Vyhľadávače Nemecko

Nájdete si tu zber webov, ktoré sa venujú nemeckým vyhľadávačom.
 
 
 
 
 
 
 
PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
 
Dátum zberu: 2014
fotoInformácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, ľuboš, evka, medveď, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail
 
 
 
Chcete sa dozvedieť viac o Nemecku?
Hlavným mestom a sídlom vlády je Berlín, niektoré ministerstvá sa nachádzajú aj v Bonne. Politický systém je federálny a organizovaný ako parlamentná demokracia: Podľa definície v ústave (v Nemecku označovanej ako Základný zákon) je Nemecko demokratický a sociálny spolkový štát.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Nemecko
 
Deutschland_de
 
 
01. Čo je vyhľadávač?
Search engine (do slovenčiny prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát
 
 
02. Vyhľadávače v Nemecku
Spravili sme pre tu prehľad nemeckých vyhľadávačov a katalógov. Nie je naším zámerom ich nejako dávať do klasifikácie TOP. Snažíme sa podrobnejšie pozrieť na to, čo obsahujú, čo ich charakterizuje a čo je pre ne nosné.
 
TOP rebríčky na nemeckom internete
Ako je to v Nemecku? TOP hovorí o totálnej dominancii Searchu Google. A kde je tá nemecká hrdosť? Snaď by sa mohli zmobilizovať a spraviť niečo konkurencieschopné voči Google.
 
Kompletný prehľad nemeckých vyhľadávačov rozdelený do kategórií
A iné prehľady? Tento vyhľadávač vyhľadávačov je celkom slušne budovaný. Síce tak trochu staromódne a neprehľadne, ale svojmu účelu postačí bohato.
 
Katalóg DMOZ ponúka zoznam nemeckých vyhľadávačov
 
GOOGLE
Domovská stránka
Ako je na tom Google na nemecky hovoriacom interenete? Bezkonkurenčne má 90 % trhu a to už je niečo.
 
ASK
Domovská stránka
Kde si prečítate niečo o tomto vyhľadávači? Ako vždy si zájdeme v takýchto prípadoch na Wikipédiu, tu máme trvalo stabilné a kvalitné informácie.
 
Ako na nemeckom trhu konkuruje tento americký vyhľadávač upravený na nemecké pomery? No nejaké to percento a to je zúfalo málo. Ale to sú na nemeckom internete všetci v zúfalej pozicii, keď Google má 90 % trhu. Pekná beznádej.
 
FASTBOT
 
METEORA
 
EURIP
 
SUCHE
 
WITCH
 
ZOOZLE
 
QWANT
 
 
03. Vyhľadávače katalógov
Čo je to katalóg? Internetový katalóg je hierarchicky usporiadaná databáza webových stránok, ktorá umožňuje návštevníkovi hľadať cez kategórie a podkategórie. Napríklad katalóg pre internetové obchody je optimalizovaný tak, že zákazníka, ktorý hľadá internetový obchod, nasmeruje cielene do obchodu. Katalógy navštevujú denne tisíce návštevníkov.
 
Katalógové znamená, že si vytvorili zoznam klúčových slov a na základe neho rozčlenili zber webových stránok a ich zadelenie.
 
 
 
Ku ktorému vyhľadávaču môžeme prirovnať Gelbeseiten?
Na Slovensku máme podobný vyhľadávač pod názvom Zlaté stránky.
 
 
04. Vyhľadávače miest a obcí
Čo je to mesto alebo obec? Mesto je postavenie, ktoré získava obec na požiadanie po splnení určitých kritérií. Ak jej bolo postavenia mesta pridelené, obec používa pred svojim názvom pomenovanie mesto. Pri výkone samosprávy používa erb mesta, vlajku mesta, pečať mesta a mestské insígnie.
 
MeineStadt.de je informačný portál pre všetkých 12.241 miest v Nemecku. Okrem 4,5 milióna adries reštaurácií, hotelov, obchodov, lekárov a ďalších poskytovateľov služieb je tiež okolo 700.000 dát udalostí a filmové programy viac ako 1500 kín.
 
Hamburg Web je sprievodca a adresár Hamburgu a okolia.
 
 
05. Vyhľadávače ľudí
Čo je to ľudstvo? Ľudstvo v antropologickom sú všetci ľudia na Zemi, a to tak žijúci, ako aj zomretí a vyhynutí príslušníci ľudského rodu. V paleoantropológii sa rozlišujú podľa jednotlivých druhov chronologicky po sebe nasledujúcich, v etnickej antropológii sa ľudstvo rozlišuje podľa rás a etnických skupín na jednotlivé kmene, národnosti a národy.
 
Yasni.de je jeden z najpopulárnejších vyhľadávačov ľudí v Nemecku. Podľa spoločnosti má v súčasnej dobe mesačne viac ako 10 miliónov návštevníkov s 26 miliónov otázok.
 
 
06. Vyhľadávače ubytovania
Čo je to hotel? Hotel je inštitúcia, ktorá poskytuje obyčajne krátkodobé ubytovanie, predovšetkým turistom. Súčasťou hotela sú väčšinou ďalšie súvisiace služby, napríklad reštaurácie, niektoré hotely poskytujú aj sály a služby na usporadúvanie konferencií.
 
Hotely a ubytovanie
 
 
07. Vyhľadávače realitiek
Čo je to realitná kancelária? Kancelária je miestnosť, kde sa úraduje respektíve, kde sa vykonáva nejaká administratívna činnosť. Takáto miestnosť sa inak označuje ako úradovňa – teda administratívne pracovisko alebo pracovisko úradu.
 
Prehľad realitných webov na nemeckom internete
 
 
08. Vyhľadávače realít
Čo je to nehnuteľnosť? Nehnuteľnosť alebo nehnuteľná vec alebo (mimo práva) realita je pozemok a stavba spojená so zemou pevným základom (§ 119 Občianskeho zákonníka). Je to opak hnuteľnej veci.
 
Tu nájdete ponuku nehnuteľností, ako sú rodinné domy, byty a pozemky.
 
Immobilo je popredný realitný vyhľadávač v Nemecku, ktorá ponúka byty, domy z rôznych zdrojov do jedného vyhľadávania. Immobilo je partnerom veľkých nehnuteľností, inzercie a novinových portálov a indexuje viac ako 1 milión predmetov.
 
Domy, apartmány a izby. Immonet – byty, domy a oveľa viac
 
Podľa jeho vlastnej výpovede Immobilienscout24.de má v súčasnej dobe asi 7 miliónov návštevníkov / mesiac a je najväčší nemecký realitný web, a teda pravdepodobne najväčší nemecký realitný vyhľadávač.
 
Vyhľadávač realít založený na mapách
 
 
09. Vyhľadávače stavba
Čo je to stavba? Stavba a stavebná činnosť, realizácia/uskutočňovanie stavby, najmä vo väčšom rozsahu budovanie; dokonavý vid postavenie, vystavanie, vystavenie, vybudovanie je súhrn stavebných prác a investičných dodávok na vytvorenie konštrukcie technického diela.
 
Špecializovaný vyhľadávač pre stavebníctvo a stavebný materiál
 
Internetový vyhľadávač na tému ekologia a ekologické stavby
 
 
10. Vyhľadávače máp
Čo je to mapa? Mapa je zjednodušené zobrazenie priestoru, navigačná pomôcka, ktorá zdôrazňuje vzťahy medzi objektmi v priestore. Najčastejšie je mapa dvojrozmerné, geometricky presné zobrazenie trojrozmerného priestoru, ale existujú aj plastické mapy
 
Mapové weby
 
 
11. Vyhľadávače dovolenka
Čo je to cestový ruch? Cestovný ruch je odvetvie zahŕňajúce súbor činností zameraných na cestovanie a následný pobyt, ktorý je uskutočňovaný spravidla vo voľnom čase, ako aj na s nimi spojené služby, najmä ubytovanie a stravovanie.
 
Vyhľadávače last minute
Čo je last minute? Tento pojem je používaný na označenie zájazdov, ktorých počiatok je blízko a na ktoré je vypísaná zľava.
 
Prehľad vyhľadávačov do tejto oblasti.
 
Vyhľadávače hotely, chaty, chalupy, penzióny, priváty, turistické ubytovne
Čo je to ubytovanie? Chaty a penzióny na Slovensku v zahraničí, Chalupy, penzióny,apartmány, ubytovanie v súkromí. Tipy na výlety, poznávacie pobyty. Hotely, dovolenky, turistika. Vyhľadanie ubytovania podľa regiónov.
 
 
12. Vyhľadávače video
Ako vyhľadať video? Video je technológia pre zachytenie, zaznamenávanie, prehrávanie, prenos a obnovu pohyblivých obrázkov používaním elektronických signálov alebo digitálne médiá. Je spojená predovšetkým s televíznou výrobou.
 
 
 
13. Vyhľadávače obrázkov
Čo je to fotografia? Fotografia je proces získavania a uchovania obrazu pomocou špecifických reakcií na svetlo, a tiež výsledok tohoto procesu. Zahrňuje získanie záznamu svetla tak, ako sa odrážajú objekty, na svetlocitlivom médiu pomocou časovo obmedzenej expozície.
 
Nemecká pobočka medzinárodného vyhľadávača obrázkov. V súčasnej dobe indexuje viac ako 3 miliardy obrázkov
 
 
14. Vyhľadávače meta
Čo je to meta vyhľadávač? Metasearch je vyhľadávač, ktorého podstatnou charakteristikou je to, že odovzdá dotaz do niekoľkých ďalších vyhľadávačov súčasne, zhromažďuje výsledky a pripravené výsledky môžu byť ľahko usporiadané v poradí.
 
Zoznam najvačších metavyhladávačov v Nemecku
 
Metavyhľadávač poskytuje informácie o ochranných známkach
 
Zoznam metavyhladávačov priamo v DMOZ
 
 
15. Vyhľadávače rôzne
Zoznam je súpis položiek zostavených podľa určitého hľadiska (napr. tematického), ktorý je usporiadaný abecedne alebo systematicky a vytvára tak kontextovo významné informácie.
 
Vyhľadávač aukcií
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webových adries aukcií a dražieb zoradených do kategórií. Aukcie rôzne, aukcie detského oblečenia, aukcie prepravy, aukcie výtvarných diel, aukcie technika, aukcie lieky, aukcie Ebay, aukcie dobročinné….
 
Vyhľadávač práce
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webových stránok na vyhľadanie práce
 
Vyhľadávače liečiteľov
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webových adries na liečiteľov, veštice a veštenie, e-shopy s vešteckými kartami, horoskopy.
 
Vyhľadávače rádií a hudby
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webstránok Hitparád internetových rádií, prevádzkovateľov rozhlasových staníc, rozhlasových staníc, spravodajstva, aktualít
 
Vyhľadávač zdravotníctvo
Zoznam adresárov firiem podnikajúcich v oblasti zdravia, medicíny, liečiteľstva a celkovo v oblasti starostlivosti o zdravie človeka.
 
Vyhľadávač liekov, lekárov, nemocníc
 
Vyhľadávač diskusné fóra
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webových adries diskusných fór.
 
Vyhľadávač do diskusných fór
 
Vyhľadávač dieťa
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webadries všetko pre dieťa. Detská strava, výchova, pediatria, hračky, e-shopy pre dieťa, školský vek, vzdelávanie.
 
Nemecký vyhľadávač konštruovaný špeciálne pre deti. Veľmi jasný a farebný dizajn je určite vhodný a atraktívny pre deti.
 
Vyhľadávač špeciálne pre deti do veku 14 rokov
 
Vyhľadajte opatrovateľku pre svoje dieťa
 
Vyhľadávač žena
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webstránok o žene. Žena a zdravie, žena a móda, žena a šperky. Starostlivosť o pleť. Výživa v tehotenstve, zoznamka.
 
Vyhľadávač bánk
Vyhľadávač pre oblasť bankovníctva a bankových inštitúcií
 
Vyhľadávač svadba
Svadobný portál prináša katalóg spoločností obsahujúci firmy zaoberajúce sa nielen svadobnými šatami, kyticami, prsteňmi či oznámeniami, ale tiež firmy zo všetkých oblastí potrebných pre spokojnú nevestu a ženícha.
 
Vyhľadávač pre svadobné veci
 
Vyhľadávače tovarov
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webadries a porovnávaniu cien tovarov. Katalógy – Auto-moto, Deti, Dom, byt, Drogéria, Elektro, Filmy, Hudba, Knihy, Móda, Šport….
 
Vyhľadávač do ebay, amazon, shopping
 
Vyhľadávač auto
Vyhľadávač, ktorý sa venuje zberu webadries na automoto služby. Katalóg firiem pre spoločnosti, firmy a živnostníkov s auto-moto službami.Strediská STK. Dovoz áut zo zahraničia – informácie. 
 
Vyhľadávač náboženský
Náboženstvo alebo zriedkavo relígia je vzťah človeka k posvätnému, prostredníctvom ktorého človek transcenduje svoju skúsenosť s vonkajšou realitou.
 
Vyhľadávače pre rôzne oblasti
Vyhľadávač pre turistov a cestovateľov
 
Špeciál vyhľadávač vyhľadávačov písma
 
Vyhľadávač audiotechniky
 
Vyhľadávač člnov
 
Vyhľadávač knižiek
 
Vyhľadávač leteniek, hotelov a autopožičovní
 
Vyhľadávač liečivých rastlín
 
Vyhľadávač modely železníc
 
Vyhľadávač poľovníctvo
 
Vyhľadávač zvierat
 
Vyhľadávač vína
 
Vyhľadávač telefónnych čísiel
 
Vedecký vyhľadávač
 
Katalóg webových stránok