Free na internete

Spracovali sme pre vás materiál, ktorý sa zaoberá skoro všetkým, čo je na internete bezplatne pod označením FREE. Spravíme si prehľad o tom, čo do free patrí a kde si to nájdete. Zamyslíme sa nad podnikaním za účasti free ponuky. Celkovo preberieme zásady podnikania v silnom komerčnom prostredí. Ako na začiatok znížiť náklady na internetové podnikanie. Ako podnikať, keď dávate klientom veľa bezplatne a prečo sa tak robí.

 

PRINÁŠA NÁŠ SPONZOR: CIMAX/ZDRAVIE
http://www.cimax.sk/lieky

 

Dátum zberu: 2015

fotoInformácie spracoval free poradca – Hattas Peter a jeho dobrovoľní internetoví ” TERMITI” a menovite jarda, luboš, evka, medved, zoltoš, egypťanka, mamut, martin a iná háveď. Kontakt na vaše prípadné otázky: e-mail

 

 

Čo je free? Marketingový nástroj Internetový marketing Hry TV Telefonovanie Rádio Translátory Softvér a aplikácie E-mail Kancelársky program Textový editorCMS Videá Webhostingy Sociálne siete Antivírus Filmy Fórum software

 

E-shop Templates Ikony a emotikony Font písma Logo softvér Banner tvorba Proxy server Validátory zdrojového kódu Screenshot Textúry Fotobanky Programy na výmenu banerov Programy na správu reklamy Programy na aukcie

 

Programy na porovnávanie cien Programy pre inzerciu 2D softvér 3D softvér Web doplnky – počasie Účtovnícky softvér Mapy Knižnice máp OS Linux Seo správa Knihy Blogovanie Web štatistické nástroje Testovacie nástroje

 

CMS matrix Úložisko Warez fóra Inzercia Dobrovoľníci Darovanie Charita Cestovné informácie

 

Čo je to FREE – zadarmo?
COMMENT: Rozoberieme si, čo sa dáva pod označenie free, bezplatne, prípadne ako darček, možno ako pozornosť a keď vám niekto daruje dom, tak to už môže byť aj doslova úplatok. Ale to pri free nie je nikdy isté, čo to je a môže to byť mačka vo vreci – teda aj niečo podozrivé a rizikové.

 

Čo je free a prečo a často akože free?
COMMENT: Ako si vysvetľovať free? Teoretická rovina hovorí, že všetko, čo spadá pod toto slovo je nám k dispozícii a nemusíme za to nič zaplatiť, dať, odovzdať a podobne. Teoreticky by to sedelo. Prakticky si môže slovo free kde kto rôzne vykladať a chápať. V najhnusnejšom prípade je free iba naoko, aby ste klikli. Free je niečo ako darček za váš prejavený záujem. Alebo ako niečo, čo vám dovoľuje prekonať na začiatku nedôveru, neistotu a pochybnosti o dobrých úmysloch predajcu. A to je v pohode. Ale doporučujem vždy opatrnosť a neponáhľať sa s prijatím darčeka.

 

Free ako prostriedok pre vývoj aplikácie a free pritiahne dobrovoľných testerov. Free ako prostriedok vlastnej reklamy. Free ako prostredie pre relizáciu reklamy. Free ako protest určitej komunity voči prílišnej komercii. Free ako prostriedok zaostávajúcej konkurencie. Free ako odmena pre klientov. Free ako pomoc klientovi vstúpiť do vzájomného styku. Free ako prostriedok šetrenia počiatočných nákladov. Free ako prostriedok vyššieho zisku. Čiastočné free a časť platená ako lepšia kvalita za nižšiu cenu. Free ako bezplatný nástroj pre vlastný rozvoj a získanie osobných skúseností.

 

Čo všetko a kde na internete môže postihnúť FREE?
COMMENT: No, je skoro zázrak na internete nájsť web, ktorý neponúka niečo free a podobne. Samozrejme, to trochu preháňam. Free je marketingový nástroj a je uplatnený rozsiahlym spôsobom. Aspoň orientačne, kde všade ho nájdete a kde všade by ste ho mohli aplikovať.

 

Free hry, free tv, free skype, free rádio, free MP3, free translátory, pre softvér, free mail, free kancelárske prostredie, free wordpress, free videá, free webnosting, free úložisko, free facebook, free google+, free antivírus, free filmy, free informácie, free wikipedia, free fóra, free testovanie, free vyhľadávače, free poradne, free blog, free chat, free proxyserver, free warez, free obrázky, free album, free inzercia, free správy, free výmenná reklama, free reklama, free darčeky, free súťaže, free matrix, free štatistika, free niekoho obdarovať, free dobrovoľníctvo, free charita, free požička, free cestovné informácie, lastminute, free knižky

 

Naspäť

 

Marketingový nástroj pre uplatnenie FREE
COMMENT: Kým sa pustíte do hlbšieho chápania marketingového nástroja free – zadarmo, tak je rozumné aspoň mať nejaký prehľad, o čom sú marketingové nástroje. A keď je tu niekto zdatný v marketingu – tak to je len super.
WIKI: Tieto organizácie prijímajú také opatrenia, ktorých cieľom je ponúknuť zákazníkovi viacej ako ostatný. Výrobky danej služby s čo najväčšou pridanou hodnotou, v správny čas, v ideálnom mieste za vhodnú financií. Podľa väčšiny definícií je marketing chápaný ako proces zameraný na zákazníka. Všetkými činnosťami firmy od zaistenia zdrojov, cez logistiku, výrobu, skladovanie prebieha marketing. Až po predaj zaistenie popredajného servisu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Marketing
http://en.wikipedia.org/wiki/Marketing

 

COMMENT: Free ako marketingový nástroj je nesporne položka, ktorá ide do nákladov. Časť ako nutná reklama pre nové produkty alebo ich zdokonalené verzie. Nutná potreba informovať spotrebiteľov o možnosti zakúpiť nový produkt. Ale free môže v sebe skrývať boj proti konkurencii v zmysle lepšie, keď tu bude u nás free ako u konkurenta. A keď si klienta máme udržať, tak mu musíme dať lepšie free ako konkurent. Má to svoju logiku. Pokiaľ je konkurencia príliš silná, málo odberateľov a veľa dodávateľov a trh je presýtený, tak free služby a rôzne drobnosti lákajú kupujúcich k tomu, čo dáva viacej a dokáže tieto náklady zvládnuť a produkovať zároveň aj zisk. Je nutnosť náklady na free znižovať a to tak, že napríklad free mailové prostredie vyvíjate u klientov, ale výsledný produkt predávate veľkým spoločnostiam a štátnym inštitúciám. Teda z free klientov robíte testerov a tým, že to testujú zadarmo, znižujú náklady na testovanie. A potom sa vo free prostredí objaví aj reklama a aj tá sa vyvíja, aby ju v prostredí free mailu organizovala umelá inteligencia. A potom tu zrazu vyskočí iná jedinečnosť a to celkové budovanie inteligentných systémov pre vládne inštitúcie a nadnárodné spoločnosti. V horizonte desiatok rokov vlastne daná spoločnosť, ktorá takto postupuje, príde k mimoriadne výdatným príjmom a ziskom. Pokiaľ za free je vývoj umelej inteligencie, tak dané spoločnosti sú schopné dlhodobo doplácať na free, ale v konečnom dôsledku na free zbohatnú. A prečo potom nerobiť free? (Autor nezodpovedá za škody spôsobené aplikáciou jeho doporučení v praxi. Poradca Hattas Peter )

 

Naspäť

 

Internetový marketing
Ďalší pojem, ktorý je v súvislosti s internetovým marketingom používaný, je e-business. E-business je nazývaná obchodná aktivita, ktorá prebieha prostredníctvom informačných technológií a zahŕňa digitálny online komunikáciu, online výskum, ale aj online marketing.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Internetov%C3%BD_mark…
http://en.wikipedia.org/wiki/Online_advertising

 

COMMENT: Samozrejme, iný pristup je tých, ktorí vedia dobre o free možnostiach a ako ich uplatňujú nadnárodné spoločnosti, veľké internetové spoločnosti a iné firmy. Podľa toho, ako ste veľký, sa staviate a vykonávate free. A zaujímavý je projekt vystavať svoje podnikanie na praktizovaní všetkého free na internete pre vaše ciele. Niekto menší príde podnikať na internete a pokiaľ chce uspieť, bude musieť aspoň 10 rokov financovať a spravovať nejaký ten projekt a iba tak ho dokáže dostať z pásma začiatkov do pásma prosperujúceho projektu. Ale ako to spraviť bez rizika straty financií, pokiaľ projekt nebude úspešný? Alebo osoba nemá na začiatok potrebný kapitál – teda dosť finančných prostriedkov, ale zato má mnoho času a chuti pracovať. Tak by si mal dobre preskúmať, čo je na internete free a ako to jedinečne použiť a svoje dlhoročné náklady znížiť na rozumné minimum. Ako si vystavať internetovú kanceláriu bezplatne. Ako si vybudovať systém pre vlastnú reklamu vo vlastnom budovanom vyhľadávači. Ako využiť wordpress a jeho komunitu, kde je free a free bohato. Ako účinne získať a spracovať informácie a ako do nich dostať reklamu internetových gigantov a ešte získať aj priame prostriedky na pokrytie poplatkov za prenájom miesta na serveri. Ako si dať pozor, aby vás niektorý gigant nepohltil a veci sa neotočili a mal z vás viac príjmov, ako je treba. Ako začať podnikať na internete, aby som nakoniec bol úspešný a neskrachoval. Premýšľajte a komunikujte na túto tému. Nie je to jednoduché? Musíte premýšľať a to bolí. Mali by ste si spraviť nejaké minimálne základy marketingu, zaškoliť sa bezplatne na internete a použiť na to zdroje na Wikipédii. Ako začať nie s webom, ale s vyhľadávačom danej témy, ktorú idem robiť a v ktorej budem podnikať. Pokiaľ začnete iba s webom a nie vyhľadávačom danej oblasti, tak to nebude rozumný krok. Tu si naštudujte, čo všetko je free na internete a čo musíte spraviť, aby ste to úspešne využili a ako sami úspešne uplatníte free pre svoje podnikanie na internete. Nech sa vám darí. (Autor nezodpovedá za škody spôsobené aplikáciou jeho doporučení v praxi. Poradca Hattas Peter )

 

Naspäť

 

FREE hry
Zoznamy hier, ktoré je možné stiahnuť do počítača alebo hrať online alebo v mobiloch
http://www.freegame.cz/
http://www.zahraj.sk/
http://www.superhry.cz/
http://plnehry.idnes.cz/
http://www.slunecnice.cz/zabava-a-volny-cas/hry/
http://www.stahuj.centrum.cz/hry_a_zabava/
http://pauzicka.zoznam.sk/
http://www.hrykestazeni.eu/
http://mob-core.com/sk/android_games/
http://www.onlinovky.cz/
http://www.shockwave.com/home.jsp
http://www.supergames.cz/

 

supergames_cz

 

FREE TV
Sledujte televíziu online, priamo vo vašom prehliadači
http://streema.com/tv/
http://tvplayer.com/
http://www.hulu.com/
http://tv.blbne.cz/
http://wwitv.com/news_tv_live/index.html
http://www.spustit.sk/tv-joj-online-zdarma/
http://zivetv.cz/
http://tvzdarma.eu/
http://onlineprenosy.com/

Veľký prehľad online televízií a rádií
http://apoort.net/podnikanie-cez-internetovu-telev…

 

Naspäť

 

FREE telefonovanie
Telefonovanie, videohovory a konferencie, posielanie správ je v dnešnej dobe samozrejmosť.
http://www.skype.com/cs/
http://www.ventrilo.com/
http://www.teamspeak.com/
http://wiki.mumble.info/wiki/Main_Page
https://messenger.yahoo.com/
http://www.oovoo.com/home.aspx
https://jitsi.org/
https://www.google.com/hangouts/
http://www.viber.com/

 

FREE rádio
Chcete mať vlastné rádio? Žiadny problém
Jeden z najlepších serverov, ktorý máme overený v praxi a používame niekoľko rokov
http://www.listen2myradio.com/index.php
K tomuto serveru sa pripájate cez winamp s doinštalovaným pluginom shoucast
http://www.winamp.com/
http://www.shoutcast.com/BroadcastNow
Vyskúšajte aj ďalšie free stream servery
http://myradiostream.com/
http://www.caster.fm/
http://icecast.org/

 

caster_fm

 

Naspäť

 

FREE translátory
Tie najlepšie translátory alebo prekladače vám preložia texty z akéhokoľvek jazyka. Medzi tie najlepšie určite môžeme zaradiť translator Google
https://translate.google.com/
Samozrejme k dispozícii máme aj ďašie
http://www.bing.com/translator/
http://slovnik.azet.sk/
http://www.prekladac.info-online.sk/
http://prekladac.net/
https://www.online-slovnik.cz/prekladac
https://www.translate.com/
http://webslovnik.zoznam.sk/prekladovy-slovnik
http://www.frengly.com/

 

FREE softvér a aplikácie
Zoznamy stránok, na ktorých je veľa programov voľne k stiahnutiu pre rôzne operačné systémy
http://www.freeapps.co.uk
http://www.thebestapplications.com/
http://en.softonic.com/s/free-application
http://www.freedownloadscenter.com
http://www.slunecnice.cz/
http://downloads.zoznam.sk/
http://tahaj.sme.sk/
http://www.stahuj.centrum.cz/
http://download.chip.eu/cz/
http://www.bestfreewaredownload.com/
http://www.freewarehome.com/
http://www.zoznam.sk/katalog/Pocitace-internet-ele…
http://www.azet.sk/katalog/freeware-a-shareware/3/
http://katalog.estranky.cz/slovo/free-software
http://www.freewarefiles.com/
http://www.soft-go.com/
http://www.techsupportalert.com/

 

Naspäť

 

FREE e-mail
E-mailovú poštu dnes už používa skoro každý, ak sa vám nepáči terajší poštový klient, môžete vyskúšať iný z uvedeného zoznamu. Medzi najlepších určite patrí gmail od Googlu
http://www.gmail.com/
http://www.zoho.com/mail/
https://login.yahoo.com/config/login_verify2?&#038…;.src=ym
http://www.gmx.com/
http://www.mail.com/mail/#.1258-header-nav1-2
http://www.microsoft.com/en-us/outlook-com/
http://www.mail2world.com/
https://www.hushmail.com/
https://www.inbox.com/login.aspx
http://www.mail.lycos.com/

 

FREE kancelársky program
Páči sa vám MS Office, ale je pre vás drahý? Free alternatívy sú tiež na vysokej úrovni a dokážu skoro všetko ako platené verzie
http://www.openoffice.org/
http://www.libreoffice.org/
http://docs.google.com/
http://www.wps.com/
http://www.kingsoftstore.com/index.html
http://www.freeoffice.com/

 

freeoffice_com

 

Naspäť

 

FREE textový editor
Ako už názov napovedá, textové editory slúžia na úpravu textov. No nielen na to, v tých lepších môžete dokonca programovať
http://www.pspad.com/sk/
http://notepad-plus-plus.org/
http://gottcode.org/focuswriter/
http://jsimlo.sk/notepad/
http://www.sublimetext.com/

 

FREE CMS
Tvorba vlastných web stránok nebola nikdy tak jednoduchá. Pomocou CMS si web môže spraviť hocikto. Najznámejšie systémy sú zadarmo
https://wordpress.org/
https://www.drupal.org/
http://www.joomla.org/
Alebo si vyberte z 319-tich CMS-iek podľa vlastného uváženia a zároveň je možnosť vyskúšania priamo na tejto stránke
http://www.opensourcecms.com/

 

FREE videá
Myslím, že tieto dva najznámejšie weby netreba vôbec predstavovať
http://www.youtube.com/
http://vimeo.com/

 

Naspäť

 

FREE webhostingy
Pre začínajúce projekty je dobré využiť free webhostingy, kde si svoju stránku uložíte, vyladíte, vyskúšate a otestujete. Väčšinou k nej dostanete aj subdoménu, takže ozaj je všetko zadarmo
http://www.endora.cz/
http://www.php5.sk/
http://www.hostuju.cz/
http://www.webzdarma.cz/
http://www.estranky.sk/
http://szm.com/freehosting/

 

szm_com_freehosting

 

FREE sociálne siete
Azda nikto nepochybuje, že fenoménom dnešnej doby sú sociálne siete. Zdieľajte fotky, obrázky, videá, zoznamujte sa a bavte sa
https://www.facebook.com
https://twitter.com/
https://plus.google.com/
https://www.linkedin.com/
https://www.pinterest.com/
https://www.tumblr.com/
http://instagram.com/
https://www.flickr.com/
http://vk.com/

 

Naspäť

 

FREE antivírus
Zabezpečenie počítača má byť na prvom mieste a antivírusové programy nám ho pomôžu udržať na vysokej úrovni. Možností je dosť, je z čoho vyberať
http://www.eset.com/sk/download/testovacia/
http://www.kaspersky.com/
http://www.avg.com/
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows/product…
http://www.avira.com/
http://www.avast.com/cs-cz/index
http://www.trustport.com/cz
http://cz.norton.com/
http://www.vipreantivirus.com/VIPRE-Antivirus/
http://www.pandasecurity.com/slovakia/
http://home.f-secure.com/en_global/

 

FREE filmy
Vo voľných chvíľach si pozrite dobré filmy online alebo si ich stiahnite do počítača
http://www.freefilm.cz/
http://www.onlinefilmyzdarma.eu/
http://www.onlinefilmykeshlednuti.cz/
http://www.playfilm.cz/
http://filmycz.com/
http://www.niside.cz/
http://filmy.kinotip.in/
http://www.hdvideofilmy.cz/
http://www.filman.cz/

 

www_filman_cz

 

Naspäť

 

FREE fórum software
Advanced Electron Forum Details
AEF má veľmi jednoduchú a ľahko použiteľnú správu ovládania a inštalácia tohto softvéru je hračka! Môžete nainštalovať nové témy, prispôsobiť témy tak, ako chcete.
http://www.anelectron.com/

Beehive Forum Details
Beehive je open-source projekt pre vytvorenie vysoko konfigurovateľného frameworku na založenie diskusného fóra.
http://www.beehiveforum.net/

EvilBoard Details
EvilBoard je výkonný softvér pre ľudí, ktorí hľadajú ľahko použiteľné fórum s WYSIWYG editorom a ľahko použiteľným admin panelom. EvilBoard je to, čo práve hľadáte! Pozrite sa na to!
http://sourceforge.net/projects/evilboard/

FluxBB Details
FluxBB je rýchly, ľahký, užívateľsky prívetivý softvér fóra pre vaše webové stránky.
http://fluxbb.org/

miniBB
Je samostatný, open source program pre budovanie svojho vlastného internetového fóra, je zadarmo na stiahnutie a vysoko prispôsobiteľné. V porovnaní s iným softvérom na trhu, miniBB proste prináša to, čo je vytvorené pre jednoduchosť, ľahkosť a rýchlosť.
http://www.minibb.com/

MyBB
MyBB je zadarmo a open source, intuitívny, rozšíriteľný a neuveriteľne výkonný softvér pre fóra, ktorý ste hľadali.
http://www.mybb.com/

myUPB Details
Po opustení posledného vývojára v máji 2014 je vývoj tohto projektu neistý.
http://basildon.com/upb/index.php

Nearforums Details
Budete mať jednoduché a výkonné diskusné fórum pre váš web nainštalované v priebehu niekoľkých minút a to zadarmo.
http://www.nearforums.com/

NextBBS Details
n2 je výsledkom zlúčenia dvoch vzrušujúcich fórum softvérov: wtcBB a nextBBS. Je to ľahko ovládateľný a ľahko administrovaný.
http://www.nextbbs.com/

NuclearBB
Vďaka modernému rozhraniu NuclearBB je jednoduchý, ale dômyselný softvér vhodný pre všetky webové stránky bez ohľadu na ich žáner.
http://www.nuclearbb.com/

OvBB
OvBB je ľahký a rýchly diskusný systém, ktorý napodobňuje vBulletin 2 vo vzhľade a správaní a obsahuje nové vlastnosti a funkcie.
http://sourceforge.net/projects/ovbb/

Phorum
Vývojári Visage dizajn sú hrdí na vytváranie softvéru, ktorý je navrhnutý na splnenie rôznych potrieb rôznych webových stránok bez obetovania výkonu alebo funkcií.
http://www.phorum.org/

phpBB
The, free, open source bulletin board software
http://www.phpbb.com/

punBB
Jeho prvoradým cieľom je byť rýchlejší, menší a menej graficky náročný v porovnaní s inými diskusnými fórami. PunBB má menej funkcií ako v mnohých iných diskusných fórach, ale je všeobecne rýchlejší a výstupy sú menšie.
http://punbb.informer.com/

SMF – Simple Machines Forum
Simple Machines Forum je zadarmo, profesionálny kvalitny softvér, ktorý vám umožní nastaviť svoj ​​vlastnú online komunitu v priebehu niekoľkých minút.
http://www.simplemachines.org/

 

www_simplemachines_org

 

TikiWiki CMS-Groupware
Tiki má všetky integrované funkcie voliteľné, takže si môžete vybrať presne to, čo práve potrebujete a aktivovať tie, ako sa vaše potreby vyvíjajú. Prečítajte si hlavné dôvody pre použitie Tiki, potom začnite s Tiki dnes.
http://info.tiki.org/tiki-index.php

Unclassified NewsBoard
Je open-source, PHP-založené internet buletin board, väčšinou ako tie, ktoré už možno poznáte. Ale rozdiel je v mnohých detailoch, ktoré vám uľahčia život.
http://newsboard.unclassified.de/

Vanilla
Vanilla poskytuje cloud a open source Community Forum Software, ktorý poháňa diskusné fóra na 757.100 miestach. Vyrobené pre flexibilitu a integráciu, Vanilla je najlepšie, najvýkonnejšie riešenie na úrovni budovania komunity na svete.
http://vanillaforums.org/

Viscacha
Viscacha je zadarmo forum systém s integrovaným systémom pre správu obsahu. Zámerom softvérových inžinierov je spojiť existujúce normy s novými a užívateľsky prívetivými funkciami.
http://www.viscacha.org/

WowBB
Je ľahko použiteľný softvér pre fóra, ktorý vám pomôže vytvoriť komunitu okolo vecí, na ktorých vám záleží.
http://www.wowbb.com/

 

Naspäť

 

FREE e-shop
Začiatky podnikania na internete nemusia byť vôbec ťažké. Stačí doména, hosting, e-shop a ide sa predávať.
http://www.opencart.sk/
http://www.prestashop.com/
http://opensolution.org/shopping-cart-quick-cart.h…
http://www.oscommerce.com/
http://magento.com/
http://www.zen-cart.com/
http://www.eshop-zdarma.cz/
http://www.tomatocart.com/
http://sk.openwinshop.org/
http://www.oscmax.com/
E-shop moduly do CMS Joomla
http://virtuemart.net/
E-shop moduly do CMS Drupal
http://www.ubercart.org

 

FREE templates (šablóny)
Staviate webové stránky a dizajn nie je váš najlepší kamarát? Nájdite si hotovú šablónu a máte o starosť menej
http://www.flashmo.com/
http://www.freecsstemplates.org/
http://www.freephotoshoptemplates.com/
http://www.free-power-point-templates.com/
http://www.freewebsitetemplates.com/
http://www.grafika.zooom.sk/
http://www.massivetemplates.com/
http://www.oswd.org/
http://www.rickyswebtemplates.com/
http://www.templatehunter.com/
http://www.templatekingdom.com/Web-Templates/
http://www.templatemonstersearch.com/
http://www.templatesbox.com/
http://www.templateswise.com/
http://www.vertex42.com/
http://www.websitetemplatesonline.com/

 

www_websitetemplatesonline_com

 

Naspäť

 

FREE ikony a emotikony
Ikona je grafický symbol, ktorý zastupuje určitú funkciu, aplikáciu alebo dokument
http://commons.wikimedia.org/wiki/Template:Emotico…
http://www.allsmileys.com/
http://findicons.com/
http://www.free-emoticons.com/
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Crystal…
http://www.flaticon.com/
http://commons.wikimedia.org/wiki/Crystal_Clear
http://www.iconarchive.com/
http://all-free-download.com/free-icon/
http://dryicons.com/free-icons/
http://www.freepik.com/free-vectors/icons
https://www.iconfinder.com/free_icons

 

FREE font písma
Nielen dizajn robí stránku, ale aj typ písma, vyberte vhodný font pe vašu stránku alebo dokument
http://fontpark.net/
http://www.1001freefonts.com/
http://www.1001fonts.com/
http://www.fonts2u.com/

 

Naspäť

 

FREE logo softvér
Je dobrým zvykom, aby každá webka okrem názvu mala aj vlastné logo, ktoré ju prezentuje. Tieto programy sú priamo na to určené, aby vám uľahčili návrh pekného loga
http://www.simwebsol.com/ImageTool/
http://cooltext.com/
http://onlinelogogenerator.com/
http://www.txt2jpg.com/
http://www.logogenerator.com/logo.php
http://www.mklogo.com
http://www.coolarchive.com/logogenerator.php
http://www.onlinelogomaker.com/

 

FREE banner tvorba
Podobne ako v predchádzajúcom prípade aj na tvorbu banerov môžete využiť free aplikácie
http://puresilvabannermaker.com/
http://www.mybannermaker.com/
http://www.bannercreator.nu/banner-maker.html
http://www.livebannermaker.com/
http://www.bannerfans.com/banner_maker.php
http://www.bannersketch.com/
http://www.banner-generator.net/en/bannergen.php
http://www.simwebsol.com/
http://www.flashbannernow.com/free-flash-banner/ba…
http://www.animationonline.com/
http://www.logofactoryweb.com/

 

Naspäť

 

FREE proxy server
Proxy server je vlastne iný počítač, cez ktorý sa pripájate na internet. Takto máte určitú anonymitu, pretože stránky, ktoré navštívite, nepoznajú vašu skutočnú IP adresu, ale adresu proxy servera
proxyserver.sk
http://anonymouse.cz/anonymizer/
proxybrowsing.com
http://newipnow.com/
http://unblock-proxy.com/
http://byproxyserver.com/
http://freeproxyserver.net/

 

freeproxyserver_net

 

FREE validátory zdrojového kódu
Pri programovaní webu je dobré otestovať, či zdrojový kód spĺňa všetky štandardy pre zobrazenie v prehliadačoch. Na to nám slúžia validátory.
http://validate.yw.sk/
http://www.validatory.sk/
http://validator.w3.org/
http://jigsaw.w3.org/css-validator/
http://htmlhelp.com/tools/validator
http://www.htmlvalidator.com/
http://www.validome.org/
http://validator.aborla.net/
http://schneegans.de/sv/

 

Naspäť

 

FREE screenshot
Potrebujete zosnímať webovú stránku alebo obrazovku? Pomocou jednoduchých nástrojov spravíte screenshot rôznych veľkostí
http://getgreenshot.org/
http://wisdom-soft.com/products/screenhunter_free….
http://www.analogx.com/contents/download/system/ca…
https://chrome.google.com/webstore/detail/cpngacki…
https://chrome.google.com/webstore/detail/alelhddb…
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/firesh…
http://www.shrinktheweb.com/
http://www.picoshot.com/
http://www.page2images.com/

 

FREE textúry
Textúra je určitý typ grafického obrázku, ktorý môžeme použiť napr. na pozadie web stránky, prípadne v grafických programoch aplikovať na nejaký objekt.
http://www.grungetextures.com/
http://www.mega-tex.nl/highqualitytextures/
http://www.textureking.com/
http://freestocktextures.com/
http://www.mayang.com/textures/
http://lostandtaken.com/gallery
http://subtlepatterns.com/

 

Naspäť

 

FREE fotobanky
Obrázky, fotografie sú vhodným doplnkom na každú web stránku. Zdrojov pre inšpiráciu je dostatok, vyberte a sťahujte. Nezabudnite si prečítať licenčné podmienky k obrázku, ktorý sťahujete
http://www.freemediagoo.com/default.asp
http://amygdela.com/stock/
http://imageafter.com/
http://imagebase.davidniblack.com/main.php
http://www.bigfoto.com/
http://www.cepolina.com/freephoto/
http://www.flickr.com/
http://www.fontplay.com/freephotos/
http://www.photl.com/
http://www.freeimages.co.uk/
http://www.freephotobank.org/main.php
http://www.freephotosbank.com/
http://www.freerangestock.com/
http://www.openphoto.net/
http://www.imagetemple.com/
http://www.morguefile.com/
http://www.photorack.net/
http://pixabay.com/cs/
http://www.public-domain-photos.com/
http://www.stockvault.net/
http://www.trackandfieldphoto.com/
http://www.unprofound.com/
http://pixelperfectdigital.com/galleries/
http://www.freefoto.com/
http://animalphotos.info/a/
http://www.freeimages.com/
http://www.freedigitalphotos.net/

 

www_freedigitalphotos_net

 

Naspäť

 

FREE programy na výmenu banerov
Ide o aplikácie, ktoré umožňujú registráciu tých, ktorí majú záujem si vymieňať bannerovú reklamu na svojich a spriatelených stránkach.
http://www.softbizsolutions.com/index.php
http://www.phpwebscripts.com/easy-banner-pro/index…
http://scripts-gate.com/4/easy-banner-pro-banner-e…
http://www.td-systems.com/products.html
http://cxbannerexchange.k7.ro/
http://www.abscripts.com/index.html
http://www.e-topbiz.com/indexes/index2.php

 

FREE programy na správu reklamy
Ide o aplikácie na správu vlastnej reklamy alebo reklamy od iných na vlastných alebo cudzích stránkach
http://www.clippersoft.net/
http://www.adpeeps.com/
http://www.softbizscripts.com/banner-exchange-scri…
http://www.softbizscripts.com/banner-ads-managemen…
http://phpwebscripts.com/admanagerpro/index.html
http://scripts-gate.com/2/ad-manager-pro-script.ht…
http://www.abscripts.com/ab-ads-manager/index.html
http://www.e-soft24.com/ad-management-script-p-388…
http://adagency.ijoomla.com/
http://www.kaonsoftwares.com/eng/ad-network-script…
http://www.phplemon.com/adquick-adbrite-clone.php
http://calendarscripts.info/ad-management-software…

 

Naspäť

 

FREE programy na aukcie
Ide o aplikácie pre vytvorenie systému aukcií na svojej web stránke
http://shopbluesoft.com/product/auction-site-scrip…
http://www.getaphpsite.com/1.html
http://www.softbizscripts.com/auction-software.php
http://geodesicsolutions.com/geocore-software.html

 

FREE programy na porovnávanie cien
Ide o aplikácie dovoľujúce porovnávať ceny služieb a produktov
http://www.kaonsoftwares.com/
http://www.pricetapestry.com/
http://datafeedstudio.com/

 

Naspäť

 

FREE programy pre inzerciu
Ide o aplikácie pre založenie si inzertného webu ako je bežné pri podnikaní v oblasti inzercie
http://www.clscript.com
http://www.appthemes.com/themes/classipress/
http://www.4u2ges.com/
http://www.flynax.com/general-classifieds-software…
http://topclassifiedsoftware.com/
http://www.webscribble.com/products/webclassifieds
http://www.68classifieds.com/
http://www.webscribble.com/products/webclassifieds
http://www.noahsclassifieds.org/index.html
http://geodesicsolutions.com/software.html
http://www.classifiedscript.org/
http://www.softbizscripts.com/
http://open-classifieds.com
http://osclass.org/
http://deltascripts.com/phpclassifieds
http://www.dailywp.com/classified-engine-theme/
http://www.usanetcreations.com/classifiedpro.html
http://www.snoft.com/classified-script.php
http://porkypost.com/classified_software.php
http://www.oxyclassifieds.com/
http://mycraigslistclone.com/index.html
https://www.snetworksclassifieds.com/index.php

 

FREE 2D softvér aplikácie
Grafické editory na úpravu obrázkov, fotiek. Gimp ako výborná free alternatíva ku komerčnému photoshopu.
http://www.gimp.org/
http://sixrevisions.com/graphics-design/10-excelle…
http://www.gimphoto.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_raster_…
http://dead-code.org/home/
http://www.zoner.sk/

 

www_zoner_sk

 

Naspäť

 

FREE 3D softvér aplikácie
3D grafický sofware na tvorbu animovaných filmov, video hier, 3D modelov, efektov. Je zaujímavé, že aj v tejto oblasti sa nájdu programy, ktoré sú zadarmo
http://www.tcad.sk/
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_graphics_s…
http://www.blender.org/
http://www.sketchup.com/
http://www.truevision3d.com/
http://www.daz3d.com/home

 

FREE web doplnky – počasie
Kto by nechcel vedieť, aké počasie bude v najbližších dňoch? Niektoré stránky ponúkajú možnosť zobraziť počasie na vašom webe
http://www.meteopress.cz/
http://www.chmi.cz
http://www.e-pocasi.cz/
http://www.meteocentrum.cz/sluzby/
http://www.in-pocasi.eu/pocasi-na-web/
http://www.in-pocasie.sk/pocasie-pre-web/
http://pocasie.pozri.sk/
http://pocasi.pozri.cz/
http://onlinepocasie.sk/
http://www.shmu.sk/

 

Naspäť

 

FREE účtovnícky softvér
Účtovnícky software pre firmy a podnikateľov nie je síce zadarmo, ale možete vyskúšať aspoň demo veziu
http://www.kros.sk/demoverzie
http://www.stormware.sk/pohoda/start.aspx
http://www.smoneybox.com/sk

 

FREE mapy
Pre cestovateľov tu máme mapy, ktoré vám nájdu správnu cestu do vašej obľúbenej destinácie
http://mapa-mapy.info.sk/
http://mapa.zoznam.sk/
https://www.google.sk/maps/
http://mapy.atlas.sk/
http://mapy.idnes.cz/
http://www.bing.com/maps/

 

FREE knižnice máp
A pre tí, ktorí nechcú cestovať, ale zaujíma ich napr. história, si nájdu mapy v knižniciach
http://www.lib.utexas.edu/maps/
http://www.worldatlas.com/aatlas/world.htm
http://www.nls.uk/maps/
http://www.un.org/depts/dhl/maplib/maplib.htm
http://broermapsonline.org/site/
http://www.justmaps.org/
http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/3felmeres…
http://lcweb2.loc.gov/ammem/gmdhtml/gmdhome.html
http://www.culturalresources.com/Maps.html
http://www.rootsweb.ancestry.com/~usgenweb/maps/

 

Naspäť

 

FREE operačný systém Linux
Alternatíva k operačnému systému Windows. Rôzne linuxové distribúcie sú dnes na vysokej úrovni a oplatí sa aspoň vyskúšať, kedže väčšina je zadarmo a poskytujú aj live verzie, teda nič netreba inštalovať, dajú sa spustiť priamo z dvd.
http://www.ubuntu.com/
http://www.kubuntu.org/
https://www.debian.org/index.sk.html
https://www.debian.org/index.sk.html
http://fedoraproject.org/sk/
http://www.opensuse.org/sk/
https://www.gentoo.org/
http://elementaryos.org/

 

www_gentoo_org

 

FREE seo správa
SEO nástroje by vám mali pomôcť posunúť vašu web stránku na vyššie pozície v Google vyhľadávači (otázka znie, či to platí ešte aj dnes po nástupe kolibríka – nový Google algoritmus)
http://www.ipagerank.org/index.php
http://www.seopanel.in/
http://www.seochat.com/seo-tools/
http://www.iwebtool.com/
http://tools.seobook.com/
http://www.seocompany.ca/tool/seo-tools.html
http://www.selfseo.com/
http://www.seotools.net/
http://www.seotools.com/
http://www.seocentro.com/tools/seo-tools.html
http://www.seotoolset.com/tools/free_tools.html

 

Naspäť

 

FREE knihy
Dnešná doba prináša možnosť čítania kníh v elektronickej podobe. Kníh je dostatok aj na voľné stiahnutie
http://www.ebookeater.cz/
http://eknizky.sk/
http://knihy.rs-design.sk/
http://www.databook.cz/e-knihy-zdarma
http://zlatyfond.sme.sk/autori
http://books.google.com/
http://www.ekniha-zdarma.cz/cs/
http://www.databook.cz/e-knihy-zdarma
http://www.palmknihy.cz/free
http://xbook.cz/

 

FREE blogovanie
Máte plnú hlavu myšlienok, ktoré chcete povedať celému svetu? Nie je nič jednoduchšie, založte si vlastný blog a píšte.
https://wordpress.com/
http://www.blog.com/
https://www.blogger.com/home
http://penzu.com/
http://www.weebly.com/
http://www.wix.com/
http://en.over-blog.com/
http://blog.cz/
https://www.estranky.sk/
https://www.estranky.cz/
http://www.webgarden.cz/

 

Naspäť

 

FREE web štatistické nástroje
Dôležité informácie o návštevníkoch vašich webových stránok získate zo štatistík. Je mnoho stránok poskytujúcich štatistické údaje, ale na prvé miesto určite patrí Google analytics.
http://www.google.com/analytics/
http://www.web-stat.com/
http://piwik.org/
http://www.awstats.org/
http://statcounter.com/
http://www.sitemeter.com/
http://gostats.com/
http://www.w3counter.com/
http://www.onestatfree.com/
http://www.freestats.com/
http://pmetrics.performancing.com/

 

FREE testovacie nástroje
Tieto testovacie nástroje slúžia na otestovanie webových stránok, ich rýchlosť načítania, zobrazenia, kde sú chyby a slabiny.
http://gtmetrix.com/
http://www.webpagetest.org/
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insi…
http://loadimpact.com/
http://www.octagate.com/service/SiteTimer/
https://www.ultratools.com/home

 

www_ultratools_com_home

 

Naspäť

 

FREE CMS matrix
CMS matrix je vlastne stránka, kde je možné porovnávať množstvo systémov na správu obsahu. Ak hľadate cms-ko so špecifickými požiadavkami, tu vyberajte
http://www.cmsmatrix.org/
http://cms-software-review.toptenreviews.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_shoppin…
http://socialcompare.com/en/comparison/php-cms-com…

 

FREE úložisko
Na týchto serveroch je možné uložiť rôzne fotky, videá, ebooky, filmy, programy, buď len tak pre seba, aby ste k nim mali prístup z viacerých miest, alebo aj zdieľať s priateľmi.
http://uloz.to/
http://uschovna.zoznam.sk/
http://www.ulozisko.sk/
http://www.hellshare.sk/
http://www.nahrejto.cz/
http://www.edisk.cz/
http://www.xdisk.cz/
http://www.dataport.cz/
http://leteckaposta.cz/
http://www.upnito.sk/
http://stiahni.si/sk/
http://www.filedropper.com/
http://filefactory.com/
https://www.myflare.com/c/hugefiles.html

 

Naspäť

 

FREE warez fóra
Warez je termín počítačového slangu označujúci autorské diela, s ktorými je nakladané v rozpore s autorským právom. A warez je zóna nezákonnosti. Porušovanie autorských práv môže byť postihované.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Warez
Takže ak máte odvahu alebo chcete si stiahnuť film prípadne software, ktorý je pre vás drahý, ale chcete ho vyskúšať, na týchto fórach hľadajte. Ale inak je to nezákonné a právne postihnuteľné.
http://forumwarez.info/
http://www.warezforum.sk/
http://www.warforum.cz/
http://www.war4all.com/
http://war-forum.net/index.php
http://warezforum.cz/
http://warez.lapaj.net/
http://war4u.sk/
http://warforceone.tbs.sk/
http://www.ourphorum.com/

 

FREE inzercia
Máte doma prebytočné veci, alebo niečo potrebujete? Hľadajte a inzerujte na týchto portáloch
http://www.bazos.sk/
http://www.inzercia.sk/
http://www.bazar.sk/
http://www.avizo.sk/
http://www.inbazar.sk/
http://www.inzerat.sk/
http://inzeraty.sme.sk/
http://hyperinzerce.cz/

 

hyperinzerce_cz

 

Naspäť

 

FREE dobrovoľníci
Chcete sa zúčastniť nezištne na rôznych zaujímavých akciách, podujatiach alebo projektoch?
https://dobrovolnici.ludialudom.sk/
http://www.dobrovolnictvo.sk/
http://www.unicef.sk/dobrovolnici
http://www.dobrovolnik.cz/
http://www.mladiinfo.sk/
http://www.dobrovolnici.cz/
http://www.centrumdobrovolnictva.sk/
http://www.dobrovolnickecentra.sk/

 

FREE darovanie
Hromadia sa vám doma prebytočné veci? Darujte ich. Je dosť ľudí, ktorým môžete pomôcť.
http://www.darujem-vam.sk/
http://mamzadarmo.sk/
http://tipy-ako-usetrit.webnode.sk/ziskaj-zdarma/

 

Naspäť

 

FREE Charita
Pridajte sa k charite a pomôžte trpiacim ľuďom, deťom, starým ľuďom, sociálne slabým
http://www.charita.sk/
http://www.charita.cz/
http://charitaba.sk/
http://www.charita-ke.sk/index.php/sk/
http://www.charitaza.sk/
http://www.charitaopava.cz/
http://www.charitatt.sk/

 

FREE cestovné informácie
Informácie o cestovaní, dovolenkách a destináciách
http://www.somturista.sk/
http://cestovanie.aktuality.sk/forum/
http://www.nadovolenke.sk/
http://www.recenzie-hotelov.sk/
http://www.modrykonik.sk/forum/category/dovolenka/
http://forum.skrz.sk/diskusne-forum.index.1.html

 

Naspäť

 

Autor obrázku: flickr.com