Iné možnosti

Vyzbierali sme ďalšie možnosti pre spätné odkazy ako počítadlá, SEO nástroje, Facebook webová aplikácia, PR články, Twitter, pagerank ikonky, Blogger
 
 
 
PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
http://www.cimax.sk/lieky

Informácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, luboš, evka, medved, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail 

 

Dátum zberu: r. 2011
Počítadlo
Aj registrácia do počítadla a umiestnenie na vašu web stránku je zároveň odkaz na váš web. A zase bod do množiny už získaných bodov pageranku. Počítadlo je zároveň aj biznis nástroj, aby klienti vedeli o návštevnosti a dianí na stránke. A je to aj pre vás ukazovateľ na sledovanie diania na stránke. Počítadlo vás naučí podnikať na základe štatistických údajov a nie ako ste sa práve dnes vyspali alebo akú kocovinu v gebuli máte.
http://apoort.net/pocitadlo-navstevnosti

SEO testovacie nástroje
Ďalšie možnosti, ako zanechať niekde stopu v podobe vašej web stránky a vyhľadávače si to zaindexujú. Bohužiaľ, je veľa nástrojov SEO, ktoré majú testovacie okná, ale málo, ktoré o vás uložia aj informácie do svojho obsahu na dlhšie. A dovolím si tvrdiť, že robia chybu, mohli by tvoriť vlastný obsah a možnosť klientovi prísť znova a mal by tu o sebe určitý archív. A tak škodia sami sebe a neuplatňujú biznis nástroje v dostatočnom rozsahu. Samozrejme SEO nástroje by mali byť súčasťou biznis procesov úplne bežne. Nepoužívanie biznis nástrojov v internetovom prostredí robí z vás podnikateľa zo stredovekej mučiarne. Niekoľko typov je nižšie.
 
Facebook webová aplikácia
A tu je iná možnosť posilniť svoje podnikanie a to na základe operácií na najväčších sociálnych sieťach. A to hlavne kvôli pageranku a jeho navyšovaniu a tak isto budovaniu svojich bilbordových plôch pre získanie ďalšej návštevnosti vašich stránok. No pozor na to, aby vás sociálne siete nenacucali do seba a aby ste im bezplatne nevytvárali ich webové prostredie. A hlavne pre pagerank použite napríklad Facebook webovú aplikáciu a nie osobný profil.
Zoznam najlepších Facebook stránok:
Najlepšie stránky – ukážka:
 
PR články
Máte možnosť tvoriť obsah svojich stránok na základe komerčných článkov. Nepíšte brutálne komerčné články, ktoré sa skorej podobajú na chválospev alebo návod na použitie tovaru. Skúste písať tak, aby človek po jeho prečítaní neosprostel. Píšte to pestro a poskytnite užívateľovi aj pridanú hodnotu o niečom dobrom na internete. A nezabúdajte, že každý PR článok je aj bod do pageranku a to vtedy, keď tam pridáte aj odkaz na vás. Tvorte obsah svojho webu PR článkami. Vyhľadávače to lepšie indexujú.
 
Twitter
Každá webová aplikácia by si tak isto mala zakladať odkazy, čo robí, v krátkych správach na svojej webovej stránke. A znovu je tu vaša reklama. Napr. sa pokúste chápať Twitter ako váš reklamný bilboard a systém sťahovania záujemcov na vašu stránku. Nehovoriac, že zase získavate indexovanie a body do pageranku.
Zoznam najlepších stránok na Twitteri
Najlepšie stránky – ukážky:
 
Pagerank ikonky
Paradoxne aj registrácia na web stránky, ktoré poskytujú ikonku pageranku na vašu webovú stránku je bod do vyššieho pagerankového indexu. Ikonka pageranku funguje na celú webovú stránku ako jeden celok, ale aj pre jednotlivé podadresy. A tak to vhodne využite. A je pre biznis a podnikateľov vhodné, aby si o vás robili pohľad cez pagerank ikonku.
 
Blogger
Na jednej strane by si webová stránka mala zakladať blogy a ukladať tu napríklad niečo ako PR články – rozumej článok napísaný za biznis zámerom, ale vždy tak, aby to nebilo do hlavy. Na každom blogovacom prostredí sa získavajú body do pagerankov.
Zoznam najlepších stránok na blogoch
Najlepšie stránky – ukážky: