Detoxikace

Datum: 16.09.2014
.
Detoxikace
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com
.
Detoxikace
.
Pár otázek kolem detoxikace
.
Saša Pueblo: Máme tu problematiku toxinů v lidském těle. Položme si pár otázek: Jak se do těla dostanou z vnějšího prostředí? Jak jejich organismus zachytí a zlikviduje? Jak se tvoří toxické látky v organismu při biologických pochodech? Jako játra toxiny ukládá a jak je likviduje?
Jak tělo tvoří zásoby určitých látek jako je vápník, železo a jak je v těle ukládá? Může nepřiměřené ukládání tělu škodit? Jak mohou nemoci ledvin ovlivňovat ukládání toxinů do buněk? Jak se z běžné látky jako je lepek z obilné mouky stane alergen a organismus reaguje kolapsem? Jak se destabilizuje detoxikace organismu v těle starší osoby? Mohou toxiny produkovat i mikroorganismy v těle? A jak v tom nejhorším případě toxiny tvoří tukové buňky a například mohou i hormonální žlázy?
Proč je ve starším věku nutná cílená detoxikace
Ve starším věku je nutné organizovat detoxikaci cíleně, protože toxiny z těla už nepůjdou přirozeně tak jednoduše jako v mladším věku. Ledviny nejsou tak výkonné. Pomalejší je celkově regenerace. Játra ztrácí výkonnost zpracovat toxiny v těle. Vázne rychlost oběhu krve v těle, v buňkách se hromadí více toxinů a krev jejich stále těžší a těžší odstraňuje. Sám organismus ve starším věku tvoří chaoticky různé látky a sám takto zvyšuje toxicitu v těle. Ve starším věku celkově organismus jaksi nabírá do sebe toxické látky intenzivněji než v mládí. A tak je třeba v potravinovém jídelníčku ustupovat od masa jako takového, ustupovat od mléka a sýrů. Stejně pozor na ukládání lepku uvnitř buněk. Toto ukládání mají skoro všechny starší osoby.
A tak se doporučuje vědomě a pravidelně detoxikovat. Jednak tím, že člověk z jídelníčku odstraní nebo omezí potraviny, které sami toxikují. Pak je zde potřeba se pravidelně a možná až denně detoxikovat různými druhy vlákniny. Vláknina celkově detoxikuje organismus, ale výborně funguje v tlustém střevě, kde buňky vyčistí dokonale. Ve starším věku je to nezbytně nutné, protože tlusté střevo již nefunguje, jak se patří.
Další možnost je ochrana před škodlivými látkami a to jedením směsi různých otrub jako jsou ovesné, amarantové, pohankové, kukuřičné a jiné otruby a nemíchat je s ničím jiným. V zásadě jde o to, že po strávení plev se tyto chovají již v chemické podobě jako ochránci buněk a také nitra buněk. A to je výborná věc mít takového ochránce ve svém těle.
 .
Pak je zde možnost se jednou až dvakrát do roka detoxikovat přípravkem Matuzalém. Jde o jedinečný detoxikační prostředek, který jako jediný vyčistí od nevhodných toxických látek až do vnitřních hloubek v buňce. Je to až úroveň aminokyselin a to je super.
Samozřejmě jsou zde i jiné prostředky k detoxikaci, jako je dostatečný přísun vitamínů a enzymů z čerstvého ovoce a zeleniny. A tak jsou vhodné detoxikace čerstvými šťávami z ovoce a zeleniny.
Jak působí nedostatek vlastního nitroglycerinu na toxicitu v těla
Osoby, které mají již svůj věk a slabší srdce si musí uvědomit, jak je potřeba produkovat vlastní nitroglycerin přímo v těle. Ve starším věku je rozumné začít brát nitroglycerin, aby jeho hladina v krvi neklesala na úroveň, kdy se z krve přes buněčné blány na povrchu těla budou špatně dostávat živiny a odebírat toxiny. A tak je rozumnější si to nechat otestovat u lékařů nebo alternativně dát zkontrolovat intuitivnímu terapeutovi. Nedostatečná tvorba vlastního nitroglycerinu zničí srdce i ledviny a buňky nedostanou rychle a spolehlivě živiny a nebudou odvedeny toxiny.
Jak působí nekvalitní krevní plazma a hustota krve na toxicitu těla
Ve starším věku už nefunguje tak ideálně tvorba krevní plazmy, a tak doporučuji trvale a mnoho let užívat rafinovaný a panenský kokosový olej. Kokos celkově zkvalitňuje tvorbu krevní plazmy. A je dobře starat se o játra a dlouhodobě užívat dřevitou japonskou hubu shitake. Jsou s ní dobré výsledky při udržení aktivity jater i ve starším věku.
Pokud se někomu zahušťuje krev, je třeba užívat aspirin (ne acylpyrin), ale i kapky Žilní směs a bylinku komonice lékařská. Pokud je špatná krevní plazma a hustá krev, tak se budou buňky těla těžko detoxikovat a budou se aktivněji ukládat toxiny v buňkách.
 .
Jako zbytkový cukr ničí lidské tělo
Celkem normální stav ve starším věku. Slinivka, játra a celkově trávení nefunguje, jak se patří a neprodukuje se dostatek inzulínu. Inzulín je potřebný pro zpracování cukru v těle a řepný cukr je to nejhorší řešení pro lidské tělo. Často zůstává v těle zbytkový cukr, který již inzulín z pankreatu nezvládl zpracovat. A tedy raději jezte med, ovocný cukr, třtinový cukr a to rovnou z třtinové černé melasy. I zbytkový cukr je toxin a dosti rizikový, který rád ničí buňky v těle.
Jako lepek z obilí ucpává buňky těla
Ve starším věku pozor na nadměrnou konzumaci obilovin a doporučuji raději bezlepkovou stravu. Lepší jsou ovesné vločky, nevařené a nezabárané horkou vodou nebo mlékem. Celkově lepek staršímu věku nepřeje. A tak po 40. roce života raději žádný lepek. A když už neodoláte, tak jeden měsíc trochu vařených a pečených obilnin, ale zase další měsíc bez lepku. A tím se uložený lepek z buněk zlikviduje často i sám.
.

Comments are closed