádné masáže. Masáž do určité míry nahrazuje pohyb. Zajděte si do zařízení, kde sedíte a pohyb je ve speciálním zařízení, kde se pořádně potíte. Hledejte si ve fitness zařízeních kola a pod. Nechte se odvézt autem mimo město a musíte přijít pěšky domů. Jedete na chatu a vysadí vás kilometr před chalupou, kde bude pořádná hostina a motivujte se, abyste tam přišli, protože vám všechno snědí. Výborně můžete využít různé masážní přístroje a masážní pásy, vibrační pásy a zařízení, které se přidávají na tělo.

Comments are closed