Cukrovka

Datum: 14.05.2014
.
Cukrovka
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com
.
cukrovka-cz
.
Cukrovka – jak na ni alternativně
.
Saša Pueblo: Jaké možnosti může nabídnout alternativní medicína a léčitelství při diagnostice, prevenci a přímé léčbě cukrovky? Zdálo by se, že všechny trumfy jsou v rukou lékařů. Ale celkem to tak není.
No nejdříve si povíme něco o slinivce břišní. Slinivka je uložená napříč břišní dutinou. Přední stěna pankreatu je v blízkosti žaludku a dolní stěna při dvanáctníku. Má velikost asi tak menšího banánu. Do tenkého střeva vypouští trávicí enzymy. Vedle něj je výtok ze žlučníku a jater, tedy je zapotřebí spolupráce při vytékání do tenkého střeva, což zajišťuje speciální hormon ve slinivce břišní. A když tento hormon chybí, tak je problém. Může se stát, že žluč může zatékat do slinivky, pokud není koordinované společné vytékání do tenkého střeva.
.
Slinivka a její buňky produkují nejen hormon inzulín, který se stará hlavně o to, aby se cukr dostával do buněk a přes jejich buněčné blany. Stejně se ve slinivce tvoří trávicí enzymy, které jsou potřebné pro trávení a vytékají do tenkého střeva a to rovnou pod žaludkem a jeho spodním uzávěrem. Tato oblast se v odborné medicíně nazývá dvanáctník. Je to asi 12 centimetrů tenkého střeva porostlého klky.
Hormón inzulín se dostává z pankreatu do žilního systému a putuje k buněčným blanám a to hlavně neuronových a nervových buněk, jejichž nejvíce je v hlavě a přesněji ve velkém mozku. Důležité je množství inzulínu a je dobré, když se ve starším věku tvorba inzulínu nesnižuje, ale roste až trojnásobně. U osob dlouhověkých kolem 80 až 100 let jsme věšteckými technikami nacházeli až 3 – násobné množství a tyto dlouhověké osoby vykazovaly ještě chuť se i hýbat. Předpokládáme, že vyšší produkce hormonu inzulínu částečně nahrazuje nedostatek hormonálních látek z hormonálních žláz jako je hypofýza a další hormonální žlázy. Tedy je důležitá i kvalita hormonu inzulínu a jeho chemická schopnost převést upravené cukry do nitra buněk. Často se stává, že v organismu může vznikat rezistence na inzulín. Jde o onemocnění, kde se buněčné blány na povrchu buněk pozměnili a omezeně propouštějí do svého nitra inzulín. Proč se něco takového stane? Buněčnou blánu může poškodit vlastní imunita, tedy bílé krvinky jsou příliš agresivní a buňky se takto brání. Případně do buněk se dostali nevhodné látky a mikroorganismy. A taková rezistence je nepříjemná věc.
Je třeba diagnostikovat, jakou kvalitu má inzulín, kde se v organismu dostane a kde ne, jaké množství se ho produkuje. Například u některých jedinců se tvoří hormon inzulín i na jiném místě než pouze ve slinivce břišní. Známe takzvaný kavkazský inzulín. Takto jsme si ho pojmenovali sami, abychom ho odlišili od klasického inzulinu z pankreatu. Objevuje se u některých obyvatel na Kavkaze a předpokládáme na základě našeho věšteckého zkoumání, že trvalé a mnohaleté užívání černého mumia podporuje takové vhodné genetické změny v organismu. Kavkazský inzulín podporuje sílu svalů i v pokročilém věku některých Kavkazanů. Věštecky jsme kontrolovali i jiné skupiny obyvatel, kteří dlouhodobě užívali černé mumio a také u těchto skupin mimo Kavkazu se objevily tyto vhodné mutace ve svalovině a měli k dispozici i tento druh kavkazského inzulínu. A tady nějak vyzrazujeme i tajemství černého mumie na procesy tvorby inzulínu v lidském těle. I originál hnědé mumie má částečný účinek na tyto procesy.
.
U některých lidí se stane, že slinivka se poškodí a končí její činnost a organismus vytvoří v tele a nejčastěji v tukových buňkách náhradní pankreas a v něm pak běží pouze tvorba náhradního inzulínu. Bohužel, u všech jedinců, kterých jsme věštecky pozorovali, se v těchto náhradních pankreatech produkoval velmi nekvalitní inzulín. A osoby i z jiných důvodů nekontrolovatelně přibírali a dosahovaly až morbidní obezitu.
.
Buňky slinivky nejsou schopny se obnovit, pokud dojde k jejich poškození a to není dobrá zpráva. Pokud má někdo rozlítanou hormonální soustavu, tak v pankreatu mohou vznikat drobné nádory, ucpávat cestičky v pankreatu a blokovat výtok inzulínu a enzymů trávení. Neadekvátní imunitní reakce příliš agresivních bílých krvinek a podobných složek může řádně zdecimovat pankreas. Stejně je nebezpečná pro slinivku opačná reakce bílých krvinek a to malátnost a neschopnost chránit slinivku před mikroorganismy.
Pankreas je mimochodem náchylný na psychický stav u některých jedinců a takových jedinců je hodně. Nezvládnutý stres a nečekané životní zvraty šokujícího charakteru mohou paralyzovat, zablokovat nebo i zničit buňky slinivky břišní. Můžeme mluvit o stresovém kolapsu slinivky a pak jsou její nekvalitní výkony při tvorbě inzulínu a trávicích enzymů pro tenké střeva.
A aby to nebylo všechno tak jednoduché, je tu ještě jedno místo v mozku a jmenuje se přívěsek mozkový. Je to takový drobný kousek jako zápalka s hlavičkou a produkuje speciální hormon na koordinaci celkové potřeby buněk vůči inzulínu. A tato oblast bývá často poruchová a špatně fungující. Když nefunguje, tak v tvorbě a využití inzulínu ze slinivky je nepořádek a chaos.
.
A jdeme dál, ponoříme se do tenkých střev pod žaludkem a v nich se nacházejí buňky , které produkují enzym na zpracování a štěpení cukrů do vhodné podoby pro buňky. Tento enzym se může poškodit a začít dělat některé cukry nepřijatelné pro buňky, tyto se pak mohou začít ukládat v buňkách a takto je ničit. Stav může být ještě horší, pokud enzym zanikne a začnou fungovat jiné mechanismy zpracování cukrů.
Zapomněl jsěm na látku, která reguluje cukr v krvi a jmenuje se glukagon. Tento hormon reguluje hladinu již zpracovaného cukru v cévách a žílách celého systému. A tak jistě záleží, kolik se ho tvoří a jakou má kvalitu a stejně tak je třeba ho diagnostikovat.
A podíváme se na cévy, žíly a lymfatické řečiště jdoucí do slinivky. Na cévách, žilách a lymfách se nacházejí nervové dráhy a zakončení, které zajišťují, aby se slinivka aktivovala a když je třeba, aby utichla. A samozřejmě i tuto oblast aktivity a pasivity je dobré diagnostikovat . Je to vlastně testování nervově neuronových aktivit.
Alternativní možnosti se mohou uplatnit při diagnostice slinivky a to i na dálku bez přítomnosti klienta, pokud má terapeut rozvinuté takové schopnosti. Alternativní diagnostika v žádném případě nenahrazuje klasické medicínské testy.
.
Při alternativní diagnostice se diagnostikuje následující:
1. Stav slinivky
2. Hormon leptin – řízení cukrů v krvi a těle, nachází se v mozku
3. Inzulín – tvoří se ve slinivce břišní, má na starosti přechod O2 + CO2 z buněk a do buněk
4. Glukagon – reguluje cukr v krvi
5. ATP látky pro neuronové buňky
6. Množství cukru v krvi
7. Štěpení cukrů v tenkém střevě
8. Kvalita zpracování cukrů v tenkém střevě
9. Možné náhrady za pankreas v těle
10. Množství vanadu v krvi
11. Stav ledvin a zda mají schopnost regulovat hladinu cukru v krvi
12. Skladování cukru ve svalech a v játrech
13. Co zvýšená hladina cukru poškodila v organismu
14. Cysty a nádory slinivky
15. Genetické posuny v pankreatu
16. Možný průnik žluči do slinivky
17. Zda imunita neničí pankreas
18. Mikroorganismy ve slinivce břišní
19. Tvorba enzymů ve slinivce k trávení do tenkého střeva
20. Spolupráce jater a slinivky
21. Inhibitor tvorby inzulínu a spuštění
22. Blokátor tvorby inzulínu a jeho utišení například v noci
23. Rezistence buněk na inzulin
Příklady věšteckých diagnostik slinivky naleznete zde :
.
Pokud mluvíme o alternativní léčbě, tak jde hlavně o preventivní léčbu a to vanadem a přípravky, které obsahují vanád. Samozřejmě, vanadem nelze léčit stavy, kdy je slinivka až v příliš špatném stavu. A třeba zvážit, zda stav slinivky patří do rukou lékaře nebo je to vhodné pro alternativní léčbu. Léčba vanadem je rozjetá hlavně v Kanadě .
Další zajímavá alternativní léčba je prostřednictvím černého mumia a jeho užívání přes trávení nebo přes kožu. Jde o dlouholeté užívání černého mumia a k tomu koncentrační techniky do svalů a nucení buněk tuku, aby pomohli modifikovat některé skupiny svalových buněk a postupně produkovaly do těla takzvaný kavkazský inzulín. Samozřejmě, takový postup je hlavně pro ty, co dlouhodobě meditují a jsou schopni se vytvořením tohoto hormonu věnovat více let. Pokud by někdo užíval černé mumio, tak nemá žádnou záruku, že se právě jemu podaří tento druh náhrad za pankreas vytvořit.
Dále je zde možnost koncentrací síly vůle přimět tukové buňky, aby se z nich vytvořili něco jako kmenové základy, přepravili je do slinivky a tam zmodifikovali již nefunkční nebo zaniklá buňky slinivky břišní.
V některých případech je třeba přehodnotit, jaké druhy cukru konzumujeme a které cukry a sladidla jsou vhodné pro organismus, aby se v něm neukládal zbytkový cukr. A tady je přehled sladidel : hroznový cukr, řepný cukr, cukrová třtina, melasa, náhradní sladidlo, slad, rostlinný inulin – slunečnice hlíznatá, med, bramborový cukr. Osoba dobře vycvičená a značně intuitivní je schopna ve své hlavě tvořit simulátor, ve kterém otestuje ty nejlepší formy cukru pro lidské tělo.
.
Velmi důležité je dostat z těla zbytkový cukr, který tělo nepotřebovalo, začalo ho ukládat do buněk těla a například vytváří diabetickou nohu nebo jinak ničí buňky. A tak jsme začali dělat věštecký výzkum, jak by se dal dostat z těla takto uložený cukr. Inspiraci jsme našli v Číně a jde o hubu Hnojník obecný, který dokáže cukr v buňkách zlikvidovat a to je výborná věc hlavně při ozdravění například diabetické nohy.
Kapsle s chou tou
Houbové kvarteto
.
Příčiny nedostatku vanadu v těle
Nedostatek vanadu je pro organismus fatální a působí na tvorbu inzulínu v těle. Neschopnost přijímat vanad přes tenká střeva vede k tomu, že buňky přestanou produkovat inzulín a nejčastěji se toho ujme slinivka, ale kvalita a množství inzulínu, který reguluje zpracování cukru v krvi, je nedostatečné. V horším případě inzulín budou produkovat buňky tuku a to je už špatné a vede to nejčastěji k nekontrolované obezitě. Nejhorší je případ, kdy nedojde k žádné tvorbě náhradního inzulínu a osoba se stává diabetikem a musí si do konce života píchat inzulín. Naše zjištění byly dělány věštecky a nemusí korespondovat s vědeckými poznatky lékařů a medicíny, ale snažili jsme se je dělat velmi zodpovědně.
Vanad
Ionty vanadičnanu mají podobný účinek jako inzulín. Bohužel, potřebné dávky jsou toxické. Mnohem méně toxický je vanadylion, ale tělo ho neumí vstřebat v potřebném množství. Slibné jsou organické vanadylové komplexy. Vanad se kromě toho dnes používá i jako anorektikum, které pomáhá cítit se rychleji sytý.
Diabetes mellitus . Nedostatek vanadu má vliv na vznik cukrovky
Vanadyl sulfate a kdo ho prodává. Určitá šance na ovlivnění stavu cukrovky pozitivním směrem
Combo anabol (s obsahem Vanadyl )

Comments are closed