Textové prehliadače

Textové webové prehliadače robia iba textovú webovú stránku a ignorujú grafický obsah. Obvykle sú rýchlejšie ako webové prehliadače, ktoré obsahujú grafiku, pretože grafika vyžaduje väčšiu šírku pásma než text.

PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
http://www.cimax.sk/lieky

Informácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, luboš, evka, medved, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail  

 

Dátum zberu: 2011
Textové prehliadače a o čom sú
http://en.wikipedia.org/wiki/Text-based_web_browse…
Emacs/W3 je textový webový prehliadač pre textový editor GNU Emacs, písaný primárne William M. Perrym, a úplne v GNU Emacs Lispe. Emacs/W3 je súčasťou balíka pre XEmacs Sumo, a submodul pre načítanie adresy URL je v súčasnej dobe súčasťou GNU Emacs CVS.
http://en.wikipedia.org/wiki/Emacs/W3
http://www.gnu.org/software/w3/
http://www.linuxjournal.com/article/8148
Line Mode Browser (tiež známy ako LMB, alebo len www) je druhý webový prehliadač ktorý bol voľakedy vytvorený. Prehliadač prvýkrát preukázal, že je prenosný na niekoľko rôzne operačné systémy. Ovláda sa z jednoduchého rozhrania príkazového riadku, môže to byť široko používaný na mnohých počítačoch a počítačových terminálov po celom internete. Prehliadač bol vyvinutý v roku 1990, a je podporený konzorciom World Wide Web Consortium (W3C) ako príklad a testovaciu aplikáciu pre knižnicu libwww.
http://en.wikipedia.org/wiki/Line_Mode_Browser
http://www.w3.org/LineMode/
http://www.w3.org/LineMode/User/Commands.html
http://www.w3.org/Library/
Links je open source textový a grafický webový prohlížeč s pull-down menu. Má částečnou HTML 4.0 podporu (včetně tabulek, rámů a mezinárodních znakových sad, jako např. UTF-8), podporuje barevné a monochromatické terminály a umožňuje horizontální posun.
http://en.wikipedia.org/wiki/Links_(web_browser)
http://links.twibright.com/
http://www.jikos.cz/~mikulas/links/

ELinks je svobodný multiplatformní webový prohlížeč pro textovou konzoli distribuovaný pod GNU General Public License. Zobrazuje rámce (frame) i tabulky a je rozšířitelný pomocí Perlu, Lua nebo Guile skriptů.
http://en.wikipedia.org/wiki/ELinks
http://www.elinks.cz/
http://www.xteddy.org/elinks/
Lynx je textový webový prohlížeč www stránek používaný na znakových terminálech.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_(web_browser)
http://en.wikipedia.org/wiki/DosLynx
http://lynx.isc.org/
http://linux4u.jinr.ru/usoft/WWW/www_crl.com/subir…
http://www.ccadams.org/se/lynx.html
http://csant.info/lynx 
http://www.prashanthpai.com/blog/lynx-the-text-bro…

ALynx je ASCII, webový prehliadač pre Amiga / (AmiTCP | MLink | AS225), čo je portovaná verzia Lynx 2,4-FM.
http://en.wikipedia.org/wiki/ALynx
http://www.molgen.mpg.de/~alynx/
http://www.molgen.mpg.de/~alynx/ALynx/history.HTML
http://aminet.net/
Net-Tamer je shareware DOS PPP dial-up prístupový program, ktorý nevyžaduje žiadny TSR paket driver. Je možné prehliadať web, get/send e-mail, get/usenet posielať správy, FTP upload/download súborov, TELNET na inú internetovú adresu, alebo skontrolovať dátum a čas. Jedná sa o robot a navigátor. Môže sa dostať na e-mail a na Usenet skupiny, dajú sa využiť offline čítačky, alebo si užívateľ môže zvoliť. Bude tiež robiť download/upload pošty alebo Usenet na časovači.
http://en.wikipedia.org/wiki/Net-Tamer
http://www.nettamer.net/tamer.html
w3m je slobodný software/open source textový webový prehliadač. Má podporu pre tabuľky, rámy, SSL spojenie, farby a vložených obrázkov na vhodných termináloch. Všeobecne platí, že poskytuje stránky v takej pôvodnej podobe, ako je to len možné.
http://en.wikipedia.org/wiki/W3m
http://w3m.sourceforge.net/
http://pub.ks-and-ks.ne.jp/prog/w3mmee/

Webbie je freeware internetový prehliadač určený pre užívateľov na čítanie z obrazovky. Reprezentuje webové stránky ako text, ktorý umožňuje užívateľom využiť ich existujúce obrazovky alebo asistenčnú technológiu na čítanie, ale nemá systém text to voice ako napr. Home Page Reader.
http://en.wikipedia.org/wiki/WebbIE
http://www.webbie.org.uk/index.htm
Offline prehliadač
Offline čítačka (niekedy nazývané offline prehliadač alebo navigátor) je počítačový softvér, ktorý stiahne e-maily, správy e-mailovej alebo webovej stránky, takže je k dispozícii, keď je počítač v režime offline: nie je pripojený k internetu, alebo napr. pre Bulletin Board Systems. Offline čítačka sú užitočná pre prenosné počítače a dial-up pripojenie
http://en.wikipedia.org/wiki/Offline_reader
Je to mocný offline prehliadač. Vysoká rýchlosť, multi-threading sťahovanie webových stránok a prezerací program.
http://www.spadixbd.com/backstreet/
HTTrack je free a open source webový crawler a offline prehliadač, vyvinutý Xavier Rochem a licencované pod GNU General Public License
http://en.wikipedia.org/wiki/HTTrack
http://www.httrack.com/
http://www.youtube.com/watch?v=RdYaSjXAeAk
Offline explorer
http://www.metaproducts.com/mp/offline_explorer.ht…
Offline browser
http://www.metaproducts.com/mp/metaproducts_offlin…
Scrapbook
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/scr…
Teleport
http://www.tenmax.com/
WebCopier
http://www.maximumsoft.com/products/wc_index.html
Xaldon wwebspider2
http://xaldon.de/products_webspider.html

Internet Suite, súprava programov súvisiacich s internetom.
Internet Suite je súprava programov súvisiacich s internetom. Internet Suite zvyčajne obsahuje webový prehliadač, e-mailový klient (často s klientom noviniek a adresárom), download manager, HTML editor a IRC klient.

Súprava programov pre internet
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_suite
Arachne (z řeckého slova Αράχνη, které znamená „pavouk“) je celoobrazovková internetová aplikace obsahující grafický webový prohlížeč, poštovní klient a dialer. Je určen pro běh v prostředí DOSových operačních systémů, ale existují i rané verze pro Linux. Arachne byl původně napsán Michaelem Polákem (pod hlavičkou xChaos software, později přejmenované na Arachne Labs) v jazyce C a kompilován s použitím překladače Borland C++ 3.1 a později uvolněn pod GPL jako Arachne GPL.
http://en.wikipedia.org/wiki/Arachne_(web_browser)
http://www.glennmcc.org/  
http://browser.arachne.cz/
http://tech.groups.yahoo.com/group/ArachneDevelopm…
http://www.glennmcc.org/apm/ 
http://www.compmiscellanea.com/en/arachne-installi…
Cyberdog bol internetový balík aplikácií vyvinutý spoločnosťou Apple Computer pre Mac OS operačné systémy. Bol predstavený ako beta vo februári 1996 a opustený v marci 1997. Posledná verzia, Cyberdog 2.0, bol opustený 28. apríla 1997. Fungovalo to s novšími verziami operačných systémov Mac OS 7 a Mac OS 8 a Mac OS 9.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyberdog
http://www.cyberdog.org
http://browsers.evolt.org/?cyberdog/2.0
Cyberjack bolo meno pre aplikáciu webového prehliadača vytvoreného firmou Delrina v roku 1995. Bol predávaný ako samostatný produkt, a bol tiež ako súčasť CommSuite  95. Okrem webového prehliadača mal v sebe aj FTP klienta, čítačku diskusných skupín Usenet, IRC klienta, grafické rozhranie pre Gopher služby a ďalšie. Používalo sprievodcu, front-end, ktorý poskytoval prístup ku všetkým týmto službám.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyberjack

Gnuzilla je svobodná verze balíku webových aplikací Mozilla Suite. Součástí projektu je též svobodná verze Firefoxu pojmenovaná IceCat (IceWeasel).
http://en.wikipedia.org/wiki/Gnuzilla
http://www.gnu.org/software/gnuzilla/
http://lists.gnu.org/archive/html/bug-gnuzilla/200…
http://savannah.gnu.org/projects/gnuzilla
IceDove je fork e-mailového klientu Mozilla Thunderbird, obdobně jako třeba IceWeasel či Gnuzilla. Jeho snahou je vytvoření svobodné verze Thunderbirdu. Tato verze oproti „klasickému“ Thunderbirdu neobsahuje nástroj na hlášení informací o pádu (Talkback) a logo Thunderbirdu, které je ochrannou známkou Mozilla Foundation. IceDove je součástí linuxové distribuce Debian od verze 4.0.
http://cs.wikipedia.org/wiki/IceDove
http://packages.debian.org/stable/mail/icedove
IceWeasel je odnož webového prohlížeče Mozilla Firefox. Jedná se o projekt GNU, který se snaží o vytvoření svobodné verze Firefoxu. Neobsahuje tedy oficiální logo, název Firefox a ani nástroj na reportování chyb nazývaný Talkback, který je produktem komerční firmy a není šířen jako svobodný software. První vydání IceWeaselu bylo založeno na Firefoxu 1.5.0.4 a snahou autorů je do budoucna synchronizace kódu s Firefoxem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/IceWeasel
http://www.geticeweasel.org/  
http://www.root.cz/clanky/debian-vs-mozilla-system…

Kde network je balíček softwaru z projektu KDE, který obsahuje software pro KDE zaměřený na prácí v počítačové síti.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_KDE_applicati…
http://en.wikipedia.org/wiki/Kdenetwork
MSN Explorer je webový prohlížeč společnosti Microsoft, který je vystavěn nad renderovacím jádrem Trident (jádro). MSN Explorer je součástí operačního systému Windows XP, integruje v sobě MSN a Windows Live služby jako Windows Live Messenger či Hotmail. Od verze 9 je jeho používání placené.
http://en.wikipedia.org/wiki/MSN_Explorer
http://explorer.msn.com
http://membercenter.msn.com/download.aspx
Netscape Communicator byl proprietární balík webových aplikací vyvíjený společností Netscape Communications Corporation. První vydání bylo v červnu 1997 a jednalo se o nástupce webového prohlížeče Netscape Navigator, který byl doplněn o groupwarové funkce. Byl k dispozici v několika edicích jako „Personal“ či „Complete“.
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_Communicator
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_(web_browser…
http://isp.netscape.com
http://sillydog.org/narchive/full4.php

Opera je multiplatformový balík aplikácií pre prácu s internetom. Obsahuje webový prehliadač, klienta elektronickej pošty a diskusných skupín, adresár, agregátor RSS, IRC klienta, správcu sťahovania, klienta BitTorrent siete a podporu pomôcok Widgets.
http://en.wikipedia.org/wiki/Opera_(web_browser)
http://www.opera.com/
http://dev.opera.com/
http://www.opera.com/business/
http://widgets.opera.com/
SeaMonkey je slobodný a multiplatformový balík internetových aplikácií. Jeho súčasťou je internetový prehliadač, e-mailový klient, XHTML a HTML editor a IRC klient. Tento balík nadväzuje na sadu Mozilla Suite, ktorej vývoj bol Mozilla Foundation v roku 2005 ukončený, a je šírené pod licenciou MPL/GPL.
http://en.wikipedia.org/wiki/Seamonkey_(software)
http://www.seamonkey-project.org/
https://wiki.mozilla.org/SeaMonkey:Home_Page
https://addons.mozilla.org/sk/seamonkey/
http://www.seamonkey-project.org/news#2005-07-02
http://www.seamonkey-project.org/releases/

Classilla je Gecko, webovým prehliadačom pre PowerPC klasické systémy Macintosh, v podstate aktualizovaný potomok dnes už zaniknutej Mozilla Suite v podobe Mac OS portu udržiavaná teraz prerušený WaMCom meno project.The je portmanteau Classic (klasický Mac OS, ako sú definované v klasickom prostredí) a Mozilla. Rovnako ako Suite je potomkom, Classilla ponúka E-mail (POP / SMTP), Usenet (NNTP), Gopher, FTP a World Wide Web (HTTP) prístup, pomocou upravenej verzie motora usporiadanie Gecko nazvaný Clecko.
http://en.wikipedia.org/wiki/Classilla
http://www.floodgap.com/software/classilla/
http://code.google.com/p/classilla/
http://code.google.com/p/classilla/wiki/AAATheFAQ
http://www.wamcom.org/
http://code.google.com/p/classilla/wiki/Roadmap
Mozilla Suite (původně pouze Mozilla, též známý pod kódovým označením SeaMonkey) je svobodný, multiplatformní balík internetového softwaru, jehož části tvoří webový prohlížeč, e-mailový klient, HTML editor a IRC klient. Vývoj započala Netscape Communications Corporation, v letech 1998 až 2003 jej vyvíjela organizace Mozilla a poté jej převzala nově vzniklá organizace Mozilla Foundation.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Application_S…
http://www.mozilla.org/projects/
http://www-archive.mozilla.org/products/mozilla1.x…

Beonex Communicator byl fork balíku Mozilla Suite. Ten byl totiž z počátku určen primárně pro testování a nikoliv pro koncové uživatele, pro které měl být balík Netscape. Beonex chtěl poskytovat dokumentaci a nutnou podporu pro koncové uživatele.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beonex_Communicator
http://www.beonex.com/
http://freshmeat.net/projects/beonex-comm/
http://www.flickr.com/photos/49332462@N06/sets/721…
Emissary bol populárny komerčný internetový balík programov firmy Attachmate pre Windows. Predstavoval webový prehliadač, podporu FTP, e-mailový program, newsreader program, a HTML editor.
http://en.wikipedia.org/wiki/Emissary_(Internet_So…
http://browsers.evolt.org/?emissary/ 
Minnesota Internet Users Essential Tool (Minuet) je integrovaný Internet balík pre operačné systémy DOS na IBM PC kompatibilné stroje.
http://en.wikipedia.org/wiki/Minnesota_Internet_Us…
http://www.fdisk.com/doslynx/minuet/
Netscape 7 bola séria proprietárnych viacplatformových Internetových programových balíkov vytvorené Netscape Communications Corporation, a potom AOL pokračoval v sérii Netscape po Netscape 6. Tam boli tri hlavné vydania uvoľnené z Netscape rady 7, Netscape 7.0, 7.1 a 7.2. bola posledná verzia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_(version_7)
http://isp.netscape.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_6

Netscape Communicator byl proprietární balík webových aplikací vyvíjený společností Netscape Communications Corporation. První vydání bylo v červnu 1997 a jednalo se o nástupce webového prohlížeče Netscape Navigator, který byl doplněn o groupwarové funkce. Byl k dispozici v několika edicích jako „Personal“ či „Complete“.
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_Communicator
ObjectView je softvérová súprava zverejnená firmou Cypress Logic, ktorá bola vydaná v roku 1994, ktorá poskytuje prístup a možnosť vytvárať webové služby. Je navrhnutý tak, aby na webových serveroch a podporuje Microsoft.net a Apache, podporuje väčšinu databázového softvéru, a zaoberá sa žiadostí o XML.
http://en.wikipedia.org/wiki/ObjectView
http://www.cypresslogic.com/professional.html
Iceape je Internet Suite distribuovaný v rámci projektu Debian. Iceape je založený na SeaMonkey, ale je vyrobený výhradne zo slobodného softvéru.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Corporation_s…
http://packages.debian.org/sk/wheezy/iceape

SW pre ROZŠÍRENÉ PREHLIADANIE- Augmented browsing software
AlchemyPoint je Firefox a Flock rozšírenie a mashup platforma, ktorá umožňuje používateľom vytvárať zmeny webového obsahu, vykonávať scraping obrazovky, a zapojiť sa do sémantického prehliadanie webu.

AlchemyPoint
http://www.trueknowledge.com/q/facts_about__alchem…
http://webtopmania.blogspot.com/2007/09/alchemypoi… 
Chickenfoot je rozšírenie pre Firefox, ktorý pridá programovacie prostredie v bočnom paneli prehliadača, takže môžete písať skripty, ktoré manipulujú webové stránky a automatizujú prezeranie webových stránok. Chickenfoot sú nadmnožinou JavaScriptu, obsahuje špeciálne funkcie špecifické pre webové úlohy. zatiaľ pre Firefox 3  
http://groups.csail.mit.edu/uid/chickenfoot
Automatizácia Firefoxu. Záznam a prehrávanie opakujúcich sa prác. Ak máte radi webový prehliadač Firefox, ale ste unavení z opakovaných úloh, ako je návšteva rovnakých miest každý deň, vypĺňanie formulárov a zapamätanie hesla.
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/imacro…
Platypus je rozšírenie pre Firefox, ktorý umožňuje upravovať webové stránky z prehliadača – mottom „Čo vidíš, to dostaneš“ – a potom sú tieto zmeny uložené ako Greasemonkey skripty tak, že budú sa opakovať pri ďalšej návšteve stránky.
http://platypus.mozdev.org/
Stylish je free Mozilla rozšírenie, ktoré umožňuje manipuláciu webových stránok a XUL rozhranie aplikácií pomocou kaskádových štýlov. Tieto vlastné „užívateľské štýly“ sú vytvorené užívateľom, alebo po inštalácii z externého archívu ako userstyles.org. Je k dispozícii pre Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Google Chrome a Flock.
http://en.wikipedia.org/wiki/Stylish
http://www.userstyles.org/
http://www.userstyles.org/styles/browse/app/  
http://kb.mozillazine.org/UserChrome.css

Bookmarklet je nenápadný JavaScript uložený ako URL záložka vo webovom prehliadači, alebo ako hypertextový odkaz na webovú stránku. Termín je odvodený z mien záložka a applet. Či už bookmarklet nástroje sú uložené ako záložky alebo hypertextové odkazy, sú navrhnuté tak, aby pridali jedným kliknutím funkcie do prehliadača alebo do webovej stránky. Po kliknutí, bookmarklet vykonáva niektoré funkcie, ako vyhľadávací dotaz alebo extrakciu dát. Obvykle applet je program v JavaScripte.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bookmarklets
http://marklets.com/
https://www.squarefree.com/bookmarklets/
http://www.pcmag.com/article2/0%2C2817%2C1434588%2…
http://betterexplained.com/articles/how-to-make-a-… 
http://www.stichpunkt.de/bookmarklets/
Firebug je rozšíření Mozilla Firefox sloužící k ladění a editaci webových stránek. Firebug je šířen jako opensource pod BSD licencí. Firebug také obsahuje pokročilejší konzoli Javascriptu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Firebug_(Firefox_exte…
http://getfirebug.com/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/fir…
http://getfirebug.com/wiki/index.php/Main_Page
http://blog.getfirebug.com/2011/09/16/firebug-1-8-…
http://oreilly.com/server-administration/excerpts/…
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/statistic…

Jetpack je pre jednoduché vytváranie doplnkov pre Firefox pomocou internetových jazykov HTML, CSS a JavaScript.
https://wiki.mozilla.org/Jetpack
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/moz…
https://addons.mozilla.org/en-US/developers/
Základným kameňom Kango frameworku je nápad, aby vytváranie rozšírení prehliadačov bolo ľahké a rýchle, ako je to len možné. Kango je výkonná sada nástrojov umožňujúce vytváranie rozšírení prehliadačov pre každého, kto má stručné znalosti webových technológií ako je HTML/JS/CSS.
http://kangoextensions.com/
GreaseKit je SIMBL plugin, ktorý pridá možnosť skriptovania pre Safari a všetky WebKit aplikácie.
http://8-p.info/greasekit/
http://www.macupdate.com/app/mac/20718/greasekit
http://code.google.com/p/greasekit/
http://www.simplehelp.net/2007/11/14/how-to-run-gr…
http://www.culater.net/software/SIMBL/SIMBL.php
http://code.google.com/p/simbl/

Greasemonkey je rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome a Mozilla Firefox, které umožňuje spustit po nahrání stránky do prohlížeče programový kód v JavaScriptu. To lze využít například pro vkládání nových odkazů, skrývání částí stránky (reklamy), změnu vzhledu stránky a obecně pro přidávání nové funkcionality.
http://en.wikipedia.org/wiki/Greasemonkey
http://www.greasespot.net/
http://www.makeuseof.com/tag/greasemonkey-firefox-…
http://userscripts.org/
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/grease…
http://wiki.greasespot.net/Main_Page
http://groups.google.com/group/greasemonkey-users
https://github.com/greasemonkey/greasemonkey/
http://web.archive.org/web/20080205114115/http://w…
http://peterlaird.blogspot.com/2007/08/greasemonke…
http://www.wired.com/science/discoveries/news/2005…
http://codebazaar.blogspot.com/2010/11/monkey-see-…
http://www.chromium.org/developers/design-document…

ShiftSpace je open-source metaweb alebo framework webovej aplikácie a poznámok, ktorý umožňuje meniť webové stránky s rôznymi nástrojmi. Môžeme to nazvať aj „open source vrstvou nad akoukoľvek webovou stránkou.“ Je implementovaný ako userscript pre rozšírenie Greasemonkey pre Firefox.
http://en.wikipedia.org/wiki/ShiftSpace 
http://techcrunch.com/2007/04/10/5-ways-to-mark-up…
http://news.cnet.com/8301-13505_3-10014872-16.html
Veľmi jednoduchý servlet filter, ktorý umožní webovému vývojárovi vniesť JavaScript, CSS alebo iné prvky do webovej stránky. Mení výstup closed-source Java Web aplikácie pred odoslaním výstupu klientovi. 
http://code.google.com/p/monkeygrease/
Proxomitron, Universal Web Filter, je filtračn7 web proxy napísan7 Scott R. Lemmonom. Tento program bol pôvodne navrhnutý pre Windows 95.
http://en.wikipedia.org/wiki/Proxomitron
http://www.proxomitron.info/
http://homepage.usask.ca/~ijm451/prox/
http://mizzmona.com/proxomitron/gui/
http://sidki.host22.com/prox-gui.html
http://sidki.host22.com/prox.html
http://www.buerschgens.de/Prox/
http://prxbx.com/

Open-Source prispôsobiteľný proxy server pre filtrovanie webového obsahu, Umožňuje manipuláciu obsahu stránky.
http://proximodo.sourceforge.net/
Privoxy je non-caching proxy s pokročilými možnosti filtrovania pre zvýšenie súkromia, úpravy dát webovej stránky a HTTP hlavičky, kontrolu prístupu, odstránenie reklamy a ďalších nepríjemných Internet harabúrd. Privoxy má flexibilnú konfiguráciu a je možné ho prispôsobiť podľa individuálnych potrieb a vkusu. Má aplikácie pre samostatné systémy a viacužívateľské siete.
http://www.privoxy.org/
MouseHole je osobný web proxy napísaný v Ruby a navrhnutý tak, aby bol jednoducho skriptovateľný. Skripty môžu prepísať web pri prezeraní, meniť obsah a správanie. V podstate je to alternatíva k Greasemonkey z vnútra webového prehliadača Firefox.
https://github.com/evaryont/mousehole
Muffin je World Wide Web filtračný systém písaný úplne v Java a môže filtrovať všetky odoslané a prijaté HTTP dáta vo webovom prehliadači.
http://sourceforge.net/projects/muffin/
http://muffin.doit.org/
BFilter je filtračný web proxy. Bol pôvodne určený len pre odstránenie reklamných bannerov, ale od tej doby jeho schopnosti boli značne rozšírené.
http://bfilter.sourceforge.net/
http://sourceforge.net/projects/bfilter/
GrimeApe je HTTP proxy, ktorý obohatí každú navštívenú webovú stránku s výkonom Greasemonkey Userscripts. Inými slovami, je Greasemonkey pre všetky prehliadače!
http://hwi.ath.cx/code/java/web/SuperProxy/GrimeAp…
Lubemonkey – klientské skriptovanie s podporou databázy. Fork Greasemonkey, ktorý ukladá trvalé dáta v databázach, SQLite pre efektivitu.
http://www.gamecore.org/content/lubemonkey-client-…
Označkuje názvy chemikálií, génov a proteínov, kliknutím na tag sa otvorí Prehľad s vyskakovacími oknami.
http://reflect.ws/

Scone je Java framework publikovaný pod GNU GPL, ktorý bol navrhnutý pre hodnotenie rýchleho vývoja nových webových vylepšení pre výskumné a vzdelávacie účely. Scone je zameraný na nástroje, ktoré pomôžu zlepšiť navigáciu a orientáciu na webe.
http://www.scone.de/
Deliverance je nástroj pre témy HTML pre aplikovanie konzistentného štýlu aplikácií a statických súborov bez ohľadu na to, ako sú implementované, a oddeľujú celý web design z aplikačnej úrovne šablón.
http://packages.python.org/Deliverance/
SiteMesh je Java Web Application Development Framework vyvinutý OpenSymphony.
http://en.wikipedia.org/wiki/SiteMesh
http://www.opensymphony.com/sitemesh/
http://www.sitemesh.org/
https://github.com/sitemesh
Open source stand alone Java jsp proxy, manipuluje s požiadavkami klientov a zachytáva reakcie.
http://www.servletsuite.com/tips/aop.htm