Software pre fóra

Vitajte v prehľade softvéru pre vlastné aplikácie fóra. Spravte si prehľad o softvéri, ktorý je k dispozíci a prečo práve ten a nie iný.
 
 
 
 
 
PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
 
fotoInformácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, luboš, evka, medved, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail 
 
 
Dátum zberu: 2014 
 
Nástroje na porovnanie fór
Nájdete si tu nástroj matrix na porovnávanie fór, ich parametrov a možností. Dajte si na to čas a staňte sa takmer špecialistami na fóra, ich rozvoj a ich CMS.
 
Matrix fórum
 
www_forummatrix_org_index_php
 
Recenzie fórum softvér
Nájdite najlepšie fórum softvér, pozrite si demo verzie ešte pred inštaláciou, porovnajte rôzne fóra podľa vlastností, ktoré obsahujú
 
Porovnanie internetových fór podľa softvéru
 
COMMENT: Chcete si založiť fórum? Tak je dobre si popozerať, ako fungujú rôzne druhy fór, spraviť si prehľad. Ako si ujasniť, aký druh fóra potrebujem a čo na fóre mienim robiť? Je dobré si vyskúšať menšie a privátnejšie fóra, ale aj tie celosvetové ako Google + alebo Facebook prípadne iné druhy fór. Dobre si všimnite, ako fungujú a kde sa uberajú. Skutočne je fórum tá správna forma pre vaše úspešné podnikanie alebo budovanie komunity? Koľko tomu chcete venovať času a koľko máte k dispozícii financií? Viete programovať? Máte záujem programovať moduly do vlastného fóra alebo pre biznis? Ako si vybrať komunitu okolo niektorého fóra? Je to perspektívna komunita a má budúcnosť? Som pripravený na dlhoročné budovanie fóra? Poznám základné moduly a možnosti na fórach? Otestoval som si rôzne moduly, keď som si napríklad vybral tri druhy softvéru? Ako otestovať, ktorý je pre mňa vhodný a má perspektívu? Chcem tam mať reklamu a je na to modul? Má vybratý druh softvéru svoje vlastné CMS a plno šablón? Je dostatok modulov pre ochranu fóra? Je dosť modulov pre riadenie diania na fóre? Dá sa jednoducho upravovať dizajn fóra a je na to dosť modulov? Veľa otázok a hľadanie odpovedí na tieto otázky a ďalšie, ktoré postupne vznikajú. A hosťované fórum by pre mňa nebolo náhodou dobré? A platené alebo neplatené? Internetový poradca Hattas Peter 
 
 
TOP softvér pre fóra
Vyzbierali sme pre vás stránky, ktoré sa venujú vyhodnocovaniu softvéru pre fóra. A tak si to preštudujte, aby ste boli v obraze. Z predchádzajúcich výsledkov vidieť, že najobľúbenejšie fóra sú phpBB, myBB, Vanilla, SMF.
 
Štatistika pre webové stránky používajúce Fórum softvér
BuiltWith® zahŕňa viac ako 7000 internetových technológií, ktoré zahŕňajú analytické, reklamné, hostingové, redakčné systémy a mnoho ďalších. Pozrite, ako sa internetové technológie týždenne menia.
 
trends_builtwith_com_cms_forum-software
 
Top Open Source Forum Software
Po preskúmaní stoviek open source softvérov pre fóra sme vybrali 5 najlepších pre budovanie fór ľahko a rýchlo, z ktorých všetky sú zadarmo, bohaté funkčné, ľahké na použitie a užitočné pre ľudí, ktorí majú malú zručnosti v programovaní.
 
Fórum je diskusný priestor na internetových stránkach, kde ľudia majú možnosť začať diskusiu (nové vlákno) a odpovedať na správy iných ľudí (vlákna).
 
Diskusné fórum je hierarchická alebo stromová štruktúra: fórum môže obsahovať množstvo subfór, z ktorých každé môže mať niekoľko tém. V rámci témy každá nová začatá diskusia sa nazýva vlákno a môže byť rozširované podľa toho, ako veľa ľudí si to želá.
 
Podľa vás, ktorý je najlepší free (Open Source) fórum softvér? Je to SMF, myBB phpBB, alebo akékoľvek iné?
 
Ak by ste aj vy chceli vybrať najlepší fórum softvér, na tejto stránke prebieha hlasovanie:
 
 
Články o fórach na internete
Je dobre si prečítať a niečo naštudovať o fórach a aj softvére pre fóra, prípadne si pozrieť, aký systém CMS sa v nich uplatňuje. Aká komunita je za vývojom CMS pre jednolivé fóra a programovacie jazyky. Prečítaním článkov a aj poznatkov na fórach postupne zistíte, čo a ako.
 
Pinterest
Používame python + silne modifikovaný Django na aplikačnej vrstve. Tornado a (veľmi selektívne) node.js ako webové servery. Memcached a membase / REDIS pre objektovo a logické-cache, resp. RabbitMQ ako fronty správ. Nginx, HAproxy a Laky statické dodávky a vyrovnávanie záťaže. Ukladanie trvalých dát pomocou MySQL…
Translate
 
Facebook, v čom je programovaný
V tomto článku sa budem zaoberať vnútorným fungovanim facebooku, pokrývajúci jeho architektúru a frontend / backend infraštruktúry „skrutky a matice“, ktoré držia dokopy Facebook.
Translate
 
Google +
Neexistuje jediný programovací jazyk. Google má vývojové prostredie veľmi otvorené s mnohými rôznymi službami API. Java, JavaScript, C ++, Python, Go, Sawzal (vlastný jazyk) a pravdepodobne je použitých niekoľkých ďalších jazykov. Vyhľadávanie je väčšinou založené na C ++ a niektoré v Pythone, reklamy je Java / SQL zásobník. Google Apps je JavaScript / Java / C ++ stack.
Translate
 
Programovacie jazyky používané v najpopulárnejších internetových stránkach
Najpopulárnejšie ( t.j. najnavštevovanejšie) stránky majú spoločné to, že sú to dynamické webové stránky. Ich vývoj typicky zahŕňa kódovanie na strane servera, kódovanie na strane klienta a databázových technológií.
 
Pre zaujímavosť porovnanie rôznych programovacích jazykov
Programovacie jazyky sa používajú na riadenie správania stroja (často počítača). Rovnako ako ľudské jazyky, programovacie jazyky sú v súlade s pravidlami syntaxe a sémantiky. Máme tisíce programovacích jazykov a nové pribúdajú každý rok. Nie všetky tieto jazyky sa stanú populárne, niektoré slúžia len pre malý počet ľudí, ale profesionálny programátori môžu využiť aj desiatky jazykov v ich kariére.
Translate
 
 
Bezplatný softvér pre fóra – free
Nájdete si tu prehľad softvéru, ktorý je free a teda bezplatne. Skúste si to prezrieť a spraviť si prehľad. Zorientujte sa v problematike, aj to sa oplatí, aby ste do budúcna nespravili nesprávne kroky, ktoré by ste oľutovali.
 
Advanced Electron Forum Details
AEF má veľmi jednoduchú a ľahko použiteľnú správu ovládania a inštalácia tohto softvéru je hračka! Môžete nainštalovať nové témy, prispôsobiť témy tak, ako chcete.
 
www_anelectron_com
 
Beehive Forum Details
Beehive je open-source projekt pre vytvorenie vysoko konfigurovateľného frameworku na založenie diskusného fóra.
 
EvilBoard Details
EvilBoard je výkonný softvér pre ľudí, ktorí hľadajú ľahko použiteľné fórum s WYSIWYG editorom a ľahko použiteľným admin panelom. EvilBoard je to, čo práve hľadáte! Pozrite sa na to!
 
FluxBB Details
FluxBB je rýchly, ľahký, užívateľsky prívetivý softvér fóra pre vaše webové stránky.
 
miniBB
Je samostatný, open source program pre budovanie svojho vlastného internetového fóra, je zadarmo na stiahnutie a vysoko prispôsobiteľné. V porovnaní s iným softvérom na trhu, miniBB proste prináša to, čo je vytvorené pre jednoduchosť, ľahkosť a rýchlosť.
 
MyBB
MyBB je zadarmo a open source, intuitívny, rozšíriteľný a neuveriteľne výkonný softvér pre fóra, ktorý ste hľadali.
 
www_mybb_com
 
myUPB Details
Po opustení posledného vývojára v máji 2014 je vývoj tohto projektu neistý.
 
Nearforums Details
Budete mať jednoduché a výkonné diskusné fórum pre váš web nainštalované v priebehu niekoľkých minút a to zadarmo.
 
NextBBS Details
n2 je výsledkom zlúčenia dvoch vzrušujúcich fórum softvérov: wtcBB a nextBBS. Je to ľahko ovládateľný a ľahko administrovaný.
 
NuclearBB
Vďaka modernému rozhraniu NuclearBB je jednoduchý, ale dômyselný softvér vhodný pre všetky webové stránky bez ohľadu na ich žáner.
 
OvBB
OvBB je ľahký a rýchly diskusný systém, ktorý napodobňuje vBulletin 2 vo vzhľade a správaní a obsahuje nové vlastnosti a funkcie.
 
Phorum
Vývojári Visage dizajn sú hrdí na vytváranie softvéru, ktorý je navrhnutý na splnenie rôznych potrieb rôznych webových stránok bez obetovania výkonu alebo funkcií.
 
phpBB
THE #1 FREE, OPEN SOURCE BULLETIN BOARD SOFTWARE
 
www_phpbb_com
 
punBB
Jeho prvoradým cieľom je byť rýchlejší, menší a menej graficky náročný v porovnaní s inými diskusnými fórami. PunBB má menej funkcií ako v mnohých iných diskusných fórach, ale je všeobecne rýchlejší a výstupy sú menšie.
 
SMF – Simple Machines Forum
Simple Machines Forum je zadarmo, profesionálny kvalitny softvér, ktorý vám umožní nastaviť svoj ​​vlastnú online komunitu v priebehu niekoľkých minút.
 
TikiWiki CMS-Groupware
Tiki má všetky integrované funkcie voliteľné, takže si môžete vybrať presne to, čo práve potrebujete a aktivovať tie, ako sa vaše potreby vyvíjajú. Prečítajte si hlavné dôvody pre použitie Tiki, potom začnite s Tiki dnes.
 
Unclassified NewsBoard
Je open-source, PHP-založené internet buletin board, väčšinou ako tie, ktoré už možno poznáte. Ale rozdiel je v mnohých detailoch, ktoré vám uľahčia život.
 
Vanilla
Vanilla poskytuje cloud a open source Community Forum Software, ktorý poháňa diskusné fóra na 757.100 miestach. Vyrobené pre flexibilitu a integráciu, Vanilla je najlepšie, najvýkonnejšie riešenie na úrovni budovania komunity na svete.
 
vanillaforums_org_addons
 
Viscacha
Viscacha je zadarmo forum systém s integrovaným systémom pre správu obsahu. Zámerom softvérových inžinierov je spojiť existujúce normy s novými a užívateľsky prívetivými funkciami.
 
WowBB
Je ľahko použiteľný softvér pre fóra, ktorý vám pomôže vytvoriť komunitu okolo vecí, na ktorých vám záleží.
 
 
Platený softvér pre fóra – cena
Treba dobre zvažovať, či beriete platený softvér, jeho CMS, šablóny, pluginy a aj jeho aktualizácie.
 
BurningBoard
Je kľúčom k vybudovaniu a prevádzkovaniu úspešnej komunity. 4. generácia nášho uvedeného softvéru poskytuje vynikajúce užívateľské skúsenosti s využitím najlepšej dostupnej technológie.
 
FusionBB
Od 1.mája 2014 ukončil další vývoj a podporu.
 
www_fusionbb_com
 
Invision Power Board
IPS je flexibilná, integrovaná sada aplikácií pre budovanie veľkej komunity na webe. Diskutovať, zdieľať a komunikovať, ako nikdy predtým.
 
UBB thread
Či už potrebujete fórum pre integráciu s vašou web stránkou, alebo chcete aby vaše fórum bolo ako vaše webové stránky, UBB je vaša odpoveď. Nezáleží na tom, či máte malý, stredný alebo veľký server, náš softvér možno škálovať vašim potrebám.
 
UltraBB
UltraBB je užívateľsky prívetivý BBS softvér s aktívnou komunitou spokojných zákazníkov a osobám, ktorým sa preukázateľne osvedčil pre rýchle služby a časté aktualizácie. UltraBB má mnoho funkcií, ktoré bežne nájdete v drahších softvéroch.
 
vBulletin
Jadrom vBulletin je fórum softvér. Tento softvér poháňa mnoho z najväčších sociálnych sietí na internete. Viac ako 100.000 stránok sú postavené na vBulletin.
 
 
Softvér pre fóra do WordPressu
 
Muut
Je to moderná, rýchla, vysoko škálovateľná platforma diskusie, ktorú môžete vložiť na svoje webové stránky WordPress a prispôsobiť pomocou CSS tak, aby zodpovedal dizajnu vašich stránok.
 
wordpress_org_plugins_muut
 
WP Symposium
WP Symposium zmení WordPress webové stránky na sociálnu sieť! Je to WordPress plugin, ktorý poskytuje fórum, aktivity (podobne ako na Facebooku), adresár členov, súkromné ​​pošty, oznámenia panelu, chat, stránka s profilom, sociálne widgety, upozornenia aktivity, RSS činnosť kanály, skupiny, udalosti, galérie.
 
bublaa forum and comments
Bublaa pridáva jedinečné real-time diskusie na vaše webové stránky. Kombinuje fóra a komentáre tak, že ste schopní vytvoriť diskusnú komunitu, ako nikdy predtým na jednej platforme.
 
WP Bulletin Board
WPBB je ľahko použiteľné fórum pre WordPress stránky, ktoré ponúka Facebook overovanie, podporu pre zobrazovanie twitteru na vašom fóre, takže vaši členovia môžu sledovať a ešte oveľa viac.
 
Simple:Press
Simple:Press – číslo jedna fórum plugin, ktorý možno ľahko integrovať do vašej webovej stránky WordPress. Či už potrebujete malé súkromné fórum, alebo veľkú verejnú arénu, Simple:Press je možné škálovať podľa potrieb vašej spoločnosti.
 
Talki Embeddable Forums
Pridajte fórum na vaše stránky a umožnite svojim členom založiť vlastné konverzácie.
 
bbPress
bbPress sa zameriava na jednoduchosť integrácie, jednoduchosť použitia, webové štandardy a rýchlosť.
 
Vanilla Forums
Pluginy ktoré slúžia na integráciu a premostenie na iné, externé fóra. Integruje Vanilla fórum s WordPress: vstavaný blog komentáre, vstavané fórum, single sign on a WordPress widgety.
 
Forums
Fórum je plugin, ktorý integruje výkonný MyBB softvér s WordPressom. Prináša jeden z najsilnejších Free forum softvér.
 
WP-United
WP-United premosľuje dohromady WordPress web a phpBB fóra. Získajte plný výkon WordPressu spolu s výborným phpBB.
 
 
Moduly pre fóra do Drupalu
Kedže v jadre drupalu je modul forum už pripravený, ďalšie moduly len rozširujú jeho funkčnosť.
 
 
Moduly pre fóra do CMS Joomla
 
Kunena
Kunena je ideálnym doplnkom fóra pre Joomla. Je to zadarmo, plne integrované a nie sú potrebné žiadne premostenia.
 
www_kunena_org
 
ChronoForum
ChronoForums môže byť najlepšie, free fórum rozšírenie pre Joomlu.
 
Ninja board
Ninjaboard predstavuje novú generáciu Joomla fór, je to jedno z najjednoduchších na použitie, ale najsilnejšie fórum a bezpochyby najlepšie vyzerajúce.
 
Joo!BB
Jedná sa o vysoko prispôsobiteľné, plne Joomla! Integrovaný softvér fóra na základe Joo cm! (Joomla Community! Manager).
 
 
Softvér pre fóra v Pythone
 
DjangoBB
DjangoBB je rýchle a jednoduché fórum, ktoré používa Framework Django (napísaný v jazyku Python). Skratka DjangoBB označuje Django B ulletin B board. DjangoBB je šírený pod licenciou BSD.
 
 
Softvér pre fóra v Perle
 
E-Blah Bulletin Board System
E-Blah je založený na Perle a fórum systém vyžaduje veľmi nízke požiadavky na systém, ktorý je rýchly a flexibilný. E-Blah fórum sa neustále vyvíja, s novými verziami niekoľkokrát v priebehu celého roka.
 
 
Softvér pre fóra v Jave
 
jforum
jforum je výkonné a robustné diskusné forum, systém je implementovaný v jazyku Java.
 
mvnForum
mvnForum je open source, výkonné, ľahko ovládateľné, ľahko nastaviteľné fórum, postavené na technológii Java J2EE (JSP / Servlet). mvnForum je kompatibilný so všetkými Servlet kontajnery, ktoré podporujú JSP 1.2 a Servlet 2.3.
 
Yazd
Yazd je open-source (Apache License) diskusné fórum softvér, ktorý si môžete stiahnuť, prispôsobiť a používať.
 
 
Softvér pre fóra v C# ASP. NET
 
YAF. NET
YAF. NET je open source, voľne dostupný a je podporovaný ľuďmi vo väčšine častí sveta. Stabilný, rýchly a zrelý.
 
Jitbit AspNetForum
Elegantný, zjednodušený a ľahký, ale výkonný.
 
 
Hosťované fóra bez inštalácie
Hosťované fóra a služby sú perfektný spôsob, ako preniesť hardvérové ​​a softvérové ​​problémy na spoločnosť tretej strany a sústrediť sa na obsah a správu vašej komunity. Nasleduje zoznam webov, kde si môžete spustiť vlastné fórum bez nutnosti niečo inštalovať. Sú free a teda bez poplatku a s poplatkom za spravovanie, tak skúste si preveriť aj túto možnosť.
 
Bulletin Boards
 
www_bulletinboards_com
 
ForumCommunity
Naše fóra sú v horných pozíciách vo všetkých hlavných vyhľadávačov a získavajú tisíce návštev denne.
 
ForumOtion
Vytvorte si zadarmo fórum, je to jednoduché a rýchle. Zmeňte verziu fóra kedykoľvek, máte jedinečné fórum: phpBB2 • phpBB3 • PunBB • phpBB . Vytvorte si fórum teraz!
 
FreeForums
Vyvinuli sme vlastné riešenia pre uspokojenie potrieb našich zákazníkov. Naša celá platforma a infraštruktúra bola vybudovaná a vyvinutá in-house našimi programátormi.
 
Lefora
Nielenže Lefora ponúka bezplatný fórum hosting, nie je potrebné nič sťahovať a nastavovať. Stačí si len vybrať meno svojho ​​diskusného fóra a my sa postaráme o zvyšok. V Lefora môžete mať plne funkčnú sociálnu komunitu v prevádzke za menej než 30 sekúnd. Vieme, ako sú dôležité vaše diskusie a my vás nechceme nechať čakať!
 
ProBoards
ProBoards je najväčší hostiteľ voľných fór na internete. Ponúkame najlepšie fóra a zákaznícky servis na pomoc vašej on-line komunite.
 
ZetaBoards
ZetaBoards ponúka bezplatný fórum hosting, ktorý slúži ako ideálne miesto pre rast online komunity. Náš forum softvér používajú milióny ľudí, ktorí hľadajú miesto pre zhromažďovanie, diskutovanie a zdieľanie.
 
Forum hosting
Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť silné fórum. Bez kódovania, softvéru alebo serveru!
 
Zoho Discussions
Zoho Diskusia je softvér, ktorý vám pomôže nastaviť vlastnú zákaznícku komunitu a súkromné ​​komunity, kde sú problémy vyriešené, témy sú diskutované a nápady sú vymenené. Zoho diskusie prináša všetko pod jednou strechou. Správy, spätná väzba, nápady, otázky a problémy v rámci jedného portálu.
 
discussions_zoho_com
 
NinjaPost
Používatelia sa radi motivujú navzájom, znalosti zdieľajú a nadväzujú priateľstvá.
 
 
Autor obrázku: pixabay.com