Celulitida

Datum: 09.12.2014
.
Celulitida
.
Zpracoval pro vás psychotronik Saša Pueblo
sasapueblo@gmail.com
..
Celulitida.
Celulitida a co se za ní skrývá
. .
Saša Pueblo: Téma témat, kdy si lidé postupem času vytvářejí neuvěřitelně negativní vztah k tuku. A tak tuk je něco mastné, hnusné a na co by to měl mít člověk na svém těle? A takto bychom mohli pokračovat až do úplného zničení poslední buňky těla. Ale takový postoj je postojem hlupáka, který nechápe, jak důležitý je tuk a jaký potenciál dlouhověkosti v sobě skrývá.
Tuk obsahuje mnoho kmenových buněk, které jsou schopny obnovovat tkáně jiných orgánů těla. Tukové buňky jsou schopny se metamorfoval a měnit v tom smyslu, že dokáží produkovat chybějící chemické látky v těle. Medicínsky jsou známy případy tvorby estrogenu po přechodu u 45 letých osob a tyto osoby nemusí brát přírodní nebo syntetické hormonální látky. V některých případech, které jsme zkoumali, jsou tukové buňky schopné doslova nahrazovat skoro všechny chybějící hormony a látky lidského těla. A to je už co říct. Tukové buňky zachraňují organismus a z krve vezmou do sebe toxické látky a tuky, které by jinak poškodily organismus.
Ale na druhé straně tuk může být i mimořádně nepříjemná záležitost, pokud náhodně upravený tuk podporuje tvorbu ledvinových a žlučníkových kamenů, případně podporuje poškozování různých orgánů těla. Tuk je nepříjemný, když se v tukových buňkách hromadí příliš mnoho tuku, nastupuje masivní obezita, tukové buňky nedělají pro tělo nic užitečné, dožadují se nakrmit a utrácet drahocenné hormonální látky a ještě do systému pouštět svoje odpady a zatěžovat ledviny. Ve starším věku tuk uvnitř tukových buněk poškozuje tělo ještě více. Ale platí, že skoro zcela závisí od vás, jak se bude tuk těla chovat a zda bude pomáhat, nebo ubližovat.
Ale pojďme k celulitidě samotné. Jde o nepříjemné změny chování tukových buněk už i v mladším věku u dívek i kolem 15. a 20. roku života. Pod kůží se objevují hrčovité útvary různé velikosti. Jednoduše i tukové buňky se vyvíjejí a stárnou. A celulitida je jedna z raných forem stárnutí buněk. Tuk v celulitidní buňkách již není průsvitný, ale je bílý jako sníh a jednotlivé tukové buňky se začínají seskupovat do shluků. Jedna tuková buňka za druhou se přidává ke kolonii buněk. To by ani tak nevadilo, ale když se takto rozhodne změnit celá oblast hýždí nebo nohou, tak to je už problém. Problém je v tom, že tyto tukové boule začínají brzdit a omezovat průtok krve přes cévy a žíly. A když tento stav trvá desítky let, tak tukové boule se postupně spojují a vytvářejí doslova tukové ledovce. Spojí se do větších celků a začínají pod kůží dělat postupně “ledové pole” a tato pole se spojují a dělají něco jako jednolité tukové pole, které se podobá brnění bojovníka ze středověkého hradu. A to je už pořádná nepříjemnost a to hlavně v oblasti rukou a nohou, kde kompletně začne blokovat cévy a žíly, nemluvě o vlásečnicích. Tedy celulitida není pouze estetická záležitost, ale i zdravotní riziko vedoucí k tomu, že ruce a nohy a to hlavně ve starším věku nebudou pořádně vyživovány a udržovány. A to zkracuje život a likviduje již tak slabé svalstvo na nohou a rukou.
A je jedno, zda je člověk obézní, nebo hubený. V zásadě u všech běží celulitida a vytváření ledových polí v tuku. O to je to horší u hubených lidí, protože celulitida je nenápadná, a tedy skrytá. Pokud se ve starším věku tuk dostane při svém stárnutí až do roviny vytvoření jednoho ledového pole, tak je to velmi silný devastující systém škodící tělu.
Když tady budu mluvit o masírování, tak budu mít víc zájem o drcení tuku než o klasické masírování. Je to prosím rozdíl – klasické masírování je o tom, jak si udělat pohodu a masáž je relaxační. Pak tu máme masáž sportovní a ta má za cíl před zápasem naladit svaly na dobrý výkon a po zápase a tréninku zase svaly uvolnit a uvést do relaxace. Ale anticelulitidní masáž není nic příjemné, jde o něco, co je děláno určitou silou a je to spojeno s mírnou bolestí. Tedy tuk se nehladí ani jemně nemasíruje. Tuk a tukové buňky se mezi prstem ukazováčku a palce doslova silně tlačí a drtí se. Podobá se to drcení hrudek tvarohu. Taková masáž musí být mírně bolestivá. Kůže a část tukových buněk se zachytí prsty, mírně potáhne a mírně nadzvedne. Odpojí se od kostí a svalů a pohybem palce a ukazováčku se tukové buňky od sebe oddělují.
Přehled videí ze zahraničí na téma anticelulitidní masáž (Youtube)
Takový druh masáže se postupně dělá doslova od hlavy, obličeje přes hrudník, ruce, břicho, záda a samozřejmě nohy a úplně po konečky prstů. Tedy nepůjde tu jen o masáž určité části těla, kde celulitida zuří naplno. Půjde celkem o ozdravení všeho tuku na celé ploše. A půjde o masáže, které se dělají postupně vždy jen na určité části těla. Například jeden týden jedna ruka a o týden další. Možná se budete divit, proč se nedá najednou podrtit celé tělo. Má to docela jednoduché vysvětlení. Jde o to, že v určitých partiích tuku se mohou skrývat uložené toxiny. Například jedna klientka měla v tuku na nohou neuvěřitelné množství vanadu, který je základem při tvorbě inzulínu. Inzulín zase zajišťuje distribuci cukru a kyslíku přes buněčné blány. A tak si dotyčná každý den masírovala a drtila jen kousek tuku na jedné z nohou. Muselo se postupovat opatrně. A vlastně v tuku může být uloženo kdeco od nikotinu, přes barviva a jiné toxické látky. Prudká a rozsáhlá anticelulitidní masáž by mohla nebezpečně zatížit ledviny a to by se nemělo zbytečně riskovat.
 .
Abyste hlouběji pochopili, proč je dobrá anticelulitidní masáž, tak je dobře pochopit, jak vlastně fungují tukové buňky. Tukové buňky tvoří tuk těla. Tuková buňka provází člověka během celého života. Tuk těla se nachází pod kůží, na svalech a rovnou v nich. Tuk těla se nachází kolem orgánů jako jsou játra, slezina, střeva a ledviny. Tukové buňky se mohou nacházet i přímo uvnitř jater nebo i přímo na srdci. Tedy tukové buňky najdeme v těle na různých místech. Tuková buňka má dvě oblasti: jedna oblast je buněčná blána a druhá část se jmenuje zásobník tuku. Do zásobníku tuku – tukové komůrky se shromažďuje určité množství tuku. Obézní osoby mají v tukových komůrkách více tuku a libové osoby ho tam mají méně, ale mají ho tam. A vlastně anticelulitidní masáž je o tom, jak poškodit rozumně tukový váček, tuk z buňky vyteče do žilního systému a bude organismem zlikvidován. Poškozené tukové váčky se po čase uzdraví, naberou nový tuk a méně tuku.
Kavitace a ultrazvuk na tukové buňky
Anticelutitídní masáž lze doplnit o jiný druh poškozování tukových váčků v tukových buňkách. Na poškození se použije ultrazvuk. A zase se opakuje to, co se dosáhne ruční nebo strojovou anticelulitidní masáží. Doporučuji tyto dva druhy poškozování tukových váčků realizovat postupně za sebou. Nejprve drticí masáž a pak kavitační ultrazvuk.
Je si možné ultrazvukové zařízení zakoupit a kavitaci si dělat sám v domácím prostředí. Znovu doporučuji postupovat obezřetně a postupovat každý den nebo každý týden po menších plochách. Například na jeden postup udělat chodidlo, na podruhé udělat lýtkovou část a stehenní udělat na třikrát. Hřbet dělat tak na 6 oblastí. Některé osoby snášejí dost těžko zásah ultrazvukem.
Skořicový gel a jeho vliv na tukové váčky
Na uložený tuk v tukových váčcích lze působit i chemickou cestou a jedna z osvědčených metod je použití skořicového gelu. Můžete si přečíst množství fór, kde se skoro každá diskutující vyjadřuje velmi pozitivně k použití skořicového gelu. Ale i tak doporučuji, abyste kombinovali drcení tukových buněk, kavitační ošetření a ošetření skořicovým gelem.
.
Hrnčířská hlína nebo různé druhy hliněných jílů
Zase jedna z dobrých a ověřených metod, jak dostat tuk ven z tukových buněk. Tato léčivá hlína se nanese na určitou oblast a zaváže fólií. Hlína začne fungovat pod fólií svými chemickými vlastnostmi a doslova vytahuje tuk zevnitř buněk a to chceme dosáhnout.
Jak často děláme anticelulitidní ošetření tuku?
V zásadě je dobré pečovat o své tukové buňky, aby se nezhlukovali do různých útvarů, aby se obměňoval tuk v tukových váčcích a nestával se bílým, pak hnědým a nakonec doslova černým tukem. Je důležité, aby tukové buňky organismu prospívaly a ne ho zatěžovaly a ničili.
.
Jste hubení a anorektický a nepotřebujete anticelulitidní masáž? Tak to je velký omyl. V případě hubených až anorekticky vyhublých lidí jsou tukové buňky v těle stále. Pouze tukové váčky obsahují minimální dávky tuku, ale obsahují. A budete se divit, jaké nebezpečné se stávají tukové buňky anorektických jedinců. I v tom málem množství tuku se uloží neuvěřitelné toxiny a to z důvodu jejich trvalého poškození trávení a tenkých střev. Dělali jsme v tomto směru množství věšteckých průzkumů na dálku. A některé anorektické jedince jsme i aktivně léčili a jejich stav jsme přes tyto zveřejněné techniky stabilizovaly. Samozřejmě, věštecký průzkum není medicínské bádání a je třeba ho brát orientačně. No ujišťujeme každého, že jsme se k této problematice postavili maximálně zodpovědně.
Co je to celulitida?
Při celulitidě dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytvářejí tak na ní nevzhledné jamky, připomínající strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.
Celulitida, popis, příznaky, léčba

Comments are closed