Podnikanie na internete

Podnikanie na internete a jeho špecifiká. Čo je to podnikanie a ako podnikať? Pokiaľ nemáte ekonomické vzdelanie a chýba aj prax v oblasti podnikania, tak to nie je dobrá situácia. Kto má trochu rozumu, tak sa bude snažiť vzdelávať do oblasti podnikania a napr. aj tým, že si naštuduje aspoň základy na internete. 

PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
http://www.cimax.sk/lieky

Informácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, luboš, evka, medved, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail 

 

Dátum zberu:2011
Aby ste boli úspešní, je potreba robiť podnikanie, ktoré je založené na vedomostiach. Potreba podnikateľov, ktorí sú vzdelaní v oblasti biznisu, bude narastať a šance nevzdelancov v biznise sa budú zmenšovať smerom k neúspechu a bankrotu.
V kurze je úspech vzdelanostného podnikania. A to už nehovoríme o tom, že podnikanie na internete spadá do roviny nových trendov podnikania a to digitálneho podnikania a digitálneho biznisu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Podnikanie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Podnik%C3%A1n%C3%AD
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDivnost

Weby o podnikaní na internete
Ešte náročnejšia je cesta internetového alebo softvérového špecialistu. V zásade sa oblasť internetu a softvéru a hardvéru mimoriadne rýchlo inovuje a inovácie sú tak rýchle, že by sa dalo povedať, že kto by išiel študovať digitálne technológie na školu, tak z nej vyjde ako osoba, ktorá nielenže nezmúdrela, ale stratila spojenie aj s reálnou praxou. Je tu paradox a to, že najprv je treba na internete niečo vedieť a skúšky z toho sa robia následne. Vedia o tom dobre tí, ktorí si robia v oblasti internetu rôzne certifikácie a atesty. Odporúčam neustále sledovať, čo internet a informačné technológie objavia a inovujú. Je doba, keď sa treba vzdelávať stále a trvalo.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Nez%C3%A1visl%C3%BD_p…
http://cs.wikipedia.org/wiki/Coworking
Tu si nájdete základné pojmy z ekonómie a obchodu. Skúste si osviežiť alebo získať gramotnosť aj hospodársku, finančnú a obchodnú
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Ekonomie
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ekon%C3%B3mia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Obchodn%C3%AD_rejst%C…
Zoznam najdôležitejších slov z oblasti ekonomiky a podnikania
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Ekon%C…
Kto by chcel získať ešte hlbší pohľad na podnikanie z hľadiska histórie a aj z hľadiska hlbších zákonov, musí si naštudovať politickú ekonómiu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%A1_ekon%C…
 
Fórum o podnikaní na rôzne témy
http://forums.digitalpoint.com/
 
Rôzne internetové stránky píšu o podnikaní
Reklamná sieť do oblasti prepojenia odberateľov a dodávateľov
 
Diskutujte o všetkých aspektoch internetového podnikania. Odporúčam podrobne naštudovať a inšpirovať sa možnosťami podnikania na internete. Na preklad použite Google translate. Dobre si to natlčte do hlavy a potom rozumne praktizujte do svojho biznis plánu a zarábajte.
http://www.experienced-people.co.uk
Dobrý prehľad o internete a čo sa na ňom deje. Dobré informácie pre správcov webov.
Zarábanie na internete? Na tejto stránke nájdete takmer všetky možnosti zarábania na internete, aké existujú a adresy internetových stránok poskytujúcich dané služby.
http://www.zaroboknainternete.hostujem.sk
Weblog o blogovaní, dizajne, marketingu, zarábaní na internete a o všetkom ostatnom.
http://www.embuck.com/zarabanie-internet
Prehľad 57 nástrojov pre marketing o Google
Pomocou nástroja Google Insights for Search môžete porovnať modely počtu vyhľadávaní naprieč konkrétnymi regiónmi, kategóriami, časovými intervalmi a produktmi
http://www.google.com/insights/search/#
Informácie o tom, ako zarábať na internete
Podpora podnikania. V tejto kategórii nájdete informácie, ktoré vás môžu usmerniť vo svete podnikania. Informácie v týchto príspevkoch sú súhrnom skúseností a poznatkov z praxe a v žiadnom prípade nenahradzujú právne poradenstvo!
http://www.einfo.sk/component/option,com_alphacont……
Získajte peniaze za príjem reklamných e-mailov. Prijímajte e-maily a nechajte si túto priamu reklamu zaplatiť. Získajte prístup k zaujímavým súťažiam a ponukám od našich inzerentov. Získajte množstvo výhod a zliav.
http://www.emailing.cz/registrace.php?ref=0be4f94b…
Internetové peňaženky. Klikačky. Platené reklamné bannery. Zarábanie pomocou Google. Slovník pojmov.
http://dukaty.webgarden.cz/klikacky-ptc
Pre registráciu do ďalších firiem na klikanie kliknite na daný obrázok, kde nájdete podrobný návod, ako sa prihlásiť, alebo priamo na názov firmy na registráciu AdCash, AdverBux, BeanyBux, Buxcorp, BuxDaily, BuxFly, Bux.GS, BuxWiz,Buxout,ClickMyBux, EuroCentBux,NeoBux, OnaBux, Paid-bux.info, TitanClicks, Valuebux
Tu je zopár príkladov, ako si zarobiť a pri tom sa veľa nenarobiť a ešte sa k tomu aj trochu realizovať, či speňažiť svoje koníčky
Reklama. Reklamné formáty. Technológia reklamných formátov. Reklamné systémy. Účinnosť webovej reklamy. Spôsob počítania reklamy.
http://www.jakpsatweb.cz/reklama/index.html
Užitočné informácie. Reklama na internete, tipy a rady. Ako fungujú vyhľadávače. Tipy a triky pre vyhľadávanie na Google.
http://www.netmark.sk/skolenia/clanky/registracia-…
Druhy reklamných systémov. Internetové reklamné systémy sa delia podľa toho, kto ich používa (aký server ich reklamu zobrazuje) na: výmenné bannerové systémy (verejné), agentúrne systémy (otvorené len pre veľké a stredne veľké servery), súkromné alebo firemné systémy (na veľkých serveroch)

Dá sa internete zarobiť? Ale áno, dá, len treba vedieť ako na to. Nie je to však jednoduché, ani rýchle a samo to tiež nejde, peniaze zadarmo naozaj nikto nedáva. Teda ako to funguje?
http://www.akozarobit.com

Na internete sa neoplatí zarábať na inom než na erotike. Skúšal som rôzne bannerové, emailové, predplatné či iné falošné systémy. Nikdy som nič nezarobil, firmy väčšinou neskôr skrachovali.
http://www.zarabaj.szm.sk
Prehľad odkazov a stránok s tematikou internet – peniaze a zárobok
http://www.surf.sk/site-75953-zarobok-pre-webmaste…
Zarábanie predajom fotiek cez fotobanky
http://peniazenanete.kvalitne.cz/fotobanky.html
Zárobok formou tipovania
http://peniazenanete.kvalitne.cz/tipovanie.html
Firmy, ktoré neplatia
http://dukaty.webgarden.cz/firmy-ktore-neplatia
Ak ste niekedy chceli zarobiť peniaze na webe, tu sú stránky, ktoré ponúkajú 43 až 1001 rôznych zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť doplniť svoje príjmy
http://websearch.about.com/od/financialsites/tp/ma…
 
Zarábanie peňazí na blogoch a tu si nájdete množstvo tipov, ako to dobre robiť na weboch.
http://www.problogger.net/
Najväčšia stránka pre on-line prácu
http://www.elance.com/p/how-it-works.html
Chcete sa zviditeľniť na internete? Potrebujete množstvo spätných odkazov? Chcete si zvýšiť návštevnosť? V tom prípade potrebujete umiestniť svoje stránky do slovenských a českých katalógov a vyhľadávačov.
http://registraciadovyhladavacov.hostujem.sk/
Rady k zvýšeniu návštevnosti web stránok a internetových obchodov. Chcete viac zarobiť? Chcete zvýšiť návštevnosť web stránok či obchodu?
http://www.reklama.biznisweb.sk/rady/
 
Nekonvenčné nápady, ako zarobiť peniaze. Zarábanie peňazí na eBay.
http://www.experienced-people.co.uk/1042-top-ways-…
Ide o formu podnikania cez vyhľadávač e-shopov zaradených do kategórií. Dobrá ukážka, ako podnikať cez katalóg e-shopov na internete.
http://www.jahoda.sk/index.php?option=com_content&……
http://www.eshopy.sk/reklama.php
Ponuka spolupráce vložiť logo na stránku.
Ide tu o službu, ktorá spadá do oblasti výmeny spätných odkazov. Teda záujemca si dá na svoj web logo a tak isto spravíte vy na svojej stránke. Spätné odkazy potrebujete na to, aby vás lepšie indexoval hlavne Google vyhľadávač a v tomto vyhľadávaní mali lepšiu pozíciu.