Rôzne prehliadače

WorldWideWeb bol prvý internetový prehliadač. Jeho súčasťou bol aj WYSIWYG editor. Prvýkrát bol predstavený 26. februára 1991 a bežal na platforme NeXTSTEP. Jeho autorom bol Tim Berners-Lee. WorldWideWeb bol neskôr premenovaný na Nexus, aby sa predišlo zámenám s World Wide webom. WorldWideWeb bol prvým programom, ktorý nepoužíval len vtedy bežný File Transfer Protocol, ale tiež Hypertext Transfer Protocol, ktorý vymyslel Berners-Lee v roku 1989.

PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
http://www.cimax.sk/lieky

Informácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, luboš, evka, medved, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail  

 

Dátum zberu: 2011
WorldWideWeb byl první internetový prohlížeč na wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb
http://www.w3.org/People/Berners-Lee/WorldWideWeb….
http://www.w3.org/History.html
http://info.cern.ch/
ViolaWWW, ktorý bol vyvinutý na začiatku 1990, pre Unix a X Windowing systému, bol prvý populárny webový prehliadač (aj keď pre obmedzený publikum), ktoré až do príchodu prehliadača Mosaic, bol najpoužívanejším webovým prehliadačom pre prístup na World Wide Web. Bol doporučený CERNom v tej dobe.
http://en.wikipedia.org/wiki/ViolaWWW
http://viola.org/
Erwise bol priekopníckym webovým prehliadačom, s prvým bežne dostupným grafickým užívateľským rozhraním.
http://en.wikipedia.org/wiki/Erwise
ftp://ftp.funet.fi/pub/networking/services/www/erw…
MidasWWW bol jedným z prvých webových prehliadačov, ktorý bol vytvorený na Stanford Linear Accelerator Center (SLAC). Bežalo pod Unixom a VMS. Posledná verzia bola verzia 2.2.
http://en.wikipedia.org/wiki/MidasWWW
http://www.w3.org/History/1992/WWW/MidasWWW/
MacWWW, tiež známy ako Samba, je jedným z prvých minimalistických webových prehliadačov od roku 1992 pre počítače Macintosh. Jednalo sa o prvý webový prehliadač pre platformu Mac OS, a prvý odlišný operačný systém ako Unix. MacWWW sa snaží napodobniť design prehliadača WorldWideWeb.
http://en.wikipedia.org/wiki/MacWWW
http://tidbits.com/iskm/iskm3html/pt4/ch25/ch25c.h…

Mosaic je první internetový prohlížeč, který se masivně rozšířil do celého světa. Po méně známém Erwise to byl další grafický prohlížeč a jako první byl kromě Unixu portován i na operační systémy Apple Macintosh a Windows. Svou slávu si vydobyl hlavně tím, že byl zcela zdarma a to i pod Windows, který byl na 80 % osobních počítačů.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mosaic_(web_browser)
http://www.ncsa.illinois.edu/Projects/mosaic.html
http://www.ex-mozilla.org/demodoc/demo.html
ftp://ftp.ncsa.uiuc.edu/Web/Mosaic/Windows/Archive…
http://www.usc.edu/dept/raiders/paper/
http://wvnvms.wvnet.edu/vmswww/vms_mosaic.html 
Cello bol jedným z prvých shareware 16-bitových viacúčelových webových prehliadačov pre Windows 3.1 vyvinutý Thomas R. Bruce-om od Legal Information Institute na škole Cornell Law School. Jednalo sa o prvý webový prehliadač pre Microsoft Windows, a tak bol jedným z prvých prehliadačov bez winsock-u.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cello_(web_browser)

V práci na počítači, Windows Sockets API (WSA), ktorý bol neskôr skrátený na Winsock, je technická špecifikácia, ktorá definuje, ako Windows sieťový softvér  pristupuje k sieťovým službám, najmä s TCP/IP.
http://en.wikipedia.org/wiki/Winsock
http://web.archive.org/web/20040217003215/http://w…
http://www.infohighway.co.uk/infohighway/fatal7.ht…
http://www.w3.org/History/1993/WWW/Cello/
Arena bol jedným z prvých testovacích webových prehliadačov a webových vývojových nástrojov pre Unix. Vo vývoji pokračovali CERN a World Wide Web Consortium (W3C) a následne firma Yggdrasil Computing. Ako testovací prehliadač, bola Arena používaná pri testovaní implementácie HTML3, kaskádových štýlov (CSS), Portable Network Graphics (PNG), a libwww. Arena bol široko používaný a populárny na začiatku World Wide Webu
http://en.wikipedia.org/wiki/Arena_(web_browser)
http://www.w3.org/Arena/
http://web.archive.org/web/20030205061330/http://w…
http://web.archive.org/web/20030228182634/www.yggd…
http://web.archive.org/web/20030228182751/http://w…
http://www.w3.org/Arena/source-beta2

AMosaic je port pre Amigu z prehliadača Mosaic, vyvinutý začiatkom v roku 1993, a bol prvým grafickým webovým prehliadačom pre Amigu. AMosaic bol založená na NCSA Mosaic, ale nebol distribuovaný od University of Illinois ani NCSA.
http://en.wikipedia.org/wiki/AMosaic
http://www.mfischer.com/legacy/amosaic/
http://www.mfischer.com/legacy/amosaic-paper/
http://aminet.net/search?query=MosaicSrc
http://www.ibrowse-dev.net/
IBM WebExplorer bol jedným z prvých webový prehliadačov navrhnutých pri IBM facilities v Research Triangle Park for OS/2.
http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_WebExplorer
http://browsers.evolt.org/?webexplorer/OS2/1.01
http://www.bmtmicro.com/BMTCatalog/multipleos/webn…
Netscape Navigator, tiež známy ako Netscape, bol webový prehliadač extrémne rozšírený v 90. rokoch 20. storočia na množstve platforiem, napr. Windows (Windows 3.1, 95, 98, NT), Macintosh, Linux, OS/2, a mnohých verziách Unixu ako DEC, Sun Solaris, BSDI, IRIX, AIX a HP-UX.
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_Navigator
http://isp.netscape.com/
http://ps.software.ibm.com/os2fixp/fixnews_a1.html…
http://www.rigaut.com/benoit/CERN/about/
http://sillydog.org/narchive/full123.php

Slipknot bol jedným z prvých World Wide Web prehliadačov, k dispozícii pre užívateľov Microsoft Windows medzi novembrom 1994 a januárom 1998. Bol vytvorený Peter Brooks-om z MicroMind, s plne grafickým zobrazením webu pre užívateľov bez použitia SLIP alebo iného TCP/IP pripojenia k sieti, preto meno – SLIP … nie.
http://en.wikipedia.org/wiki/SlipKnot_(web_browser…
http://www.micromind.com/slipknot.htm
MacWeb bol jedným z prvých webových prehliadačov pre Mac OS  68k a PowerPC počítače Apple Macintosh, vyvinutý firmou TradeWave (predtým EINet), v rokoch 1994 a 1996.
http://en.wikipedia.org/wiki/MacWeb
http://browsers.evolt.org/?macweb/
IBrowse je webovým prehliadačom na báze MUI pre radu počítačov Amiga, a nadväzuje na Mosaic Amigu. IBrowse bol pôvodne vyvinutý pre bývalú spoločnosť s názvom Omnipresence. Pôvodný autor od tej doby ešte stále vyvíja IBrowse.
http://en.wikipedia.org/wiki/IBrowse
http://www.ibrowse-dev.net/
Agora bol prehliadač e-mailov určený pre ne-grafické terminály a pre pomoc ľuďom bez neobmedzeného prístupu k internetu, ako v rozvojových krajinách, alebo bez trvalého internetového pripojenia. Podobne ako W3Gate, Agora bola serverová aplikácia navrhnutá tak, aby priniesla HTML dokumenty cez e-mail a nie HTTP.
http://en.wikipedia.org/wiki/Agora_(web_browser)
http://www.w3.org/History/1996/WWW/Agora/
http://web.archive.org/web/20030117215954/http://w…
Minnesota Internet Users Essential Tool (Minuet) je integrovaný Internetová balík pre operačné systémy DOS na IBM PC kompatibilné počítače.
http://en.wikipedia.org/wiki/Minnesota_Internet_Us…
http://www.fdisk.com/doslynx/minuet/

Internet Explorer 1.0 je grafický webový prehliadač, ktorý debutoval od spoločnosti Microsoft 16. augusta 1995.
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Explorer_1
http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explor…
http://news.cnet.com/2009-1032-995681.html
http://www.ericsink.com/Browser_Wars.html
OmniWeb je proprietárny webový prohlížeč vyvíjený The Omni Group pro operační systém Mac OS X.
http://en.wikipedia.org/wiki/OmniWeb
http://www.omnigroup.com/products/omniweb/
http://daringfireball.net/2004/02/omniweb_5_public…
http://www.hicksdesign.co.uk/journal/a-quick-guide…
http://www.omnigroup.com/products/omniweb/download…
http://www.omnigroup.com/blog/entry/OmniWeb_OmniDa…
http://www.youtube.com/results?search_query=omniwe…

UdiWWW HTML3 bol jedným z prvých freeware grafických HTML 3 webových prehliadačov pre 16-bitovú a 32-bitovú verziu Microsoft Windows. Bol napísaný a vyvinutý Bernd Richterom v C/C++ v rokoch 1995 – 1996. Po vydaní verzie 1.2 v apríli 1996  „nechal sa vývoj na Microsoft Development Kit ActiveX.
http://en.wikipedia.org/wiki/UdiWWW
http://web.archive.org/web/19970724174700/http://w…
http://browsers.evolt.org/?udiwww/
http://www.alanflavell.org.uk/www/udiwww.html
http://img360.imageshack.us/g/wikimediascreenshoti…/
Grail bol voľný rozšíriteľný multiplatformový webový prehliadač napísaný v programovacom jazyku Python. Projekt sa začal v auguste 1995, a jeho prvé verejné vydanie v novembri toho roku. 0.3 beta obsahuje viac ako 27.000 riadkov v jazyku Python. Jeho posledná verzia bola verzia 0.6 v roku 1999.
http://en.wikipedia.org/wiki/Grail_(web_browser)
http://grail.sourceforge.net/
http://grail.sourceforge.net/info/papers/restofus….
Oracle PowerBrowser bol webový prehliadač vytvorený v roku 1996 firmou Oracle Corporation. Predstavovalo rozhranie pre viac dokumentov a ponúkol možnosť fungovať ako web server, umožňoval používateľom hosťovať webové stránky na ich počítačoch. Predbehol vývojom CSS a skriptovanie, a bol rýchlo ukončený.
http://en.wikipedia.org/wiki/Oracle_PowerBrowser
http://www.ncns.com/browser.html
http://www.dba-oracle.com/oracle_news/2004_10_19_p…
http://browsers.evolt.org/?powerbrowser/

Amaya je webový klient pro platformy Linux, Windows a Mac OS X, který pracuje jako prohlížeč a současně jako autorský nástroj. Program byl navržen organizacemi W3C a INRIA s primárním cílem demonstrovat nové webové technologie a pomoci užívatelům vytvářet platné webové stránky. S programem Amaya můžete vytvářet webové stránky obsahující formuláře, tabulky a mnoho dalších prvků jazyka XHTML.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amaya_(web_browser)
http://www.w3.org/Amaya/
http://www.w3.org/TR/NOTE-amaya
http://www.w3.org/Amaya/User/FAQ.html#1.9
AWeb je webový prehliadač pre radu počítačov Amiga. Pôvodne vyvinutý Yvon Rozijnom bol AWeb dodávaný s verziou 3,9 na AmigaOS, a je teraz open source. AWeb podporuje HTML 3.2 a niektoré 4,01, JavaScript, rámce, SSL, a rôzne iné vlastnosti ako sú v Netscape a Internet Exploreru.
http://en.wikipedia.org/wiki/AWeb
http://www.greyhound-data.com/gunnar/aweb/
http://www.amitrix.com/aweb.html
Voyager je webový prehliadač pre rad počítačov Amiga, vyvinutý firmou VaporWare. Voyager podporuje HTML 3.2 a niektoré špecifikácie HTML 4, JavaScript, rámce, SSL, Flash, a rôzne iné funkcie ako majú Internet Explorer a Netscape Navigator. Voyager je tiež k dispozícii pre MorphOS a CAOS operačné systémy. Voyager je tiež meno úplne iného webového prehliadača pre operačný systém QNX.
http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_(web_browser)
http://www.vapor.com/voyager/

Konqueror je webový prohlížeč a správce souborů integrovaný do prostředí KDE používaného zejména v Unixových operačních systémech představovaných zejména GNU/Linuxem. Podporuje vektorovou grafiku (SVG) a jako jeden z mála už i část nových kaskádových stylů CSS3.
http://en.wikipedia.org/wiki/Konqueror
http://www.konqueror.org/
http://konqueror.kde.org/faq/#WheredoesthenameiKon…
http://kde.org/announcements/announce-4.7.2.php
K-Meleon je webový prohlížeč založený na renderovacím jádře Gecko. Jedná se o relativně jednoduchý webový prohlížeč, který je určen pro Microsoft Windows a podobně jako Galeon či Epiphany na Linuxu používá grafické prostředky hostitelského operačního systému místo XUL. Díky tomu má prohlížeč menší hardwarové nároky než třeba Mozilla Firefox.
http://en.wikipedia.org/wiki/K-Meleon
http://kmeleon.sourceforge.net/
http://sourceforge.net/projects/kmeleon/
http://sourceforge.net/project/memberlist.php?grou…
http://kmeleon.blogspot.com/
http://kmeleon.geckoworld.ru/
http://kmeleon.sourceforge.net/forum/
http://extensions.geckozone.org/K-Meleon/
http://kmext.sourceforge.net/
http://kmext.sourceforge.net/updater.htm
http://kmeleon.sourceforge.net/wiki/UKmeleon
http://www.spreadkmeleon.com/
http://www.youtube.com/results?search_query=K-Mele…

Galeon je webový prohlížeč pro desktopové prostředí GNOME. Je založen na renderovacím jádře Gecko, které používá například Mozilla Firefox. Mottem tohoto prohlížeče je „web a pouze web“. Vývojový tým se po neshodách v roce 2002 rozdělil a část původního týmu začala vytvářet webový prohlížeč Epiphany, který se později stal výchozím prohlížečem pro GNOME, kde nahradil právě Galeona.
http://en.wikipedia.org/wiki/Galeon
http://galeon.sourceforge.net/
http://galeon.sourceforge.net/links/history.php
AOL Explorer, predtým známy ako AOL Browser, je grafický webový prehliadač založený na renderovacom jadre Microsoft Trident a bol uvoľnený firmou AOL. V júli 2005  AOL vypustil AOL Explorer na stiahnutie zdarma a  voliteľne na stiahnutie vo verzii AIM 5.9. AOL Explorer podporuje prezeranie v paneloch.
http://en.wikipedia.org/wiki/AOL_Explorer
http://info.aol.co.uk/downloads/
http://daol.aol.com/software/
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,1842397,00.as…
http://download.cnet.com/AOL-Explorer/3000-2356_4-…
Maxthon je webový prohlížeč, který byl nadstavbou Windows Internet Explorer přesněji jádra tohoto prohlížeče (Trident). Do července 2006 byl označovaný jako MyIE. Jedná se o prohlížeč s množstvím rozšiřujících funkcí (například: skinovatelnost, RSS čtečka, gesta myší atp.). Maxthon na rozdíl od Internet Exploreru obsahuje poměrně velké množství voleb pro nastavení uživatelského rozhraní.
http://en.wikipedia.org/wiki/Maxthon
http://www.maxthon.com/
http://maxthon.cz/
http://www.maxthon.com/mx3/
http://www.maxthon.com/overview/
http://www.youtube.com/results?search_query=maxtho…

Shiira je open source webový prehliadač pre operačný systém Mac OS X. Podľa svojej internetovej stránky, cieľom Shiira je „vytvoriť prehliadač, ktorý je lepší a užitočnejší než Safari“. Shiira používa WebKit pre vykresľovanie a skriptovanie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Shiira
http://sourceforge.jp/projects/shiira/
http://www.macworld.com/article/132315/2008/03/shi…
http://lowendmac.com/misc/10mr/shiira-2.3-review.h… 
http://www.makeuseof.com/tag/shiira-another-altern…
http://www.youtube.com/watch?v=wR4EhoyWIKA
iCab je webový prehliadač pre Macintosh od Alexandra Claussa, odvodený z prehliadača Crystal Atari Browser (CAB) pre Atari TOS kompatibilné počítače. Je to v poslednej dobe aktívne rozvíjaný prehliadač na báze 68k Macintosh, ktorý ponúka prehliadanie v paneloch a jeden z mála prehliadačov, ktorý sa stále aktualizuje na klasický Mac OS, len Classilla je novšia.
http://en.wikipedia.org/wiki/ICab
http://www.icab.de/
Sputnik je webový prehliadač pre MorphOS vyvinutý Marcinom Kwiatkowskim. Jedná sa o port KHTML prehliadača, ktorý je založený na S60 WebCore. Sputnik bol prvýkrát vydaný verejnosti 11.novembra 2006. Druhá verejná verzia prišla 10.marca 2007.Tretia beta verzia bola uvoľnená 9.augusta 2007. Sputnik je prvý prehliadač pre MorphOS schopný splniť moderné štandardy ako CSS.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sputnik_browser
http://khtml.ppa.pl/
http://en.wikipedia.org/wiki/MorphOS

NetSurf je open source webový prehliadač, ktorý beží na rôznych platformách, vrátane RISC OS, AmigaOS a Unixových systémoch. NetSurf má funkcie napr. prehliadanie v paneloch, výber textu a export do PDF. Beží aj na iných platformách, je možná kompilácia zo zdrojového kódu.
http://en.wikipedia.org/wiki/NetSurf
http://www.netsurf-browser.org/
https://launchpad.net/ubuntu/hardy/+package/netsur… 
Conkeror je webovým prehliadačom na báze Mozilla  navrhnutý pre navigáciu predovšetkým s klávesnicou počítača. Jeho konštrukcia je hlavne po textovom editore GNU Emacs, s nejakým vplyvom od iných programov, vrátane vi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Conkeror 
http://www.emacswiki.org/cgi-bin/wiki/Conkeror
http://babbagefiles.blogspot.com/2011/01/conkeror-…
http://www.youtube.com/results?search_query=conker…
ThreeTeeth Prehliadač je ľahký jednostránkový prehliadač, ktorý je malý a ľahký s minimálnymi nárokmi na pamäť a disk. Bol pôvodne známy ako Zeta MiniBrowser. V máji 2011 bol prehliadač aktualizovaný s novými funkciami a premenovaný na ThreeTeeth.
http://en.wikipedia.org/wiki/ThreeTeeth_Browser
http://threeteeth.com/

TomeRaider je eBook Reader a multiplatformný referenčný prehliadač pre vreckové zariadenia (Android, Windows Mobile, Pocket PC, Palm OS, Psion, Symbian) a Microsoft Windows PC.
http://en.wikipedia.org/wiki/TomeRaider
http://www.yadabyte.com/
K-Ninja a neskôr KMLite boli ako drobné úpravy prehliadača K-Meleon. Boli navrhnuté s menším priestorom na obrazovke pre menu a tlačidlá, a na webové stránky. Pokus bol tiež rozšíriť a reorganizovať klikanie pravým tlačidlom myši na kontextové ponuky tak, aby boli rýchlejšie a mali jednoduchšie použitie.
http://en.wikipedia.org/wiki/K-Ninja#K-Ninja.2C_KM…
http://kmeleon.sourceforge.net/forum/read.php?1,27…
K-MeleonCCF ME bol vyvinutý ako efektívnejšia verzia K-MeleonCCF, za použitia menej zdrojov a pre lepšiu odozvu. To sa vykonalo vynechaním jazyka User Interface Language (XUL) Mozilly XML  v menu a pomocou makier na  báze Lua.
http://en.wikipedia.org/wiki/K-Meleon#K-MeleonCCF_…
AT & T Pogo je webový prehliadač na báze Mozilla Firefox-u  vyvíjaný spoločnosťou AT & T a Vizible. Súkromná beta bola vypustená pre obmedzený počet užívateľov, ale projekt bol zrušený, keď Vizible predala svoje duševné vlastníctvo firme Open Text.
http://en.wikipedia.org/wiki/AT%26T_Pogo
http://news.cnet.com/8301-17939_109-9922165-2.html
http://www.electronista.com/reviews/atandt-pogo-3-…
Swiftfox je optimalizovaný build webového prohlížeče Mozilla Firefox pro Linux.
http://en.wikipedia.org/wiki/Swiftfox
http://www.getswiftfox.com/
http://apcmag.com/whats_the_worlds_fastest_browser…
http://wiki.df.dreamhosters.com/wiki/Ubuntu_Chroni…

Epic je webový prehliadač založený na základe Mozille Firefox vyvinutý firmou Hidden Reflex špeciálne upravený pre indických užívateľov, ktorý bol vypustený v júli 2010. Podobne ako Flock, prehliadač má niekoľko predinštalovaných funkcií, ako sú sociálne siete, chat a e-mailových klientov integrované do prehliadača. Je prezývaný ako prvý webový prehliadač z Indie a tiež uvádza prvú integrovanú antivírusovú ochranu v prehliadači od ESET-u.
http://en.wikipedia.org/wiki/Epic_(web_browser)
http://www.epicbrowser.com/
http://www.thehindu.com/sci-tech/internet/article5…
http://www.youtube.com/results?search_query=epic+b…
Mantra je free a open source Security Toolkit so zbierkou hackerských nástrojov, doplnkov a skriptov založený na Firefoxe určené pre testerov preniknutia, vývojárov webových aplikácií, a odborníkov na bezpečnosť, atď 
http://www.getmantra.com/
http://download.cnet.com/OWASP-Mantra-Security-Fra…
http://www.darknet.org.uk/2011/01/mantra-security-…
http://www.getmantra.com/download/index.html
http://code.google.com/p/getmantra/

Lunascape je webový prehliadač vyvíjaný firmou Lunascape Corporation v Tokiu, Japonsko. Je unikátny tým, že obsahuje tri renderovacie motory : Gecko (použité v Mozilla Firefox), WebKit (používa sa v Apple Safari a Google Chrome) a Trident (používaný v programe Microsoft Internet Explorer). Užívateľ môže prepínať medzi renderovacími motormi bez problémov.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunascape_(web_browse…
http://www.lunascape.tv/
http://www.lunascape.jp/
http://techcrunch.com/2008/11/25/lunascape-browser…
http://www.youtube.com/results?search_query=lunasc…
Internet Channel je verzia Opera 9 webový prehliadač pre použitie na Wii Opera Software a Nintendo. Opera Software tiež vykonáva Nintendo DS Browser pre handheld Nintendo systému.
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Channel
http://us.wii.com/channel_internet.jsp
http://www.opera.com/docs/specs/opera9/?platform=w…
http://www.youtube.com/results?search_query=intern…

Nintendo DS Browser je verzia prehliadača Opera pre použitie na Nintendo DS, vyvinutý spoločnosťou Opera Software a Nintendo. Nintendo DS prehliadač je v rôynej verzii pre Nintendo DS a pre Nintendo DS Lite, čo je vzhľadom k rozdielnej fyzickej veľkosti rozšírenia pamäti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS_Browser
http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/nds/nint…
http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/support/suppor…
http://www.youtube.com/results?search_query=ninten…
http://www.nintendo.com/games/detail/JAradEBWIIZzp…
http://www.zytrax.com/tech/web/mobile_ids.html
Origyn Web Browser (OWB) je webový prehliadač, ktorý je synchronizovaný s WebKitom a podporovaný firmou web Enabler Pleyo. OWB poskytuje meta-port pre abstraktné platformy s cieľom urobiť port na zapuzdrené alebo ľahké systémy rýchlejšie a jednoduchšie. Tento port sa používa pre zapuzdrené zariadenia, ako sú set-top boxy a ďalšia spotrebná elektronika.
http://en.wikipedia.org/wiki/Origyn_Web_Browser
http://www.sand-labs.org
http://amigaweb.net/index.php?function=view_news&#…
http://www.webmonkey.com/2007/08/new_web_browser_l… 
http://www.youtube.com/results?search_query=owb+br…

Sputnik je webový prehliadač pre MorphOS vyvinutý Marcin Kwiatkowskim. Jedná sa o port KHTML prehliadača, ktorý je založený na S60 WebCore. Sputnik bol prvýkrát vydaný 11. novembra 2006.
http://khtml.ppa.pl/
Steam je pre digitálnu distribúciu, správy digitálnych práv, multiplayer a komunikačná platforma vyvinutá firmou Corporation Valve. Používa sa pre distribúciu hier a súvisiace MEDIA ONLINE, od malých nezávislých vývojárov softvéru po väčšie. Steam má tiež komunitné funkcie, automatické aktualizácie hier, v hrách hlasovú a chatovú funkčnosť.
http://en.wikipedia.org/wiki/Steam_(software)
http://store.steampowered.com/
http://www.steampowered.com/steamworks/
https://steamcommunity.com/
http://developer.valvesoftware.com/wiki/Category:S…
http://wow-pro.com/general_guides/using_steam039s_…
http://kotaku.com/5109296/new-steam-beta-features-…
http://www.youtube.com/results?search_query=steam+…
Rýchly prehliadač pre Android
http://www.androidzoom.com/android_applications/to…

Uzbl je free a open source minimalistický webový prehliadač určený pre jednoduchosť a dodržiavanie filozofie Unixu. Vývoj začal začiatkom roka 2009 a je stále v alfa verzii. Hlavná časť uzbl je vyvíjaná v C, ale iné jazyky sú tiež používané, predovšetkým Python.
http://en.wikipedia.org/wiki/Uzbl
WebPositive (tzv. Web +) je grafický webový prehliadač zahrnutý ako súčasť operačného systému Haiku od verzie R1/Alpha 2. Bol vytvorený nahradiť starnúci BeZillaBrowser (port Firefox 2) s natívnym prehliadačom založenom na WebKite.
http://en.wikipedia.org/wiki/WebPositive
http://webpositive.haiku-os.org/
http://haikuware.com/webkit-port
http://www.osnews.com/story/22958/NetPositive_Gets…
http://www.haiku-os.org/blog/stippi/2010-03-02_web…
http://www.youtube.com/results?search_query=WebPos…
http://www.haiku-os.org/news/2009-09-20_wrapup_rep…
HotJava (neskôr nazývaný ako HotJava prehliadač pre rozlíšenie od HotJava Views) bol modulárny, rozšíriteľný webový prehliadač od spoločnosti Sun Microsystems realizovaný v jazyku Java. Jednalo sa o prvý prehliadač podporujúci Java applety, a bola to demonštračná platforma Sunu pre vtedy nové technológie.
http://en.wikipedia.org/wiki/HotJava
http://java.sun.com/products/archive/hotjava/index… 
http://www.useit.com/alertbox/9506.html

Lobo (predtým známy ako Warrior) je open-source Java prehliadač s podporou HTML 4, JavaScriptu a CSS2. Lobo tiež podporuje direct rendering zdrojov a JavaFX Java (Swing alebo AWT). 
http://lobobrowser.org/
http://sourceforge.net/projects/xamj/  
http://lobobrowser.org/non-html/javafx-browser.jsp
X-Smiles je experimentálny XML prehliadač napísaný v programovacom jazyku Java, čo znamená, že možno použiť na široké spektrum zariadení a platforiem.
http://en.wikipedia.org/wiki/X-Smiles
http://www.xsmiles.org/
Flying Saucer (tiež XHTML renderer) je čisto Java knižnica pre zobrazovanie obsahu XML, XHTML a CSS 2.1. Je určený pre zabudovanie do webového užívateľského rozhrania, do aplikácií Java, ale nemôže byť použitý ako všeobecný webový prehliadač, pretože nepodporuje HTML. 
http://code.google.com/p/flying-saucer/
http://today.java.net/pub/a/today/2007/06/26/gener…
http://java.dzone.com/tips/ten-amazing-java-applic…
http://freecode.com/projects/flyingsaucer

UC Browser (tiež známy ako UCWEB) je webový prehliadač pre mobilné zariadenia, ako sú mobilné telefóny. Webová stránka nie je priamo spracovaná v telefóne, ale komprimovaná a poskytovaná serverom, podobne operácii tenkého klienta.
http://en.wikipedia.org/wiki/UCWEB
http://ucweb.com/English/UCbrowser/
http://news.softpedia.com/news/UC-Browser-Review-F…
http://www.ucweb.com/a/press/2011/0111/1576.html
http://www.youtube.com/results?search_query=uc+bro…
http://www.reuters.com/article/2009/11/03/idUSHKG2…
Ghostzilla je open source webový prehliadač pre Microsoft Windows založený na motore usporiadania Gecko používaným Mozillou. Beží v okne ďalšej aplikácie, napr. v aplikácii Microsoft Outlook, kde vyzerá, ako by človek čítal obsah e-mailu, a okoloidúci majú dojem, že osoba číta e-maily.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ghostzilla
http://web.archive.org/web/20060529002108/www.ghos…
Prodigy Communications Corporation (Prodigy Services Corp, Prodigy Services Co, Trintex) bola on-line služba predplatiteľov s prístupom k širokému spektru sieťových služieb, vrátane spravodajstva, počasia, nakupovania, nástenky, hry, ankety, expert stĺpy, bankovníctva, akcie, cestovania a mnoho ďalších funkcií.
http://en.wikipedia.org/wiki/Prodigy_(online_servi…
http://www.vintagecomputing.com/index.php/archives…
http://www.kmoser.com/squareoff/
http://prodigy.dreamstruct.com/
http://www.slideshare.net/jonathanfishel/prodigy-p…/
http://online.wsj.com/article/SB126335118860527243…

Internet v krabici (iBox) bol jeden z prvých komerčne dostupných balíčkov pripojenia k internetu, softvér na predaj verejnosti vytvorený firmou Spry, Inc, rovnako ako spustenie komerčných internetových služieb (ISP), volaných InterServ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_a_Box
http://www.sueschofield.net/
Mosaic-CK je  webový prehliadač s grafickým rozhraním pre Mac OS X, Power MachTen Sion, Linux a ďalšie operačné systémy, ako aj pre Unix-kompatibilné.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mosaic-CK
http://www.floodgap.com/retrotech/machten/mosaic/
Spyglass, Inc, bola Internetová softvérová spoločnosť so sídlom v Champaign, Illinois. V máji 1994, Spyglass licencovali od firmy NCSA prehliadač Mosaic, s úmyslom vytvoriť vlastný webový prehliadač.
http://en.wikipedia.org/wiki/Spyglass,_Inc.
VMS Mosaic je webový prehliadač s grafickým rozhraním pre použitie na operačnom systéme OpenVMS.
http://en.wikipedia.org/wiki/VMS_Mosaic
http://vaxa.wvnet.edu/vmswww/vms_mosaic.html
Abaco je webový prehliadač pre operačný systém Plan 9. Jedná sa o grafický webový prehliadač s podporou vložených obrázkov, tabuliek a rámov. Má skutočný Document Interface inšpirovaný rozhraním Acme. Jedná sa o viacvláknový a skromný prehliadač, čo sa týka potreby pamäti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Abaco_(web_browser)
http://lab-fgb.com/abaco/
http://plan9.bell-labs.com/sources/plan9/sys/src/c…
http://www.cs.bell-labs.com/wiki/plan9/Web_browser…

AMSD Ariadna je prvý ruský vôbec vyvinutý internetový prehliadač. Bol vyvinutý firmou Advanced Multimedia System Design (AMSD) na začiatku roku 1994.
http://en.wikipedia.org/wiki/AMSD_Ariadna
http://www.amsd.com/projects/ariadna.html
http://www.ariadna.ru/Eng/
http://www.ariadna.ru/Eng/news.htm
Charon je webový prehliadač pre operačný systém Inferno. Je základným grafický prehliadačom s podporou JavaScriptu, HTTPS a základnou podporou pre FTP.
http://en.wikipedia.org/wiki/Charon_(web_browser)
http://www.vitanuova.com/inferno/man/1/charon.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Embrowser
Sleipnir je vysoko prispôsobiteľný prehliadač, ktorý možno nastaviť podľa svojich individuálnych potrieb. So Sleipnirom, môžete vytvoriť ideálny prehliadač zmenou designu, skinu a vzhľadu. Môžete tiež pridať vlastnú funkčnosť Sleipniru so širokou škálou pluginov a užívateľských skriptov. Užívatelia milujú Seipnir pre vysoký výkon a prispôsobiteľnosť.
http://www.fenrir-inc.com/global/sleipnir/
http://www.fenrir-inc.com/
http://www.youtube.com/results?search_query=sleipn…

KidZui je popredný vývojár oceňovaných internetových prehliadačov pre deti. S prehliadačom KidZui, deti majú zábavu, je to zdrojom ich zvedavosti, získajú pocit nezávislosti, zatiaľ čo ich rodičia môžu relaxovať s vedomím, že ich deti sú v bezpečí.
http://www.kidzui.com/
http://www.kidzui.com/learn_more
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/kidzui…
http://www.bezpecnyinternet.sk/kidzui
http://www.youtube.com/results?search_query=kidzui…
ZuiTube je free, online video miesto pre deti, používa KidZui katalóg videí pre deti, aby mohli voľne využívať on-line video YouTube. Nastavenie ZuiTube.com je okrem iného destinácie a intuitívne užívateľské rozhranie určené pre deti a knižnica s takmer 60.000 rodičomi a učiteľmi schválených videí. ZuiTube.com ponúka rodičom a deťom riadené cieľové videá a poskytuje prístup ku KidZui  bezpečným hrám, webovým stránkam a videám pre deti.
http://en.wikipedia.org/wiki/ZuiTube
http://zui.com/
http://www.kideos.com/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/kid…
Maxthon je webový prohlížeč, který byl (ve verzích 1 (tzv. Maxthon Classic) a 2) nadstavbou Windows Internet Explorer přesněji jádra tohoto prohlížeče (Trident). Do července 2006 byl označovaný jako MyIE. Jedná se o prohlížeč s množstvím rozšiřujících funkcí (například: skinovatelnost, RSS čtečka, gesta myší atp.). Maxthon na rozdíl od Internet Exploreru obsahuje poměrně velké množství voleb pro nastavení uživatelského rozhraní.
http://www.maxthon.com/
http://www.maxthon.com/mx3/
http://www.maxthon.com/maxthon-mobile/
http://www.maxthon.com/maxthon-mobile-tablets/
http://www.youtube.com/results?search_query=maxtho…

Flock je slobodný multiplatformový webový prehliadač založený na prehliadači Mozilla Firefox a vykresľovacom jadre Gecko. Je určený pre internetové komunity, preto má rozšírenú podporu pre blogovanie, odosielanie videí na stránky určené na streamovanie videí, a podobné funkcie. Tvorci Flocku tento prehliadač nazývajú „spoločenský“ a to vďaka veľkej interakcie s webovými službami ako Facebook, Flickr, Gmail či Technorati.
http://en.wikipedia.org/wiki/Flock_(web_browser)
http://flock.com/
http://www.branorac.sk/bude-flock-browser-buducnos…
http://www.youtube.com/results?search_query=flock+…
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…
RockMelt je open source webový prehliadač sociálnych médií vyvíjaný Tim Howesom a Ericom Vishria. Projekt je podporený zakladateľom Netscape Marc Andreessenom. RockMelt spája techniku pre surfovanie na internete, ktorý sa zameriava na vyhľadávanie Google a na sociálne médiá, najmä Facebook a Twitter.
http://en.wikipedia.org/wiki/RockMelt
http://alian.info/2010/11/web-browser-od-facebook-…
http://www.rockmelt.com/
http://www.youtube.com/results?search_query=rockme…
Amaya je webový klient pre platformy Linux, Windows a Mac OS X, ktorý pracuje ako prehliadač a súčasne ako autorský nástroj. Program bol navrhnutý organizáciami W3C a INRIA s primárnym cieľom demonštrovať nové webové technológie a pomôcť používateľom vytvárať platné webové stránky. S programom Amaya môžete vytvárať webové stránky obsahujúce formuláre, tabuľky a mnoho ďalších prvkov jazyka XHTML.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amaya_(web_editor)
http://www.w3.org/Amaya/
http://www.youtube.com/results?search_query=amaya+…

MenuBox je webový prehliadač vyvíjaný firmou Cloanto Corporation. Je založený na motore Trident, na ktoré sa pridáva rozšírený Document Object Model (DOM) a zachytáva udalosti, aby sa dosiahla špeciálna funkcia pre použitie v súvislostiach, ako sú beh projektov AutoRun, rozbalenie webových služieb, chromeless aplikácií a režim prevádzky kiosk .
http://en.wikipedia.org/wiki/MenuBox
http://www.menubox.com/
Deepnet Explorer je webový prehliadač vytvorený firmou Deepnet Security pre platformu Microsoft Windows. Najnovšia verzia je 1.5.3 (Beta 3), ktorá bola vydaná 19. októbra 2006. Vyvinutý vo Veľkej Británii, Deepnet Explorer získal uznanie pre jeho anti-phishing nástroje a peer-to-peer zariadením pre zdieľanie súborov, založený na sieti Gnutella.
http://en.wikipedia.org/wiki/Deepnet_Explorer
http://www.deepnetexplorer.com/ 
NeoPlanet bol grafický webový prehliadač vydaný v roku 1998 a bol založený na renderovaciom motore Trident (technológia vyvinutá spoločnosťou Microsoft pre použitie v aplikácii Internet Explorer). Bolo navrhnutý byť prispôsobiteľným prehliadačom s obsahom kanálov a vyhľadávacími možnosťami, rovnako ako e-mail a download managementom.
http://en.wikipedia.org/wiki/NeoPlanet
http://findarticles.com/p/articles/mi_m0BDW/is_20_…
NetCaptor bol Internet Explorer shell, ktorý bol vo vývoji 1997 – 2005. To používalo usporiadanie Trident motor Internet Explorer spolu s ďalšími naprogramovať funkcie pre vytváranie alternatívne prehliadanie webu pomocou rozhrania so záložkami a rozšírenou sadou funkcií. To bolo adware / shareware program, ale jeho autor uvoľnil registračný kľúč zdarma verejnú potrebu po ukončení vývoja.
http://en.wikipedia.org/wiki/NetCaptor
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/n…
http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/Net…

MediaBrowser (MediaBrowser.com) bol internetový prehliadač spoločnosti, v roku 2000. Urobili špeciálnu značkovú verziu Internet Exploreru pre rôzne spoločnosti, značky a témy. Vzhľadom k tomu, že značkové internetové prehliadače zo strany MediaBrowser vyžadujú Internet Explorer 5 alebo vyššiu, je podporovaný iba v operačných systémoch Windows. Dňa 05.12.2001 Mediabrowser.com, Inc skrachoval a vypli ich stránky a značkové webové prehliadače.
http://en.wikipedia.org/wiki/MediaBrowser
http://www.bizjournals.com/tampabay/stories/2001/1…
SlimBrowser je so záložkami vylepšený prehliadač vyrobený z preehliadača FlashPeak, ktorý používa Trident motor od Microsoftu.  Zahŕňa veľkú zbierku funkcií, ako je vstavaný Popup Killer, skinovaný rám okna, vyplňovač foriem, skupiny webu, rýchle vyhľadávanie, auto login, skryté miesta, vstavané príkazy a skriptovanie, on-line preklady, potlačenie chýb skriptov, blacklist/whitelist filtrovanie,  a URL Alias.
http://en.wikipedia.org/wiki/SlimBrowser
http://www.slimbrowser.net/en/
http://www.youtube.com/results?search_query=slimbr…
http://www.youtube.com/results?search_query=slimbr…
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8537763.stm
UltraBrowser je grafický webový prehliadač vyvíjaný firmou UltraBrowser.com Inc, založený na Trident renderovacom motore, ktorý je súčasťou Internet Exploreru od verzie 4 IE. Program je ľahký a má pokročilé GUI ktoré obsahuje rôzne odkazy, kanály a vyhľadávanie. Prehliadač sa už nepodporuje.
http://en.wikipedia.org/wiki/UltraBrowser
http://www.ultrabrowser.com/homepage/

IceWeasel je odnož webového prohlížeče Mozilla Firefox. Jedná se o projekt GNU, který se snaží o vytvoření svobodné verze Firefoxu. Neobsahuje tedy oficiální logo, název Firefox a ani nástroj na reportování chyb nazývaný Talkback, který je produktem komerční firmy a není šířen jako svobodný software.
http://en.wikipedia.org/wiki/Iceweasel
http://www.geticeweasel.org/
Swiftweasel je na základe Mozilla Firefox zdrojového kódu. Je optimalizovaný pre niekoľko architektúr, a je k dispozícii pre Linux platformu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Swiftweasel
http://swiftweasel.tuxfamily.org/
http://linux.softpedia.com/get/Internet/HTTP-WWW-/…
GNU IceCat, predtým známy ako GNU iceweasel, je slobodný softvér rebrandingu Mozilla Firefox prehliadača distribuované v rámci projektu GNU. Je kompatibilný s operačnými systémami GNU/Linux a Mac OS X (10.4 a 10.5),
http://en.wikipedia.org/wiki/GNU_IceCat
http://www.gnu.org/software/gnuzilla/
http://gnuzilla-watcher.blogspot.com/
Pale Moon je webový prehliadač založený na Mozille Firefox. Používa Mozilla back-end (Powered by Mozilla). Je k dispozícii pre platformy Windows. Pale Moon stavia na Firefoxe, optimalizuje pre efektivitu kódu a je zameraný na súčasné a moderné mikroprocesory. Pale Moon je voľne k stiahnutiu s otvoreným zdrojovým kódom. Väčšina dostupných rozšírení Firefoxu a pluginov sú kompatibilných so Pale Moon-om.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pale_Moon_(web_browse…
http://www.palemoon.org/
http://www.palemoon.org/technical.shtml
http://www.youtube.com/results?search_query=pale+m…

Arora je free a open source ľahký multiplatformový webový prehliadač. Beží na Linuxe, Mac OS X, Windows, FreeBSD, OS/2, Haiku, a ďalších platformách, podporovaných Qt toolkitom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Arora_(web_browser)
http://code.google.com/p/arora/
http://arorabrowser.blogspot.com/2010/09/arora-011…
http://www.linuxuser.co.uk/reviews/arora-web-brows…
http://www.linuxuser.co.uk/reviews/arora-web-brows…
http://www.youtube.com/results?search_query=arora+…
Comodo Dragon je freeware internetový prehliadač odvodený od  Chrome, produkovaný internetovou bezpečnostnou firmou Comodo Group. Má podobné rozhranie ako Google Chrome, Dragon eliminuje sledovanie užívateľov, a poskytuje ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad indikáciu pravosti a SSL certifikáciu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Comodo_Dragon_(web_br…
http://www.comodo.com/
http://www.comodo.com/home/browsers-toolbars/brows…
http://www.youtube.com/results?search_query=comodo…
http://technetronic.blog.zive.cz/2010/02/28/comodo…
Dooble je free a open source webový prehliadač. Jedným z hlavných dôvodov pre použitie Dooble je chrániť súkromie a bezpečnosť svojich užívateľov. V súčasnej dobe Dooble je k dispozícii pre FreeBSD, Linux, OS X a pre Windows. Dooble by mal byť kompatibilný s ľubovoľným operačným systémom na báze Qt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dooble_(web_browser)
http://dooble.sourceforge.net/
http://www.netzwelt.de/download/10023-dooble.html

Epiphany (doslovný preklad: Zjavenie) je webový prehliadač pre desktopové prostredie GNOME. Je to nástupca webového prehliadača Galeon. Je založený na renderocavom jadre Gecko, podobne ako Mozilla Firefox a mnohé iné prehliadače. Obsahuje funkcie ako prehliadanie v paneloch, správa cookies, blokovanie vyskakujúcich okien a systém na správu rozšírení. Je to slobodný softvér a patrí medzi najrýchlejšie prehliadače vôbec.
http://en.wikipedia.org/wiki/Epiphany_(web_browser…
http://projects.gnome.org/epiphany/
http://www.youtube.com/results?search_query=epipha…
http://live.gnome.org/Epiphany/Downloads
http://www.freesoftwaremagazine.com/books/ubuntu_a…
Rekonq je internetový prohlížeč s vykreslovacím jádredm WebKit. Ke vyvíjen jako součást projektu KDE a je nastaven jako výchozí prohlížeč pro operační systémy Kubuntu (od verze 10.10) a Chakra Linux. Od května roku 2010 je součástí kolekce aplikací KDE Extragear.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rekonq
http://rekonq.kde.org/
http://www.youtube.com/results?search_query=rekonq…
http://kde-apps.org/content/show.php/rekonq+Web+Br…
http://userbase.kde.org/Rekonq

Midori je webový prehliadač, ktorý si kladie za cieľ byť ľahkým a rýchlym. Využíva renderovací motor WebKit a GTK+2 interfejs. Midori je súčasťou Xfce prostredia komponenta Goodies. Jedná sa o predvolený prehliadač v elementary OS a Bodhi distribúcii Linuxu, rovnako ako Trisquel Mini.
http://en.wikipedia.org/wiki/Midori_(web_browser)
http://www.twotoasts.de/index.php?/pages/midori_su…
http://www.youtube.com/results?search_query=midori… 
http://elementaryos.org/support/answers/814
Wyzo je webový prehliadač založený na Firefoxe Mozilla. Wyzo je skvelý nový prehliadač, ktorý optimalizuje zážitok z on-line médií. Urýchli sťahovanie dát, umožní sťahovať torrenty pomocou jediného kliknutia, a objaviť médií v prehliadači a oveľa viac.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wyzo
http://www.wyzo.com/
SRWare Iron, alebo jednoducho Iron, je free a open-source webový prehliadač zdrojového kódu Chromium, ktorý v prvom rade zameriava na odstránenie sledovania súkromia užívateľov, ktorý prehliadač Google Chrome obsahuje. Kým Iron neposkytuje osobitnú ochranu osobných údajov v porovnaní s Chrome, implementuje niektoré ďalšie funkcie, ktoré ho odlišujú od Google Chrome, ako sú vstavané blokovanie reklám.
http://en.wikipedia.org/wiki/SRWare_Iron
http://www.srware.net/en/software_srware_iron.php
http://www.youtube.com/results?search_query=srware…

Chromium je webový prehliadač typu open source, projekt, z ktorého si Google Chrome prevzal svoj zdrojový kód. Napísaný bol v programovacích jazykoch C++ a jazyku symbolických inštrukcií.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chromium_(web_browser…
http://www.chromium.org/Home
http://www.youtube.com/results?search_query=chromi…
Operator YAPO je skôr známy ako OperaTor, softvérový balík, ktorý pozostáva z Opery, Tor a Polipo. OperaTor je internetový prehliadač ktorý je zameraný na bezpečné a hlavne anonymné surfovanie po internete. Program spája trojicu nástrojov Opera Browser, The Onion Router a Privoxy ktorý Vám zabezpečia bezplatné a anonymné surfovanie po internete.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operator_YAPO
http://archetwist.com/en/opera/operator
http://www.youtube.com/results?search_query=operat…
xB Browser je anonymný webový prehliadač navrhnutý tak, aby fungoval na dvoch anonimných sietí a to Tor a XeroBank, a je k dispozícii ako súčasť inštalačného balíka XeroBank. xB prehliadač mal meno predtým Torpark, a je uvoľnený pod licenciou, ktorá obmedzuje použitie malware a obchodných záujmov.
http://en.wikipedia.org/wiki/XeroBank_Browser
https://xerobank.com/download/index.html
http://www.youtube.com/results?search_query=xB+bro…
Avant Browser je freeware internetový prehliadač od čínskeho programátora menom Anderson Che, ktorý spája Trident engine zabudovaný do Windows (pozri Internet Explorer shell), s rozhraním, ktoré má mať viac funkcií, je flexibilnejšie a ergonomickejšie než Internet Explorer spoločnosti Microsoft (IE ). Beží na systéme Windows 2000 a vyššom, vrátane Windows 7. Internet Explorer verzie 6 až 9 sú podporované.
http://en.wikipedia.org/wiki/Avant_Browser
http://www.avantbrowser.com/
http://www.dobreprogramy.sk/avant-browser
http://www.softmania.sk/Avant-Browser.html
http://www.youtube.com/results?search_query=avant+…

PhaseOut je internetový prehliadač založený na jadre MSIE. Program sa líši hlavne svojim futuristickým skinovateľným prostredím. Prehliadač podporuje taby, blokovanie pop up, rozšírené vyhľadávanie a pod.
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/p…
http://lepalepi.tk/top-ten-internet-browser-review…
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/p…
Netscape (či také Netscape 7.0) byl proprietární multiplatformní balík webových aplikací vytvářený společností Netscape Communications Corporation a jejím majitelem, společností AOL. Byl pokračovatelem série webových prohlížečů Netscape po Netscape 6.
http://en.wikipedia.org/wiki/Netscape_(web_browser…
http://isp.netscape.com/
http://netscape-browser.brothersoft.com/
http://www.youtube.com/results?search_query=netsca…
http://sillydog.org/narchive/
GreenBrowser je freewarový webový prehliadač založený na jadre Internet Exploreru. GreenBrowser na základe renderovacieho jadra Trident použitého v Internet Explorer. GreenBrowser je plnohodnotný prehliadač, vysoko prispôsobiteľný, kompaktnej veľkosti s nízkym nárokom na pamäť. GreenBrowser je podobný Maxthonu a úzko súvisí s prehliadačom MyIE.
http://en.wikipedia.org/wiki/GreenBrowser
http://www.morequick.com/indexen.htm
http://download.cnet.com/GreenBrowser/3000-2356_4-…
http://www.youtube.com/results?search_query=greenb…

3B je webový prehliadač, ktorý stavia webové stránky do 3D prostredia. Prehliadač používa virtuálne ulice, ktoré majú internetové stránky na ľavej a pravej strane, čo sa pokúsi navodiť dojem okienká nakupovania. Prehliadač obsahuje obchody, rovnako ako niekoľko tematicky zameraných miest, ktoré majú komerčné aj nekomerčné internetové stránky. Každé mesto obsahuje približne 800 webových stránok o témach ako sú fotografie, komiksy a módu. 3B nie je obyčajný webový prehliadač, pretože program si vyžaduje on-line registráciu s e-mailovou adresou – ako taký je to skôr on-line služba so špeciálnou klientelou. 
http://3b.net/browser/newhome.html
http://www.eweek.com/c/a/Enterprise-Applications/P…
http://www.econtentmag.com/Articles/ArticleReader….
http://www.youtube.com/results?search_query=3d+web…
Gollum prehliadač je webová aplikácia určená na prezeranie Wikipédie jednoduchším spôsobom, ako priamo pomocou webového prehliadača. Odkazy mimo Wikipédiu sú otvorené v bežnom prehliadača užívateľa . Gollum je otvorená od bežnej prehliadača a je okno, ktoré sa dá vyhľadávať Wikipedia bar na paneli nástrojov. Gollum bol vytvorený Haraldom Hanekeom v roku 2005 za použitia PHP a Ajaxu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gollum_browser
http://gollum.easycp.de/en/
o 10 špeciálnych prehliadačov, aj o Gollum
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…
Kirix Strata je špeciálny webový prehliadač určený pre analytické údaje. Strata ponúka ďalšie nástroje na vykonanie analýzy dát a vytváranie zostáv na základe štruktúrovaných dát z lokálnych súborov, externej relačnej databázy a webu. Obsahuje prehliadač Mozilla XULRunner na proprietárny Data Engine pre vytvorenie bohatých internetových aplikácií pre prácu s dátami. Kirix Strata je komerčný produkt, ktorý využíva platformy wxWidgets toolkit a je podporovaný na platformách Microsoft Windows a Linux.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kirix_Strata
http://www.kirix.com/
http://blogs.computerworld.com/kirix_data_browser?…
http://www.youtube.com/results?search_query=Kirix+…
http://www.facebook.com/pages/Kirix-Strata/1096828…
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…

Dillo je jednoduchý grafický multiplatformní webový prohlížeč napsaný v jazycích C a C++, používá knihovnu FLTK2 a renderovací jádro Gzilla. Z důvodu nízkých hardwarových nároků může fungovat i na starších, nevýkonných počítačích. Poprvé byl vydán v prosinci roku 1999. Podpora pro CSS, Javu, JavaScript a rámy je buď velmi omezená, nebo žádná, nicméně se připravuje implementace CSS.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dillo
http://www.dillo.org/
http://freshmeat.net/projects/dillo-web-browser
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…
http://linuxgazette.net/issue79/arndt.html
Lynx je webový prehliadač v textovom režime so systémom menu. Je schopný zobraziť celé stránky, podporuje farebné a čiernobiele terminály. Pri zobrazovaní stránok v Lynxe sa odkazy zvýrazňujú a dá sa nimi prechádzať šípkami pomocou klávesových skratiek. Ak je zapnutý mód (režim) číslovaných odkazov, možno odkaz vybrať jednoducho tak, že napíšete jeho číslo. Súčasná verzia podporuje veľa funkcií HTML a SSL.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_browser
http://lynx.isc.org/
http://www.fdisk.com/doslynx/
http://lynx.browser.org/  
http://www.youtube.com/results?search_query=lynx+b…
Cruz je určený k vylepšeniu vášho prehliadača so skúsenosťami sociálnych sietí. Základom pre tento nový sociálny prehliadač je možnosť stavať panely na prehliadanie webu alebo panelov spolu s centrálnym oknom prehliadača. Odkazy môžu byť nakonfigurované tak, aby sa otvárali v hlavnom okne (alebo v novej záložke), čo umožňuje preskúmať témy, správy alebo položky, ako pomocou radaru.
http://www.readwriteweb.com/archives/cruz_a_smart_…
http://itunes.apple.com/us/app/cruz/id402357089?mt…
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…
http://gigaom.com/apple/cruz-new-social-browser-fo…
http://cdn.static.viddler.com/flash/as3/full-publi…

Fake je nový prehliadač pre Mac OS X, ktorý umožňuje jednoduchú automatizáciu webových úloh. Pomocou Fake môžete pretiahnuť jednotlivé akcie prehliadača  do grafického pracovného postupu (Workflow), ktorý je možné spustiť znovu a znovu, bez zásahu človeka. Vytvorené Fake Pracovné postupy možno uložiť, znovu otvoriť a zdieľať. Fake kombinuje prehliadač Safari s nástrojom skriptovania AppleScript.
http://fakeapp.com/
http://itunes.apple.com/us/app/fake-web-browser-fu…
http://www.addictivetips.com/mac-os/web-automation…
SpaceTime je prehliadač, ktorý prináša prísľub tým, že stavia „neobmedzený 3D priestor“ a plávajúce dáta v týchto troch rozmeroch. Ak prehliadanie v paneloch sprostredkováva informácie na jednom osi po lište, SpaceTime používa tri osi. Momentálne neprístupné.
http://en.wikipedia.org/wiki/SpaceTime_(software)
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…
http://www.spacetime.com/
http://www.facebook.com/pages/SpaceTime/1030888863…
Songbird je free a open source softvér, audio prehrávač a internetový prehliadač, pre integrovanie prvého internetový prehrávača Songbird, k urýchleniu vývoja Open Media Web-u.
http://en.wikipedia.org/wiki/Songbird_(software)
http://getsongbird.com/
http://www.infoworld.com/d/applications/top-10-spe…
http://addons.songbirdnest.com/
http://boingboing.net/2006/02/08/songbird-the-open…
http://wiki.songbirdnest.com/Developer/Articles/Po…

Camino je webový prohlížeč pro platformu Mac OS X, který je založen na renderovacím jádře Gecko. Na rozdíl od Mozilly nemá tvořené uživatelské rozhraní pomocí jazyka XUL, ale používá rozhraní Cocoa. Tento prohlížeč se původně jmenoval Chimera, ale z důvodu častého používání tohoto jména a možné kolize s ochrannými známkami byl zvolen nový název Camino, který je používán od verze 0.7.
http://caminobrowser.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/Camino_Browser
http://formanek.name/camino.html
ANT Fresco bol proprietárny, integrovaný webový prehliadač firmy ANT Software Limited, spoločnosti so sídlom v Cambridge, Veľká Británia. Fresco bol nahradený prehľadačom Galia v roku 2004. Bol veľmi atraktívny vďaka svojej nízkej hardvérovej požiadavky.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fresco_(web_browser)
http://www.antplc.com/
ANT Galio je proprietárny, integrovaný webový prehliadač firmy ANT Software Limited, so sídlom v Cambridge, Veľká Británia. S pridanou podporou pre AJAX a  JavaScript, ako aj ďalšími vylepšeniami.
http://en.wikipedia.org/wiki/Galio
http://www.antplc.com/ant_galio_suite.asp
http://www.antplc.com/ant_galio_browser.asp
Gazelle je výskumný webový prehliadač, ktorý Microsoft Research oznámil na začiatku roku 2009. Centrálne poňatie projektu je aplikovať princípy operačného systému do stavby prehliadača .
http://en.wikipedia.org/wiki/Gazelle_(web_browser)
http://research.microsoft.com/apps/pubs/default.as…
http://www.osnews.com/story/21793/Gazelle_Applying…
http://research.microsoft.com/en-us/

HtmlUnit je bezhlavičkový webový prehliadač napísaný v Jave. Umožňuje manipuláciu webových stránok na vysokej úrovni z iných kódov v jazyku Java, a odoslanie formulárov vrátane vyplnenia s kliknutím na hypertextové odkazy. Tiež poskytuje prístup ku štruktúre a získané údaje o webových stránok. HtmlUnit napodobňuje správanie prehliadača, vrátane dotazov na nižšej úrovni TCP / IP a HTTP.
http://en.wikipedia.org/wiki/HtmlUnit
http://htmlunit.sourceforge.net/
http://java.dzone.com/articles/htmlunit-%E2%80%93-…
IEs4Linux je free a open source skript, ktorý umožňuje užívateľovi spúšťať Internet Explorer (IE) na Wine (obvykle v Linuxe konfigurácii). Je možné nainštalovať Internet Explorer verzie 5, 5.5 a 6, s čiastočnou funkčnosťou IE7.
http://en.wikipedia.org/wiki/IEs4Linux
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Installat…
http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/featur…
ZAC prehliadač (Zone for Autistic Children) je webový prehliadač určený pre deti a mládež špecificky s autizmom a poruchami autistického spektra ako Aspergerovým syndrómom,  vývojovými poruchami (PDD) a PDD-NOS.
http://en.wikipedia.org/wiki/ZAC_Browser
http://www.zacbrowser.com/
http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,70549-or…

Image Xplorer je špeciálny internetový prehliadač vyvinutý spoločnosťou Catzware Inc. pre Windows XP a Windows Vista. Bolo vydané 20. septembra 2006 ako freeware. Na rozdiel od väčšiny bežných internetových prehliadačov, ako je Safari a Firefox je navrhnutý tak, aby Image Xplorer mohol prezerať, sťahovať a tlačiť obrázky (a len obrázky).
http://en.wikipedia.org/wiki/Image_Xplorer
http://www.catzware.com/2/Software.html
http://www.freewarefiles.com/Image-Xplorer_program…
Miro (predtým známy ako Democracy Player alebo DTV) je internetová televízna aplikácia vyvinutá nadáciou Participatory Culture Foundation. Je podporovaná na Microsoft Windows, Mac OS X a GNU/Linux. Program podporuje väčšinu známych video súborov a ponúka zvuku a videa, niektoré v kvalite HD.
http://en.wikipedia.org/wiki/Miro_(software)
http://www.getmiro.com/
http://www.last100.com/2007/07/17/democracy-player…
Epic je webový prehliadač založený na Mozille Firefox vyvinutý firmou Hidden Reflex  špeciálne upravený pre indických užívateľov, ktorý bol uvolnený v júli 2010. Podobne ako Flock, prehliadač má niekoľko predinštalovaných funkcií, ako sú sociálne siete, chat a e-mailových klientov integrované do prehliadača. Je prezývaný ako prvý webový prehliadač z Indie a tiež uvádza prvú integrovanú antivírusovú ochranu v prehliadači od firmy ESET.
http://en.wikipedia.org/wiki/Epic_Browser
http://www.epicbrowser.com/
EGBrowser is the official web browser software for the PlayStation 2, developed by Ergo Soft. It was released in 2001. 
http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/638371
http://www.youtube.com/watch?v=4t-W38K9WyA
http://sufianrashid.wordpress.com/2011/06/26/eg-br…
Lunascape je webový prehliadač vyvíjaný firmou Lunascape Corporation v Tokiu, Japonsko. Je unikátny tým, že obsahuje tri renderovacie motory: Gecko (použité v Mozilla Firefox), WebKit (Apple Safari a Google Chrome) a Trident (Microsoft Internet Explorer). Užívateľ môže prepínať medzi motormi bez problémov.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunascape
http://www.lunascape.tv/Europe/sk.aspx?from=browse…
http://www.lunascape.tv/

Prehliadače pre zrakovo postihnutých
BrailleSurf je internetový prehliadač pre zrakovo postihnutých užívateľov, ktorý umožňuje zjednodušené čítanie informácií na webe. BrailleSurf zobrazuje tieto informácie v textovej podobe. Tieto informácie potom môžu byť zobrazené v Braillovom písme, alebo môžu byť hovorené vďaka syntetizátoru reči pomocou príslušných ovládačov. Text môže byť tiež uvedený na obrazovke podľa potreby zrakovo postihnutých ľudí.

BrailleSurf
http://www.snv.jussieu.fr/inova/bs4/uk/index.htm
http://www.mapsofworld.com/referrals/internet/web-…
umožňuje zobrazenie obrázkov pomocou zvuku technikou Petra Meijera s názvom „image sonifikace“ .
http://www.seeingwithsound.com/eyebrows.htm
http://www.seeingwithsound.com/
http://hellboundbloggers.com/2010/07/17/special-we…
Webbie je webový prehliadač pre nevidiacich a zrakovo postihnuté osoby, a to najmä tých, ktorí používajú čítačku obrazovky, ktorá sa používa od roku 2001 na celom svete.
http://www.webbie.org.uk/index.htm
EIA (Zlepšenie prístupu k internetu) – špecializovaný webový prehliadač, vhodný pre systémy dotykovou obrazovkou, a vzdelávacími modulomi. Navrhnuté pre vzdelávanie a prístup k internetu pre ľudí so zdravotným postihnutím a ďalšími špeciálnymi potrebami.
http://elr.com.au/eiad/
netECHO je webový prehliadač s hlasovým vstupom a výstupom hlasu určený pre použitie pre jednotlivcov, ktorí sú nevidomí alebo majú slabý zrak. Pomocou hlasových príkazov prostredníctvom telefónnej linky, užívateľ získa prístup k hlasovým portálom s prispôsobeným informáciám, ako sú akcie, správy, horoskopy, reštaurácie a smery. Je k dispozícii prístup k celému internetu.
http://www.internetspeech.com/
QualiSURF je internetový prehliadač softvérovej platformy QualiWORLD , ktorý poskytuje prístup k internetu pre všetky fyzické osoby so zdravotným postihnutím. QualiSURF je ľahko použiteľný a užívateľsky prívetivý internetový prehliadač, ktorý umožňuje užívateľovi surfovať po internete bez použitia myši a klávesnice.
http://www.axistive.com/qualisurf.html
ReadText a ReadText Plus je textový prehliadač a webový prehliadač s hlasovým výstupom určený pre jednotlivcov, ktorí sú nevidomí alebo majú slabý zrak, alebo poruchu čítania. Prečíta digitálne súbory a webové stránky, vrátane on-line kníh a PDF súborov.
http://colligo.us/ReadText.html
WYNN Wizard a Wynn Reader sú programy s hlasovým výstupom, webový prehliadač, textový editor a majú pomáhať ľuďom s poruchami učenia sa čítať, písať, študovať a porozumieť textu efektívnejšie.
http://www.freedomscientific.com/LSG/products/wynn…
Prehliadače pre mobilné zariadenia, PDA, mobilné tel.
Mobilný prehliadač,  mikroprehliadač, minibrowser alebo bezdrôtový internetový prehliadač (WIB), je určený pre použitie na mobilnom zariadení ako je mobilný telefón alebo PDA. Mobilné prehliadače sú optimalizované tak, aby zobrazenie obsahu webu pre malé obrazovky bolo čo najefektívnejšie na prenosných zariadeniach. Softvér mobilného prehliadača  musí byť malý a efektívne využiť nízku kapacitu pamäte a malú šírku pásma bezdrôtovej siete.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_browser

Internet Explorer Mobile (predtým s názvom Pocket Internet Explorer, bežne skrátene IE Mobile) je mobilný prehliadač vyvinutý spoločnosťou Microsoft, založený Trident motoru. IE Mobile je dodávaný štandardne s Windows CE a Windows Mobile.
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Explorer_Mob…
http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/featur…
Web Browser pre S60 alebo S60 OSS prehliadač, je predvolený webový prehliadač v telefónoch mobilnej platformy S60. Jedná sa o predvolený prehliadač pre mnoho starých mobilných telefónov bežiacich na operačnom systéme Symbian a všetky nové telefóny s OS Symbian. Bol vyvinutý spoločnosťou Nokia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Web_Browser_for_S60 
Blazer je webový prehliadač pre vreckové počítače Palm k so systémom Palm OS 3.1 alebo vyšším s 8 MB voľnej pamäte. Pôvodná verzia Blazera bola vyvinutá firmou Bluelark Systems a bol uvoľnený v novembri 2000. Verzia 1.0 podporuje HTML, WAP, a značkovací jazyk pre i-mode.
http://en.wikipedia.org/wiki/Blazer_(web_browser)
http://www.thesmartphonepeople.com/
Firefox pre mobilné zariadenia (s kódovým označením Fennec) je názov Mozilla Firefox webového prehliadača pre zariadenia ako sú mobilné telefóny a osobné digitálne asistenty (PDA).
http://en.wikipedia.org/wiki/Fennec_(browser)
http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox_for_mobile
http://www.mozilla.org/en-US/mobile/
https://wiki.mozilla.org/Fennec

Iris je webový prohlížeč vytvořený společností Torch Mobile. Vychází z prohlížeče Safari operačního systému Macintosh.
http://en.wikipedia.org/wiki/Iris_Browser
http://www.youtube.com/results?search_query=iris+b…
http://www.torchmobile.com/
Amazon Kindle je čtečka elektronických knih založená na technologii elektronického papíru (jedinou výjimkou je tablet Kindle Fire), umožňující lepší čitelnost a mnohem větší výdrž na baterie oproti LCD. Zařízení je vyvíjeno a prodáváno společností Amazon.com. První generace zařízení byla uvedena na trh 17. listopadu 2007, druhá 9. února 2009 (označovaná jako Kindle 2), třetí (Kindle 3) 27. srpna 2010 a čtvrtá (označovaná jen jako Kindle a Kindle Touch) pak 28. září 2011.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle
http://www.dummies.com/how-to/content/navigating-t…
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.htm…
Openwave (predtým software.com, phone.com, Unwired Planet a Libris, Inc) je softwarová spoločnosť. So sídlom v kalifornskom Redwood City, je historicky významná v zavedení mobilného internetu a rozšírení softvéru v mobilnom telekomunikačnom sektore.
http://en.wikipedia.org/wiki/Openwave 
http://mobiforge.com/developing/blog/rip-openwave-…

NetFront je prehliadač pre mobilné prehliadače pre zapuzdrené zariadenia, vyvinutý firmou Access Ltd Japonska, a bol navrhnutý tak, aby fungoval ako vstavaný prehliadač.
http://en.wikipedia.org/wiki/NetFront
http://www.access-company.com/products/mobile_solu…
http://www.access-company.com/products/internet_ap…
http://www.youtube.com/results?search_query=netfro…
Series 40 je softvérová aplikačná platforma a užívateľské rozhranie (UI), software pre široké spektrum Nokia telefónov strednej vrstvy, rovnako ako luxusných telefónov Vertu. Je to najviac používaná platforma mobilných telefónov a používaná v stovkách miliónov prístrojov. Analytické odhady umiestnili v celkovom počte S40 zariadenia dodávané s takmer 1,5 mld kusov, ku koncu roka 2010.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Series_40
http://www.developer.nokia.com/Develop/Web/Series_…
Obigo Browser je web/WAP prehliadač pre mobilné telefóny, smartfóny a ďalšie mobilné internetové zariadenia (MID), vyvinutý firmou Obigo. Obigo prehliadač môže bežať na rôznych mobilných platformách, ako je Windows Mobile, S60 a BREW
http://en.wikipedia.org/wiki/Obigo_Browser
http://www.obigo.com/?no=23
Opera Mobile je webový prehliadač pre smartfóny a PDA vyvinutý firmou Opera Software. Prvá verzia bola vydaná v roku 2000 pre Psion Series 7 a netBook. V súčasnej dobe je k dispozícii pre celý rad zariadení, napr. na Androide, S60, Windows Mobile, Maemo (labs), a MeeGo (labs)
http://en.wikipedia.org/wiki/Opera_Mobile
http://www.opera.com/mobile/

Opera Mini je webový prohlížeč vyvíjený společností Opera Software určený pro mobilní zařízení (mobilní telefon, PDA). Je naprogramovaný v jazyce Java (platforma Java ME).
http://en.wikipedia.org/wiki/Opera_Mini
http://www.operamini.com/
PSP Internet Browser je verzia prehliadača NetFront firmy Access Ltd a bol uvoľnenený vo verzii free so systémovou aktualizáciou 2:00. Podporuje najbežnejšie technológie webových prehliadačov, napr. cookies HTTP, formy, CSS, ako aj základné funkcie JavaScriptu.
http://en.wikipedia.org/wiki/PSP_browser#Web_brows…
http://www.pspsx.com/psp-apps/browser/netfront-psp…
http://www.youtube.com/watch?v=lDCxhBFZm1k
PolarisTM Browser je web/WAP prehliadač pre mobilné telefóny, smartfóny a ďalšie mobilné internetové zariadenia (MID), ktoré vyvinula firma Infraware Inc. Polaris prehliadač môže bežať na mobilných platformách, ako sú Android (operačný systém), Windows Mobile a BREW vrátane RTOS .
http://en.wikipedia.org/wiki/Polaris_Browser
https://www.infraware.co.kr/eng/main.asp
https://www.infraware.co.kr/kor/01_product/product…
Safari je webový prehliadač vyvíjaný spoločnosťou Apple Computer pre operačný systém Mac OS X a Windows. Po prvý raz bol uvedený ako hlavný prehliadač vo verzii Mac OS X 10.3 Panther a od verzie 10.4 Tiger je jediným prehliadačom dodávaným so systémom. Je tiež jediným prehliadačom v mobilnom telefóne iPhone.
http://en.wikipedia.org/wiki/Safari_(web_browser)
http://www.apple.com/safari/

Skyfire je mobilný webový prehliadač, ktorý renderuje požadované webové stránky na vlastnom serveri a potom po spracovaní ich presúva na prehliadač užívateľa mobilného telefónu, ktorý zobrazí požadovaný obsah. Skyfire v súčasnej dobe pracuje na Android a iPhone OS. K 31. decembru 2010, už nepodporuje OS Symbian alebo Windows Mobile.
http://en.wikipedia.org/wiki/Skyfire_(web_browser)
http://www.skyfire.com/
http://www.skyfire.com/en/for-consumers/android/an…
http://www.youtube.com/results?search_query=skyfir…
uZard Web je mobilný webový prehliadač pre mobilné zariadenia ako sú mobilné telefóny, chytré telefóny, PMP, navigátory, settopboxy atď.. V súčasnej dobe podporuje Windows Mobile (len zariadenia s dotykovou obrazovkou), Windows CE, Symbian, BlackBerry (RIM) a Linux. Tiež podporuje BREW, Java a WIPI. Jeho prvá komerčná verzia bola vydaná vo februári 2007 v Kórei s operátormi SK Telecom, KTF, LG Telecom a KT WiBro (WiMAX).
http://en.wikipedia.org/wiki/UZard_Web
http://www.uzard.com/en/main/main.asp
Webový prohlížeč webOS je založen na jádře WebKit. Může vykreslovat ve vertikálním, nebo horizontálním zobrazení, nebo se překlápět podle otáčení zařízení. Navíc obsahuje vestavěnou podporu pro přehrávání playlistů (.pls), streamované video ve formátech RTSP, H.263, a H.264. Dne 17. února 2010 představila Adobe Systems doplněk Flash Player pro webOS, přičemž reálně je Flash dostupný až na systému od verze 2.1.0.
http://en.wikipedia.org/wiki/WebOS
http://www.hpwebos.com/us/
http://www.youtube.com/results?search_query=webos+…
http://downloadsquad.switched.com/2011/03/21/compl…
http://www.fractalbrew.com/labs/prefox/
http://www.palmhelp.cz/html/index.php

BOLT Browser je webový prehliadač pre mobilné telefóny a smartfóny vrátane funkčnostných telefónov na ktorých možno spustiť aplikácie Java ME. BOLT prehliadač je ponúkaný zdarma pre spotrebiteľov a pre operátorov mobilných sietí a výrobcom mobilných telefónov licenciou. BOLT je produkovaný firmou Bitstream Inc, spoločnosťou, ktorá produkovala Thunderhawk  pre operátorov mobilných sietí a výrobcom mobilných telefónov.
http://en.wikipedia.org/wiki/BOLT_browser
http://boltbrowser.com
http://www.youtube.com/results?search_query=bolt+b…
Deepfish bol experimentálny prehliadací softvérový systém pre zariadenia so systémom Windows Mobile, vyvíjaný na Microsoft Live Labs, ktorý používal zväčšovací interfejs. Jeho cieľom bolo poskytnúť konzistentné prehliadanie webu na počítačoch a mobilných zariadeniach, pre zobrazenie obsahu na malých mobilných displejov v rovnakom rozložení ako na väčších displejoch, a vyhnúť sa potreby prepísania webovej stránky pre malé displeje.
http://en.wikipedia.org/wiki/Deepfish
http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Live_Labs_D…
http://channel9.msdn.com/blogs/larrylarsen/exclusi…
http://downloadsquad.switched.com/2008/10/02/micro…
Dolphin Browser je mobilný prehliadač pre operačný systém Android. Bol jedným z prvých alternatívnych prehliadačov, ktoré v uvedenej platforme podporovali multi-touch gestá.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dolphin_Browser
http://www.dolphin-browser.com/
https://market.android.com/details?id=mobi.mgeek.T…
http://www.androidapps.sk/aplikacie/inet/dolphin-b…
http://gigaom.com/mobile/8-reasons-android-owners-…

ibisBrowser je webový prehliadač určený pre mobilné telefóny. Jedná sa o klient-server aplikáciu, ktorá bola vyvinutá v roku 2005 japonskou spoločnosťou ibis inc., . Prvá verzia prehliadača, vyvinutá v Jave (MIDP 2.0)  beží na mobilných telefónoch s Javou. V súčasnej dobe sú dve rôzne verzie: ibisBrowserLT a ibisBrowserDX. ibisBorwserLT je ľahký, malý prehliadač. IbisBrowserDX má viac funkcií ako  ibisBrowserLT.
http://en.wikipedia.org/wiki/IbisBrowser
http://www.ibis.ne.jp/en/index.html
http://www.ibis.ne.jp/en/products/ibisBrowser/ibis…
Joca je freeware mobilná aplikácia pre telefóny založená na Java ME. Istý obsah je prepracovaný/skomprimovaný proxy server systémom a vymenený cez GPRS (UMTS, nie však nutné), u mobilných aplikácií. Joca obsahuje on-line prehliadač Wikipedie  (anglickej a nemeckej), programovateľné RSS čítačky, televízne EPG, rádio plazlisty, predpoveď počasia, dopravné informácie, horoskopy, ale aj komerčný obsah (napr. mobilné lotérie, predaj hudby, atď.). 
http://download.cnet.com/mobile/interact-v/3260-20…
Minimo (ze slov „Mini Mozilla“) je webový prohlížeč pro mobilní zařízení typu PDA, který je založen na Mozille. Kromě samotného prohlížeče je cílem učinit snadnější používání částí Mozilly v zařízeních, které jsou limitovány zdroji (CPU, RAM apod.).
http://en.wikipedia.org/wiki/Minimo  
http://www-archive.mozilla.org/projects/minimo/
NetFront je prehliadač pre mobilné a pre embedded zariadenia, vyvinutý firmou Access Ltd. z Japonska, a bol navrhnutý tak, aby fungoval ako vstavaný prehliadač.
http://en.wikipedia.org/wiki/NetFront
http://www.access-company.com/products/mobile_solu…

Pixo je spoločnosť, ktorá vyvinula infraštruktúru pre hand-held zariadenia. Bola založená v roku 1994, kedy Paul Mercer, programátor v spoločnosti Apple, založil svoju vlastnú spoločnosť. Spoločnosť vyvinula systém softvérových nástrojov v C++  pre použitie v mobilných telefónoch a ďalších prenosných zariadení. Firmu odkúpil spoločnosť Sun Microsystems v roku 2003
http://en.wikipedia.org/wiki/Pixo
http://www.designinginteractions.com/interviews/Pa…
http://www.silicon.com/technology/mobile/2000/09/2…
http://news.cnet.com/Short-Take-Samsung-cell-phone…
http://www.highbeam.com/doc/1G1-67927117.html
Skweezer je mobilný HTML Transcoder pre užívateľov prenosných zariadení, ako sú osobný digitálny asistent a mobilné telefóny. Skweezer preformátuje a zahustí webový obsah s cieľom znížiť veľkosť súboru webovej stránky a upraví obsah pre malé obrazovky.
http://en.wikipedia.org/wiki/Skweezer
http://www.skweezer.com/
http://company.skweezer.com/
Steel je freeware webový prehliadač vyvíjaný Michael Kolbom pod názvom kolbysoft. Jedná sa o odnož predvoleného prehliadača pre Android, jeho renderovacieho motora WebKit a je jednoduchší a má „touch friendly“ užívateľské rozhranie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Steel_(web_browser)
http://www.kolbysoft.com/
http://www.androidtapp.com/steel-android-web-brows…
http://www.youtube.com/results?search_query=steel+…

Teashark je mobilný webový prehliadač Java MIDP 2.0. Je to prehliadací klient, ktorý pracuje v spolupráci s Teashark servermi, ktoré transkódujú (a čiastočne prerenderujú), webové stránky a pošlú výsledok na mobilné zariadenia, ako je Opera Mini.
http://en.wikipedia.org/wiki/Teashark
http://www.navire.fi/teashark/index.html
http://themobileexperience.blogspot.com/2008/03/te…
Tristit Mobile Browser je free Java klient-server aplikácia, tj mobilný prehliadač, ktorý funguje na 90% všetkých súčasných GSM a CDMA mobilných telefónov s MDIP 2.0 a CLDC 1.1 profilom. K dispozícii je tiež verzia pre platformy Android a BlackBerry
http://en.wikipedia.org/wiki/Tristit_Browser
http://www.tristit.com/
http://browser.tristit.com/
UC Browser (tiež známy ako UCWEB) je webový prehliadač pre mobilné zariadenia, ako sú mobilné telefóny. Webová stránka nie je spracovaná v telefóne, ale komprimovaná a poskytovaná serverom, podobne operácii tenkého klienta.
http://en.wikipedia.org/wiki/UC_Browser
http://ucweb.com/English/UCbrowser/
Vision (predtým nWeb) je platforma internetového prehliadača pre mobilné zariadenia vyvinuté firmou Novarra Inc Produkt. Skladá sa zo servera, ktorý sa chová ako proxy server a z prehliadača s malým rozmerom, ktorý beží na Platforme Java, Micro Edition, Brew (Binary Runtime Environment for Wireless), alebo na natívnom prostredí telefónu pomocou C++.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vision_Mobile_Browser

WinWAP je webový prehliadač pre WAP od firmy WinwapTechnologies k dispozícii pre Microsoft Windows a všetky Windows CE  zariadenia, ako sú Windows Mobile telefóny (Pocket PC). Meno WinWAP je kombinácia slov „Windows“ a „WAP“.
http://en.wikipedia.org/wiki/WinWAP
http://www.winwap.com/
Amazon Silk je webový prehliadač vyvíjaný pre Amazon Kindle Fire. Používa rozdelenú architektúru, kedy sú určité operácie spracované na serveroch Amazonu. Rozhranie je založené na motore prehliadača WebKit.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Silk
http://amazonsilk.wordpress.com/
Nintendo DS Browser je verzia prehliadača Opera pre použitie v Nintendo DS, vyvinutý spoločnosťou Opera Software a Nintendo. Nintendo DS prehliadač má samostatnú verziu pre Nintendo DS a Nintendo DS Lite, kvôli  rozdielnej veľkosti pamäte. Nintendo DSi nie je kompatibilný s prehliadačom Nintendo DS, ale DSi kompatibilná verzia Opera 9.5, Nintendo DSi Browser, je k dispozícii zadarmo v obchode DSi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS_%26_DSi_B…
http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/dsiware/…
http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/nds/nint…
http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/support/suppor…
Konqueror Embedded je verzia prehliadača Konqueror navrhnutý pre vstavané systémy. Na rozdiel od plnej verzie Konqueroru, Konqueror Embedded je iba webový prehliadač. Nevyžaduje KDE ani X Window System. Je to jediná statická knižnica, a je navrhnutá tak, aby bola čo najmenšia, a zároveň poskytuje všetky potrebné funkcie webového prehliadača, ako je podpora pre HTML 4, CSS, JavaScriptu, cookies a SSL.
http://en.wikipedia.org/wiki/Konqueror_Embedded
http://www.konqueror.org/embedded/

Microbe je mobilný webový prehliadač vyvíjaný spoločnosťou Nokia pre použitie v chytrých telefónoch a mobilných prístrojoch, na ktorých beží operačný systém Maemo. Prehliadač je založený na Mozille a používa renderovací motor Gecko .
http://en.wikipedia.org/wiki/MicroB
http://browser.garage.maemo.org/
http://browser-extras.garage.maemo.org/news/
http://wiki.maemo.org/MicroB
ThunderHawk je mobilný webový prehliadač od firmy Bitstream k dispozícii pre celý rad operačných systémov high-end (Windows Mobile a Symbian prehliadača) a na masový trh (Java prehliadač) mobilné telefóny a PDA. Je v podstate určený pre mobilných operátorov a výrobcov zariadení pre automobily, a nie je určený na stiahnutie pre používateľov.
http://en.wikipedia.org/wiki/ThunderHawk_(web_brow…
http://www.mobiletechreview.com/software/internet_…