Monitor: Marec – Júl 2013

Aktuálne články a náš komentár.
Snažíme sa sem vyzbierať správy, ktoré závažne a zásadne ovplyvňuju internetový svet v jednotlivých krajinách. Autor obrázku: Christian Bohr (Thommess)
 
 
 
PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
 
Dátum zberu: 2013
Informácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, ľuboš, evka, medveď, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail 
 
 
 
Google zabíja výsledky vyhľadávania
COMMENT: Sledujte vývoj vyhľadávača Google. Skontrolujte si svoje pozície vo vyhľadávači Google aj cez iné IP adresy a prípadne cez proxy, aby ste zistili čo najreálnejšie pozície. Porovnajte si svoje pozície vo vyhľadávači Bingo a Google. Spravte si vlastný názor, ako vás vyhľadáva Google. Uvedomte si zásadne zmenené pravidlá pre SEO, ktoré Google už dávnejšie deklarovalo. Otestovali ste si svoje pozície? Zisťujete, že vás v poradí predbehli webové stránky, ktoré nestoja za nič, alebo majú možno špekulatívny obsah? Z rôznych IP adries vám to dáva rozdielne pozície – možno áno a možno nie. Sami pouvažujte, ako sa zmenilo Google vyhľadávanie a uplatnenie SEO pravidiel. Platia vôbec ešte nejaké SEO pravidlá?
Pôvodný zdroj: 
 
Google a jeho zisky z reklamy sklamali očakávania
COMMENT: Ako je na tom reklama na Google vyhľadávači, Google Youtube alebo Google mail? Spravte si vlastný výskum SEO. Pribúda to alebo ubúda? Asi budeme vnímať pribúdanie. Zmenil sa Google na reklamnú agentúru s prvkami hadge fondu? Aká je biznis dravosť v segmente reklama? A je ešte prioritou Google vyhľadávač alebo sociálna sieť Google+? A čo vývoj umelej inteligencie voči užívateľom vyhľadávača Google?
 
Google+ vs Facebook
COMMENT: Google spoločnosť má dve sociálne siete a to Orkut – India a Brazília a Google+ , druhá najväčšia sociálna sieť po Facebooku. Google+ sa okamžite premosťoval na ostatné aplikácie spoločnosti Google. Premostenie na Android aplikáciu. A aký je súboj Microsoftu, ktorý je hlavný akcionár sociálnej siete Facebook voči Google spoločnosti a sociálnej sieti Google+? Ako zmení sociálna sieť Google spoločnosť? Uvedomte si súboj nadnárodných a celosvetových gigantov Microsoft, Google a aj Apple.
Pôvodný zdroj: 
 
Google + čo najväčší priestor pre grafiku. Hodnotenie reštaurácií a kaviarní klientmi
COMMENT: Súboj Facebook a Google + aj v rovine dizajnovej úpravy svojho prostredia. Facebook ako osobné správičky o sebe, o svojich kamarátoch, pracovníkoch alebo rôzne.
Pôvodný zdroj: 
 
 
Rozdiely medzi Facebook a Google +
COMMENT: Rozdiely medzi Facebook a Google+. Princíp: spoločenstvo, diskutujeme a komunikujeme. Nájdi spolužiaka, bývaleho kolegu alebo vzdialenú rodinu. Nové pripojenia a nové kontakty. Zostať v kontakte so svojimi priateľmi, ktorí sú nejako vzdialení od vás. Jeden kruh pre rodinných prislušníkov, jeden kruh pre kolegov z práce a iné kruhy pre rôzne oblasti. Na Google+ nie je reklama ako na Facebooku. Možnosť stretnutí a propagácia internetových akcií.
Pôvodný zdroj: 
 
Google+ si to rozdáva s Facebookom
COMMENT: Ako vznikol Facebook a kto ho založil? Neboli to tak trochu bývalí zamestnanci Google? Ako rýchlo napreduje Google+? A uvedomte, si akú má základňu pre svoje služby Google + a Facebook.
Pôvodný zdroj: 
 
10 dôvodov, prečo je Google+ lepšie ako Facebook
COMMENT: Google + sa nebezpečne driape na prvé svetové miesto a to závratnou rýchlosťou. Nezatočí sa niekomu z takéhoto rýchleho postupu hlava? Množstvo rôznych služieb a ich aplikácií sa rýchlosťou blesku premosťujú na sociálnu sieť Google+
Pôvodný zdroj: 
 
Google+ predbehne Facebook v roku 2016?
COMMENT: Snaha do Google + integrovať a premostiť čo najviac aplikácií spoločnosti Google. Google + upraviť špeciálne pre jednotlivé oblasti sveta. Integrovať do Google + všetky druhy sociálnych sietí a štrukturovať ho aj podľa profesií, vekových kategórií a záujmových skupín. A vlastne takto konkurovať celej oblasti sociálnych sieti. Analýza lokálnych sociálnych sietí a konkurečná rivalita.
Pôvodný zdroj: 
 
Google vyhľadávač sa načítava rýchlejšie pre jeho jednoduchosť a rýchlosť načítania je dôležitá
COMMENT: Google vyhľadávanie je rýchle. Prechádza zmenami, a tak isto spôsob zaradenia webových stránok sa mení. Menia sa aj pravidlá umiestnenia.
Pôvodný zdroj: 
 
Google vs Seznam
COMMENT: Tak títo dvaja si to rozdávajú ako sa patrí a je to takpovediac skoro remízové a vlastne je to pre Seznam.cz voči Google.cz poriadny úspech. Národný vyhľadávač Seznam počíta s lojálnosťou Čechov a chuťou pre všetko české. A tak Seznam má svoje sociálne zázemie a podporu postavenú často aj na nacionálnom prvku robiť si internet tak po česky, ako vepřo, knedlo, zelo. Je dobre sledovať ako sa vyvíja tento súboj a kde si svoje smerovanie zacielil vyhľadávač Seznam.cz. Dá sa poučiť, ako organizujú reklamu a aké rôzne služby a aktivity ponúka voči svojim klientom a nadšencom. Skúste sa inšpirovať.
Pôvodný zdroj: 
 
Pár postrehov, ako hľadá Google a Seznam
 
Ako prinášajú firmám návštevníkov Google a Seznam
 
 
Vyhľadávač Qwat a o čom to je?
COMMENT: A trochu sa pozrieme na prostredie Francúzska a tu sa objavujúci netradične koncipovaný nový vyhľadávcač. A tak si ho skúste pozrieť, ako funguje. Možno vás to niečím inšpiruje.
Pôvodný zdroj: 
 
Francúzsky vyhľadávači Qwant
 
Qwant alternatíva voči Google
 
Qwant nový vyhľadávač vo Francúzsku
 
Internet na Slovensku zrýchlil za 10 rokov skoro 400 násobne
COMMENT: Určite si niektorí z vás pamätajú na prvé začiatky surfovania po internete. Modem pripojený cez telefónnu linku, „závratná“ rýchlosť 4 kB/s, pripojiť len raz-dvakrát do týždňa, aby sme neprešvihli limit dát. Ale boli sme šťastní, že sme na internete a spoznávame svet. Dnes frčíme na optike závratnou rýchlosťou, celý svet máme okamžite v počítačoch, tabletoch, mobiloch. Nech žije technologický pokrok.
Pôvodný zdroj: 
 
Internet bude všade
COMMENT: Google je známy svojimi inovatívnymi prvkami vo svete počítačových technologií. Ani v tomto prípade nesklamal, dobrá a zaujímavá myšlienka wifi zariadenia na balónoch. Uvidíme, ako to dopadne.
Pôvodný zdroj: 
 
Google trvalý pokles v Číne pokračuje
COMMENT: Problematika vyhľadávača Google v Číne je celkovo zložitá a to z dôvodu spôsobu realizácie demokratickej spoločnosti západného typu. A tak isto čínsky hektizmus a chuť si robiť internet podľa svojho. A tak sa Google spoločnosť stiahla do Honkongu a odtiaľ operuje do čínskeho internetu. Je zaujímavé sledovať rast čínskeho internetu a tu fungujúcich vyhľadávačov ako je Baidu a iné. Čínske prostredie je špecifické a príliš sa z neho nedajú preberať skúsenosti a aplikovať ich do našej praxe. Už to strašidelné písmo robí v hlave horor ako sa patrí.
Pôvodný zdroj: 
 
 
Pozrite si domovskú stránku Baidu
 
Grafy zobrazujúce pád Google v Číne
Baidu buduje umelú inteligenciu
 
Baidu inteligencia smeruje do sveta
 
Ambiciózne Baidu smeruje do Ameriky
 
SEO pre Baidu
 
Baidu a situácia Google na čínskom trhu
 
Baidu a Google a ako si stoja v Číne
 
 
Ruský vyhľadávač Yandex
Wikipedia o Ruskom vyhľadávači Yandex
 
Porovnanie Yandex a Google
 
Google súboj s Yandex a kam sa to uberá?
 
Je Yandex jednoducho ruské Google?
 
Rozdiely medzi Google.ru a Yandex
 
Súboj vyhľadávacích gigantov
 
Aktuálne správy o Yandex
 
 
Južná Kórea: Vyhľadávač – blog – spravodaj Naver
COMMENT: Naver je vyhľadávač, ktorý si to v Južnej Kórei rozdáva s Google a zatiaľ v tomto súboji vychádza ako víťaz. A je dobre si pozrieť, prečo je tomu tak a čo si z toho zobrať pre svoju vlastnú aktivitu na svojich web aplikáciách. Ako je vlastne možné, že Naver dáva do tela Google? Na čom je postavený tento kórejský vyhľadávač? Alebo je to iba kombinácia vyhľadávača a komentárov z blogov?
Pôvodný zdroj: 
 
Keď zaujme video o vyhľadávači Naver
 
Pozrite si domovskú stránku Naveru
 
Prečo Google nemože byť 1 na kórejskom trhu
 
Aktuálne správy o Naver
 
Porovnanie Naver a Google
 
Môže mať Naver obavy z Google v Južnej Kórei?
 
Naver nemá záujem o seo a prvné pozície sú platené
 
Pár myšlienok o Google v Južnej Kórei
 
 
Aktuálne články a bez komentára
Nájdete si tu náš výber správ z prostredia internetového sveta. Pokiaľ vás niektorá správa zaujala, tak si ju kliknite a preštudujte. Nezbierame celkový prehľad, ale iba to, čo nás zaujalo a dovolí lepšie a reálnejšie chápať dianie na internete. Tak isto sem dávame správy niečím zaujímavé. Nie je to nejako ucelený zber a ide skorej o voľné vyhľadanie z určitých zdrojov.
 
Kdeže USA, najvýkonnejší počítač majú Číňania
Hasta la vista, AltaVista! Yahoo posiela legendu do histórie
Tento „časostroj“ zaznamená každý váš krok
Google hľadá dobrovoľníkov na nasnímanie prírody
Na sociálnych sieťach pribúda seniorov a ľudí bez práce
 
Užívatelia internetu hľadajú spôsoby, ako sa brániť sledovaniu
Instagram má 130 mil. aktívnych užívateľov
Internet na streche sveta: LTE už i na Mount Everestu
Google spúšťa Diagram poznatkov. I v češtine pozná skladateľa Smetanu od „smetany“ na šľahanie
Za čo Yahoo! zaplatí cez miliardu dolárov? Tumblr je niečo ako Instagram pre blogy
 
Sociálna sieť pre mŕtvych DeadSoci.al umožňuje poslať odkaz zo záhrobia
Microsoft už nechce jen studenty, otevřel sociální síť So.cl všem
Microsoft vs. Facebook: Je lepší zaplatit miliardu za patenty, nebo sociální síť?
Facebook za miliardu dolarů kupuje Instagram. Dal za něj dvakrát více, než musel
Sociální síť, jak ji neznáte: Facebook vymazal Rusko a Čínu z mapy světa
 
Apple a Microsoft vytvárajú technickú koalíciu a vytvárajú opozíciu proti Google
Internet Explorer už tri roky napína svaly – pomocou IE Test Drive
Po tovar si Slováci najradšej chodia osobne
Rozhovor s odborníkom na IT právo
Explorer 10 chráni pred vírusmi viac ako konkurencia
 
Internet sk zrýchlil za 10 rokov takmer 400 násobne
Clipboard umožní zdieľať časti webových stránok
10 dôležitých faktov o sociálnej sieti Twitter
Ukážky kreatívnych Facebook profilov.
10 najväčších fanúšikovských stránok na Facebooku
 
Zarábajte na obsahu so službou Google Consumer Surveys
Google oslavuje 13 rokov, čo dosiahol?“
Google Chrome bude schopné komunikácie v reálnom čase
Slovenský Google oslavuje druhé narodeniny
Google zverejnil štatistiky: Čo hľadali Slováci tento rok najviac?
 
Google spustil na Slovensku novinku: S ňou sa už nestratíte!
Google a ďalšie internetové giganty budú robiť svoje vlastné čipy
Zoznam.sk si to rozdáva s Azet.sk 
Leto zamiešalo poradím slovenských webov. Aj na najvyšších priečkach (návštevnosť)